Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
Mikus

Wymiana Opon a Czujniki TPMS

Rekomendowane odpowiedzi

Mikus

Witam

Okazuję się że każda Micra K14 wyposażona jest w czujniki TPMS w każdym kole. Zaopatrując się w nowy zestaw na zimę musiałem więc zakupić poza felgami i oponami również 4 sztuki czujników. Po długim przeglądaniu w internecie informacji na ten temat kupiłem ostatecznie czujniki o symbolu 407004CB0B Nissan/Reanault. Jeżdże na nich ponad miesiąc i są ok także mogę każdemu polecić. Zakupiłem je nowe oryginalne z przesyłką za 300zł na allegro. Wystarczają na około 6lat a bateria jest niewymienialna więc po tym czasie wymiana na nowe. Wystarczy je tylko aktywować aktywatorem do czujników. Ja za usługę programowania czujników, zamontowania czujników do felg, założenia opon na felgi i wymiany kół letnich na zimowe zapłaciłem 110zł w ASO Nissana. Programowanie odbywa się na szczęście poprzez komputer w liczniku, opcja "Tyre" --> "Calibrate"

Szukałem też w miejscowych warsztatach wykonania takiej usługi ale cena jaką sobie życzyli wynosiła ponad 200zł więc wybrałem tańsze ASO

Wiem że jest możliwość zakupienia uniwersalnych czujników ale ważne jest aby pracowały z częstotliwością 433 Mhz. W więkrzości takich czujników na plus jest również możliwość wymiany baterii.

Gdyby ktoś się decydował na wymianę opon na tych samych felgach to musimy zakupić do czujników TPMS końcówki wentyla ponieważ są one jednorazowe z tym że muszą również pasować do mocowania czujnika więc muszą być dedykowane do danego czujnika.

43482189.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi