Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Zapalniczka w bagażniku czy ma stałe napięcie ??

M@reS

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie ponieważ autko w trasie nie mogę sprawdzić czy w gniazdku w bagażniku jest stale 12V ??. Na chłopski rozum w bagażniku powinno być, ale nie wiem na 100%.

Pytam bo chcę wyjąć akumulator do sprawdzenia i naładowania a do gniazdka zapalniczki wpiąć podtrzymanie napięcia 12v. Nie chce mi się ustawiać dat, godzin itp po ponownym podpięciu aku ;).

.............................................................................................................

Już mam, wyczytałem na angielskojęzycznym forum.

A więc nie ma w bagażniku stałego 12V !! po wyłączeniu zapłonu zanika 12V. W sumie to mały bubel bo można np wozić lodówkę przenośną. W normalnych samochodach bagażnik jak ma wtyczkę 12V to jest tam stałe 12V i odruchowo wkładamy wtyczkę z lodówki przenośnej. Robimy takie coś w bagażniku myśląc że piwo będzie chłodne po ciepłym dniu....a tu zonk, piwo cieple jak w całym samochodzie :D.

Na wiosnę przerabiam to na normalne 12V, a zwłaszcza w bagażniku. W kabinie OK, ale bagażnik to co innego.

Edited by M@reS