Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T32 USA - zmiana oprogramowania radia


pietropit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem tutaj nowy i chciałbym się zapytać ile i gdzie można by zmienić oprogramowanie radia w moim X z amerykańskiego na europejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość rzeczy sam możesz sobie poprzestawia na km i Celsjusze w ustawieniach

z którego roku masz X ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o częstotliwości FM. Z tego co się orientuje w USA maja skok co 200khz a w Europie co 100khz. Z tego powodu nie ustawisz na radiu z USA częstotliwości nieparzystych. Nie wiem tylko czy da się to rozwiązać softowo w nissanie (na pewno w niektórych markach się da np. w Mercedesie). Czasami wymaga to ingerencji w elektronikę.

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość rzeczy sam możesz sobie poprzestawia na km i Celsjusze w ustawieniach
z którego roku masz X ?
pozdrawiam


X mam z 2015r i nie przestawię jeszcze F na C przy komorze środkowej. Ale głównie chodzi o zmianę częstotliwości na radiu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientowałem się, że do Twojego modelu można wgrać mapy Polski. :)

Nie sprawdzałem jak jest z rastrem - moje radio czyta pliki flac i to mi wystarcza

U mnie też jest problem z przestawieniem F -> C przy klimatyzacji - podmiana wyświetlacza nic nie da - orientowałem się u dealera - o tym co jest i w jaki sposób wyświetlane decyduje komputer.

Poprzednio miałem Honde CRV 2,5  z 2016 i tam wystarczyło zmienić panel na europejski i śmigało - ale nie mogłem zmienić wyświetlacza prędkości, bo był analogowy .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

spowiednik mam wgrane mapy Polski w moim X :)

Najgorsze jest to nieszczęsne radio... 

Może podpowiesz jeszcze, bo widzę że masz ten sam model X, jak dodałeś światło przeciwmgielne wsteczne?

Lampe z tyłu mam tylko nie wiem za bardzo jak to podłączyć przy kierowcy. Nie wiem wymienić dźwignię od świateł czy jak?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie zaskoczyłeś - sprawdzałem i znalazłem tylko przednie przeciwmgielne - swoją drogą to ciekawe jak przeszedł kontrolę w stacji diagnostycznej

w piątek będę u dealera to się dopytam jakie mają na to patenty

ja bym to załatwił dodatkowym przełącznikiem a nie zmianą dźwigni do świateł

w moim radiu nie da się niestety wgrać map Polski - mam model z 2018

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spowiednik dla mnie nie ma różnicy czy to będzie przełącznik czy nowa manetka. Wiem że w październiku mam pierwszy przegląd i chciałbym go przejść.

Jak coś to daj znać co powiedział dealer. 

Kurde u mnie normalnie wgrali przy pomocy karty nissana z mapami. 

Jak coś to widzę, że jesteś z Wawy to możemy się jakoś zgadać i zobaczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobienie tylnego przeciwmgielnego światła w salonie 200pln  lampa + 600pln robocizna

ale ja chyba rozwiąże to inaczej - mam 2 światła do cofania - jedno trzeba zamienić na tyle przeciwmgielne - czy to poprzez wstawienie czerwonej folii lub wymianę żarówki na czerwoną i oczywiście zrobienie włącznika

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz wolnego miejsca na przełącznik tutaj z lewej strony kierownicy, gdzie są przełączniki - wlew paliwa, otwieranie klasy, tryb sport/eco,....

tam bym to wcisnął

dzięki za ten zestaw - może ja tez tak zrobię

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje zrezygnować z jednego klawisz - ja np. nie używam eco i w to miejsce wrzucić lub trzeba improwizować i wycinać z boku dodatkowe miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Też mam T32 z USA. Po długich poszukiwaniach spolszczenia kupiłem nowe radio. Pozostał mi tylko problem z panelem klimy (temperatura w farenheitach). Może ktoś się z tym uporał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A próbowaliście przez menu serwisowe radia? Po włączeniu radia w tryb am/FM nacisnąć setup na dłużej niż 2 sekundy i wtedy obrzucić pokrętło menu zgodnie z kierunkiem wsakazowek zegara o więcej niż trzy kliknięcia (cały czas trzymając wciśnięty przycisk Setup).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 30.01.2019 o 15:02, Sebastian998 napisał:

Witam. Też mam T32 z USA. Po długich poszukiwaniach spolszczenia kupiłem nowe radio. Pozostał mi tylko problem z panelem klimy (temperatura w farenheitach). Może ktoś się z tym uporał ? 

Sebastian mam model radia bez GPS i mapy w wersji samochodu SV, oczywiście z USA. Czy mogę kupić używane radio ze stacją multimedialną z wersji z navigacja po aucie z Polski jakimś rozebranym i po prostu wynikać, czy będzie to działać? Czy to nie takie proste?

Czy możesz polecić może jakiś zamiennik Android Car?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie bo mam nissana Rogue z USA czy jest opcja aktualizacji tego radia i ew czy da się zmienić język na Polski i stacje radiowe na parzyste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...