Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dokręcanie głowicy


Endriuk4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robię właśnie remont silniki w moim nissanku note 1.4 CR14DE

 

mógłby ktoś podesłać fotke jak dokręcić głowice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.engine-specs.net/nissan/cr14de.html 

A jak odkrecałeś/odpuszczałeś głowicę? Tak samo tylko w odwrotnej kolejności (dot. śrub 1-10,  nr 11-13  - te po stronie osłony łańcucha rozrządu dokręcasz w kroku 3, po dokręceniu śrub 1-10. Dokręcanie rozpoczynasz od środka (1-2), a dalej naprzemianstronnie na krzyż oddalając się od środka).

Jeśli remontujesz silnik, ściągnij sobie service-manual od E11, tam np. w dziale EM (silnik) na str. 61-64 masz wszystko (a nawet więcej) odnośnie głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam robię remont w siniku o nieznanym przebiegu. silnik został zakupiony przez mojego wujka i po włożeniu do auta kopcił tak jak oryginalny więc kupili trzeci i z oryginalnego i tego trzeciego silnika złożyli jeden i zamontowali. Ten też pali olej i kopci. Ja remontuje silnik nr2 wymiana kompletu pierścieni i uszczelniaczy zaworowych + nowa uszczelka głowicy. Po remoncie zobaczymy efekty mojej pracy. Jest to pierwszy wykonany remont w mojej karierze. Silnik miał służyć do nauki a okazało się że trzeba go wyremontowac włożyc do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...