Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Złodziej prądu a bezpiecznik


polny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odnalazłem złodzieja prądu, który rozładowywał mi akumulator. Stwierdziłem, że gdy wyciągnę bezpiecznik pod maską przy błotniku o nazwie main to lewy pobór prądu (0,36 A) znika. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu za co ten bezpiecznik (FL75A) odpowiada.IMG-1947.thumb.JPG.0a12d49f4941ac0d4861433e9459c929.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystko. To jest bezpiecznik główny (tak jak pisze) 75 A - zabezpiecza wszystkie obwody. Szukaj dalej, ale rozpoczynaj od  bezpieczników o niższym amperażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj i oczyść masy nadwozia i silnika oraz klemy akumulatora. Ponadto sprawdź połączenia na głównych odbiornikach energii: rozruszniku, świecach żarowych itp. Problemy z radiem czy alarmem to typowe problemy z uciekającym prądem. Dalej to np. stacyjka (wypalone styki), instalacja (przewody w peszlach), oświetlenie wewnętrzne (zamek tylnej klapy) itp. itp. Skrzynia automat czy manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyeliminowałem już oświetlenie wewnętrzne, rozrusznik i alternator, alarm odłączyłem , zrobiłem dodatkową masę i klemy akumulatora, Jeszcze radio mi zostało i świece sprawdzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...