Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik deszczu w P12 - nie działa


JM9897

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki czujnika deszczu w P12. Mianowicie w mojej Primie po przełaczeniu dźwigni wycieraczki w pozycję czujnika deszczu wycieraczki robią tylko jeden cykl i na tym koniec . Z kolei kręcąc pokrętłem od czułości opadów (ale tylko w jedną stronę) również robią jeden cykl. Wiem że ten czujnik jest w jakiś sposób powiązany z tylną wycieraczką bo zauważyłem że jak nie działa czujnik to i tylna wycieraczka też. Borykam się z tym problemem od około 3 lat i zaczyna mi to działać na nerwy. Dużo w tej kwestii sprawdzałem miernikiem tzn. wtyczki, piny, przejścia pomiędzy nimi, wymieniłem manetkę od wycieraczek wraz z czujnikiem deszczu i dalej nic. Nie mam już pomysłu na to cholerstwo. Proszę o pomoc wszystkich forumowiczów, może ktoś już miał podobny problem. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam. Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu to bardzo proste urządzenie, nie sądzę że w P12 jest połączony z tylną wycieraczką, jak już to problem możesz mieć z manetką. Co do wadliwego działania czujnika w większości problem jest po stronie złego przylegania czujnika do szyby. W P12 jest to łatwo sprawdzić, zdejmujesz osłonę za lusterkiem, 2 połówki osłony i patrzysz jak się trzyma na szybie. Jak trochę odstaje to już nie będzie działać dobrze. Miałem tak samo bo miałem nieoryginalna szybę i się odklejał. Kupiłem żel do tego czujnika, wyczyściłem szybę, czujnik i przykleiłem na nowo. Zaczęło działać ok.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak u was z czułością tego czujnika? U mnie mam wrażenie że w pozycji maxymalnej czułości jest tak jak powinno działać w polowie. Często wycieraczki włączają się dopiero jak szyba jest już cała mokra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz działa jak należy raz nie. Przy normalnym deszczu działa raczej w porządku, natomiast przy mżawce głupieje i prawie wogóle nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dawid5995 i clavikord dlaczego wcinacie się w temat jeżeli dotyczy innego problemu. Jak wam działa to super , zaklaskajcie pośladami i się postykajcie ... wiecie czym. Załóżcie sobie nowy temat pisiory jedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...