Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Plyn wwspomagania, trzaski przy skrecie


jacekdh12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj samochod stal odpalony po jezdzie z 15 min gdy chcilaem ruszyc zaczelo cos trzeszczec przy skrecaniu, odglosy jakby z podszybia przed kierownica. Pomyslalem ze moze czas na zmiane plynu wspomagania. Akortyzatory prawie nowe wachacz pezez poprzedniego wlasciciela tez wymieniany rok temu podajze. Doczytalem na forum ze strzykawka mozna ze zbiorniczka sciagac plyn przy skrecie kol i wiekszosc moze sie uda usunac. Rowniez zeplyn to Dextron III tylko moje pytanie ile jego kupic na taka wymiane litr dwa czy moze potrzeba wiecej? Silnik 2.2 Di 114km. 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym płynem. Przejrzałem instrukcję serwisową i nigdzie nie znalazłem informacji jaka to ilość płynu

image.thumb.png.18de8283ab37dfc2b4dcd4214331b0c7.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę pisać głupot ale miałem podobną sytuację tzn. takie trzaski z podszybia to u mnie był zacinajacy się mechanizm sterowania kratkami nawiewu.Strzelało samoistnie nawet gdy nawiew był wyłączony (dosyć głośne kilka trzasków) aż się wystraszyłem ale po włączeniu nawiewu i wciśnięciu "mode"strzeliło tylko raz i już przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, bede patrzyl z nawiewem jeszcze moze lozysko amortyzatora mnie zastanawia ale cholera wie bede szukal. 

 

A apropo plynu przeszukalem internet i nic apropo x traila nie znalazlem ale czytalem ze ogolnie do wspomagania z litr wchodzi ale czy to prawda cholera wie. Trzeba bedzie przy okazji sprawdzic ale jesli to kratki to odpuszcze wymiane plynu na lato zmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od lata przy ruszeniu i skręcie w prawo głośne stuknięcie w okolicy mcpersona.

Sprężyna cała więc myśle ,że łożysko górne ,skrętne .

Ale całość trzeba demontować więc czekam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...