Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

370z chlodnica oleju silnika i skrzyni od rx-8

Rado13912

Recommended Posts

Witam. Co myślicie o dołożeniu chłodnic oleju i skrzyni od mazdy rx-8?? Chlodnice te posiadają termostat i są bardzo tanie, a podłączenie ich też nie byłoby problemem, ponieważ podobno gwinty są m18x1,5 i zamontowałbym oczka na wąż 10mm ze śrubami przelewowymi. A zależało mi na termostacie do oleju skrzyni, żeby szybciej sie nagrzewała do temperatury roboczej. Nigdzie na forum nie znalazłem tematu dlatego zakładam nowy. 

Myślałem już wielokrotnie o tym bo lepiej działa termostat z mazdy niż Mishoimoto w podstawce filtra oleju...

Droga za to jest regnarcja takiej chłodnicy, używane z RX8 są zawsze po gigantycznym przebiegu rzędu 50-100ty km i niemal że zawsze są w nich panewki bo to już olbrzymi przebieg jak na silnik Wankla...
Chłopaki z Rev serwis co serwisują/remontują Wankle oferują chłodnice z nowymi rdzeniami - w takie coś bym zainwestował jak już

• Like 1

A jakby wyplukac ja pod lekkim cisnieniem wiadomo zeby nie rozsadzilo jej:P bo juz sie pospieszylem i zamowilem dwie... Ale za 30zl sztuka to jak cos trudno sie mowi...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

A jeszcze dodam ze moglbym ta plukanke zrobic za pomoca ciagnika rolniczego i tylnych sekcji hydraulicznych... Waz do sekcji bym podlaczyl drugi koniec do jednego wyjscia z chlodnicy i ogień jej tam zeby sie wyplukala a pozniej w druga strone i zobacze co z niej wyleci hehe... Tylko troche skryzuje tak na mala dziurke 1 albo 2 mm bo ciagnik ma duze cisnienie na wyjsciach chyba ze 300 bar;)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Maxx370
      By Maxx370
      Planuje zmiane tarcz hamulcowych  na cos lżejszego niż OEM , znalazłem takie:

https://www.z1motorsports.com/z1-products/z1-motorsports/z1-piece-akebono-front-and-rear-rotor-kit-p-13954.html?list_name=CategoryZ1Products&oid=13954%3A0%3A7%3A3&qid=183c17d7695d63ff3671a3729f02fe81
      W porównaniu do DBA 5000 cena jest konkurencyjna , spotkałem sie jednak z opinią ze nie są to typowe tarcze pływajace i podczas mocnego hamowania jest odczuwalne "bicie"
      Czy ktoś ma jakieś doswiadczenia z tarczami o takiej konstrukcji ?
      Pozdrawiam
    • SruTuTuTu
      By SruTuTuTu
      Witam,
      Mam problem z trybem auto wycieraczek w mojej 370z. Przy ustawionej dźwigni wycieraczek na tryb auto - wycieraczki działają tylko na najwyższej prędkości i nie reagują na pokrętło czułości ( tzw. czasówkę), pozostałe tryby działają normalnie.
      Mam opcję wyposażenia platinum więc powinienem mieć czujnik deszczu, ale nie mam ani czujnika ani szyby przystosowanej do czujnika.
      Sądziłem, że wystarczy włożyć zestaw przełączników z wersji bez trybu auto a jedynie ze zwykłą czasówką, ale to nic nie dało. Pierwszy tryb chodził na najwyższej prędkości i nie reagował na czasówkę. Pozostałę tryby działały prawidłowo.
      Czy da się rozwiązać ten problem bez wymiany szyby i montażu czujnika deszczu (chodzi mi o to czy wycieraczki będą chodzić wolniej niż tylko na 2 i 3 biegu prędkości)?  Czy jest jakiś dodatkowy moduł który steruje pracą wycieraczek?
      Czy ten czarny kabelek z żółtym paskiem jest od czujnika deszczu?

• Vinnie
      By Vinnie
      Witam, mam uszkodzona pompę wspomagania (Krzywe koło) a niestety cena nowej w ASO jest ogromna, wiec poszukuje informacji czy pompa z infinity qx70 będzie pasowała do 370z nismo z 2019r ?
      z tego co widzę to na pierwszy rzut oka pompa z infinity wyglada identycznie natomiast ma inne numery dlatego się zastanawiam czy to tylko kwestia innego oznaczenia czy w środku tez jest inna?
      prosze dajcie znać czy będzie pasować...
    • Vinnie
      By Vinnie
      Witam, poszukuje informacji czy pompa z infinity qx70 będzie pasowała do 370z niani? mam uszkodzona pompę wspomagania (Krzywe koło) a niestety cena nowej jest ogromna.
      z tego co widzę to na pierwszy rzut oka pompa z infinity wyglada identycznie natomiast ma inne numery dlatego się zastanawiam czy to tylko kwestia innego oznaczenia czy w środku tez jest inna?
      prosze dajcie znać 😕 

• SAder
      By SAder
      witam poszukuje chłodnicy do nissan primera p11 lift 99r 1,8 16v sedan 84kw. kto wie gdzie mogę dostać ową magiczną chłodnice jest pełno zamienników ale tej nie moge dostać ponieważ otwory ma tylko po jednej stronie góra i dół !!!!! dostępne chłodnice  mają po skosie , kiedyś udało mi sie dostać bo ktos zdemontował akurat z tego modelu !!! ale teraz to problem auto stoi nie mogę nigdzie jej dostac , co to za wynalazek i co z tym zrobić , pomocy !!!!
  • Create New...