Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

obroty dmuchawy nawiewu


seitedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Przeglądałem forum, ale nie znalazłem mojej sytuacji. Chodzi o obroty nawiewu do kabiny w Nissan Primera P12 (WP12) kombi. Wczoraj wróciłem  do domu i było wszystko w porządku. Dziś, po odpaleniu silnika dmuchawa działała, tzn. nastawione obroty na full i dmuchało. Po kilku sekundach dmuchawa ucichła i był minimalny nawiew podczas jazdy. Pojechałem na zakupy, po wyjsciu ze sklepu odpalam silnik i podobnie: dmuchawa działa na pełnych obrotach, ale po kilku sekundach cichnie i minimalny nawiew. Próbowałem róznych obcji: zmniejszenie obrotów, nastawienie temperatury w róznych stopniach, na auto i w manualu, z klimą i bez. Efekt podobny. Miał ktoś z Was podobny problem? Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy opcje:

  • zaciera się łożysko silnika dmuchawy od nagromadzonego kurzu (sprawdź czy wiatrak dmuchawy lekko obraca się);
  • mostkują się wycinki komutatora pyłem ze szczotek (wyciągnij silnik i igłą wyczyść z pyłu przekładki mikowe pomiędzy poszczególnymi wycinkami, komutator przeczyść drobnym papierem ściernym a następnie przedmuchaj całość sprężonym powietrzem -  przy okazji sprawdź długość szczotek);
  • kończy się regulator obrotów dmuchawy (do wymiany).

Przejrzyj jeszcze ten temat: https://forum.nissanklub.pl/topic/100511-p12-nie-działa-nadmuch-wentylator/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa była wyciagana na początku roku, wymiana silnika. teraz, jadąc nic już nie dmuchalo, tylko jak włączyłem silnik. Bezpieczniki wymieniłem, bez zmian. Może to silnik padł? Ale wtedy chyba by wogóle nie ruszył.. 

EDIT:

Właśnie wróciłem z drogi. Sytuacja bez zmian. Wsłuchałem się w pracę dmuchawy i słychać było taki jakby lekki turkot, który nie było słychać przy pracującym  silniku. Nadmuch zerowy. Czy wymiana rezystora dmuchawy, tego obik pedału gazu może rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystor jak uszkodzony, to brak poszczególnych "biegów" dmuchawy, ale ten maksymalny działa. Rezystor dla spokojnosci wystarczy sprawdzić, czy na wszystkich lutach ma przejście.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy, nie używany więc go sprawdzę. Teraz, jadąc do pracy po nagraniu silnika wskazania poszły do góry, ale nie słyszałem aby dmuchawa pracowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie winne były szczotki.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem rezystor i lipa, nadal milczy.. Myślę o tym samym. Że to wina typowo silnika..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...