Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.2 dig-t stukniecie po odjeciu gazu


Juke2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Posiadam juke z 2016r z silnikiem jak w tytule. Po odjeciu gazu na luzie jak i w czasie jazdy słyszalne jest metaliczne stukniecie. Bylem z tym w serwisie i niczego sie nie dopatrzyli. Wszystko jest w normie. Wzieli nawet QQ z tym silnikiem i rowniez bylo takie stukniecie po odjeciu gazu. Co sadzice bo dla mnie takie stukniecie metaliczne, nawet głosne,  nie jest normalne. Przebieg 21k. Czy u Was w tym silniku jest tez takie stuknięcie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było w Kaśce 1.2 i zaczęło się pojawiać w nowej 1.6 u mnie problemem jest i była,poduszka silnika,albo zbyt miekka guma,albo za mało jej jest i ma zbyt duży lyz silnik.Podczas odpuszczania gazu do zmiany biegów lub podobnie występował dość wyraźny stuk,metaliczny.W 1.2 wymienili poduszkę,w 1.6 zastosowałem kawałek 3mm grubości gumy-pasek gumowy,który włożyłem z dwóch stron w poduszkę silnika.Stukanie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odpowiedz. Przy przeglądzie w lutym ukierunkuje mechaników, żeby mi nie wciskali znowu kitów. To nie pierwszy mój samochód i wiem, że to nie jest normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę,na poduszkę silnika po stronie pasażera,tam nie powinno być między gumą a obudową więcej jak 2mm odstępu,jak jest więcej i do tego miękka guma to tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...