Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lampka ostrzegawcza zawodnienia filtra paliwa (czerwona)


damian22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. 

Od jakiegoś czasu w mojej primerze p12 przy włączaniu silnika zapala się czerwona lampka silnika. Z instrukcji obsługi samochodu wynika, iż jest to lampka ostrzegawcza zawodnienia filtra paliwa. Lampka ta się święci się przez cały czas. Zaobserwowałem, iż gaśnie ona jedynie w sytuacji, gdy silnik się rozgrzeje i nastąpi jego wyłączenie. Przy ponownym uruchomieniu rozgrzanego silnika lampka nie zapala się. Gdy samochód postoi trochę dłużej i silnik już nie jest rozgrzany lampka ponownie włącza się i święci się tak długo dopóki, dopóty nie zostaną wykonane czynności jak wyżej. 

Nie jestem specjalista motoryzacyjnym, więc poprosiłem kilku mechaników o usunięcie usterki. Ich prace ograniczyły się jednak do podłączenia komputera. Komputer wykazał, iż jwyskoczył błąd p0202 - obwód wtryskiwacza cylindra 2, p0203 - obwód wtryskiwacza cylindra 3. Wobec tego, zaizolowano kable przy wtryskiwaczach i usunięto błąd (wtryskiwacze były już regenerowane i są sprawne). Problem jednak nie zniknął. Po kilku dniach samochód znowu został podłączony do komputera i tym razem wyskoczył błąd świateł stopu (czujnika świateł stopu). Dodam, że jakiś czas temu światła stopu rzeczywiście uległy awarii, bo pewna kostka spaliła się i kable zostały bezpośrednio podłączone do świateł bez udziału kostki. 

Nie jestem specjalistą, ale, czy nie powinno rozpocząć się czynności w tego typu sprawie do sprawdzenia, czy w filtrze paliwa znajduje się woda? Pamiętam, że filtr paliwa był względnie niedawno wymieniany. Czy możliwe, aby mechanik wadliwie wymienił filtr paliwa? 

Załączam zdjęcie poglądowe. 

Będę wdzięczny za informacje w sprawie. 

Damian 

IMG_9531.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ta informuje też o uszkodzeniu świec żarowych i w twoim wypadku ewidentnie się to potwierdza, bo nie zapala się gdy silnik jest nagrzany (bo nie ma potrzeby podgrzewania komór spalania), a po dłuższym postoju, kiedy trzeba podgrzać to komputer wykrywa niesprawność jednej lub więcej świec i zapala kontrolkę. Polecam w tym wypadku wymianę wszystkich, bo jak padła jedna to zaraz pewnie zaczną padać pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Diagnoza w 100 % prawidłowa. W mojej instrukcji obsługi nie było ani słowa na temat tego, że kontrolka ta sygnalizuje niesprawność ściec żarowych. U mnie była jedna niesprawna. Po wymianie całego kompletu świeć kontrolka już się nie zapala. Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...