Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Murano pytania


Dysk1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zakupiłem nissana Murano wersja europejska,chcialbym należycie zadbać o serwis tego samochodu i go nie zepsuc.

Chcialbym w najbliższym czasie wymienić olej,myślę ze 5w30 jest najbardziej optymalny do tego silnika tylko nie wiem jaka markę oleju wybrać .

Mój nissan posiada napęd 4x4 z reduktorem jednak nie wiem jak działa ten reduktor czy jego zasada dzialania jest np taka jak subaru gdzie reduktor delikatnie redukuje przełożenia i moze służyć np do ciągnięcia ciężkich przyczep czy jest to reduktor jak w rasowej terenowce spina sztywno napęd i nie mozna nim jeździć po suchych drogach.

Zauważyłem także możliwość manulnej zmiany biegów mógłby ktoś wytłumaczyć jak to działa w murano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model Murano kupiłeś: Z50, Z51, Z52? 

Do mojego Murano Z51 3,5 używam oleju 5w-30 bo taki jest rekomendowany przez Nissana do tego silnika.

Co do marki oleju/płynów to używam Amsoil'a (z wyjątkiem oleju do skrzyni CVT) - nigdy się nie zawiodłem. 

Murano ma skrzynię CVT, która ma "nieskończenie" wiele przełożeń. Zmiana biegów manualna polega na lekkim "oszustwie" przez komputer sterujący - symulacji poszczególnych biegów. Jadąc w tym trybie odczuwasz wrażenie jakbyś dysponował kilkustopniowym automatem - nawet nie pamiętam czy Murano w tym trybie ma 5 czy 6 "pseudo biegów". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewam olej Total 5W30, jak na razie wszystko na wielki +.

O ile pamiętam napęd w Murano to 70% przód na 30% tył, a blokada reduktora powoduje zmianę stosunku na 50/50% . O ile pamiętam raczej służy do wyjeżdżania gdy auto się przykopie niż do jazdy miejskiej (chyba nawet sam producent tego nie zalecał). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...