Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymieniamy Olej i inne płyny ekspoatacyjne


endriuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna  jestem posiadaczem Murano z50 i przyszedł czas na wymianę oleju problem w tym bo nie wiem czy dobrze kombinuje z rożnych forach wyczytałem, ze olej Ravenol jest bardzo dobrym zamiennikiem org. oleju  w skrzyni CVT i na pewno będę nim  zalewał skrzynie to nie podlega dyskusji z racji ze org. olej jest za drogi a obecnie  nikt tanio nie sprzedaje takiej ilości jak by była mi potrzebna (allegro ,olx ).

Wpadłem na pomysł żeby powymieniać wszystkie płyny na markę Ravenol z racji ze produkują zamienniki/ lub płyny  do Japończyków. Proszę was o pomoc czy dobrze kombinuję czy lepiej brać inne firmy byle żeby miały zgodność z Murano.

Oto moje zestawienie + przybliżone ceny z allegro nie mam pojęcia ile kosztują w sklepie stacjonarnym.

Skrzynia automatyczna RAVENOL ATF CVTF NS2/J1 Fluid    ok 440 zl. za  10 l.   + 4l.  za 180zl.

Mechanizm różnicowy i rozdzielacz :Ravenol SLG SAE 80W90 ok. 35zl za   1l.

Olej silnikowy RAVENOL TSJ SAE 10W-30  ok104 zl   5l.

Płyn hamulcowy : Ravenol Racing Brale Fluid R325  ok. 75zl.  0,5l  nie wiem ile wchodzi w układ   i tylko taki znalazłem na allegro.

Wspomaganie kierownicy: RAVENOL ATF Dexron III H ok. 36zl    1l.

Płyn chłodniczy : RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL 22  ok. 130zl koncentrat 1/1    5l.    (potrzeba 10l. w układzie)

Proszę o wasze spostrzeżenia  co do mojego zestawienia lub czym według was lepiej zalać samochód.

   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Skrzynią CVT nie kombinuj lej tylko oryginalny olej, chyba ze masz póżniej zbędne parę tysięcy zł na jej remont...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej silnikowy powinieneś stosować 5W30. Polecam Totala. Jesli chodzi o olej do skrzyni (jak chcesz zastosować zamiennik)to musisz zrobić to naprawdę solidnie, razem z wymianą oleju w reduktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jungu napisał:

Olej silnikowy powinieneś stosować 5W30. Polecam Totala. Jesli chodzi o olej do skrzyni (jak chcesz zastosować zamiennik)to musisz zrobić to naprawdę solidnie, razem z wymianą oleju w reduktorze.

Przy cenach, które podał ja bym został przy oryginale - da się 4l oryginalnego kupić NS-2 za 250zł. Sam do mojego sprowadzałem z Niemiec. 

Nawet jakby zmieniał na zamiennik to co ma wspólnego olej w reduktorze? Do reduktora i mostu leje się SAE 80W90 więc jak nie połączy wymian oleju w jednym i drugim to nic się nie stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, endriuu napisał:

Proszę o wasze spostrzeżenia  co do mojego zestawienia lub czym według was lepiej zalać samochód.

   

Olej do silnika stosuj 5W-30. 

NS-2 jeśli do tej pory jeździł na oryginalnym to dołóż trochę i kup oryginał. Na ebay'u dostaniesz oryginalny NS-2 w cenie ok 250zł za 4l - sam sprowadzałem z Niemiec 12l oryginalnego NS-2 i wyszło około 770zł. 

Do układu wspomagania zalecany jest płyn PSF - jeśli będziesz się upierał przy marce Revanol, to również taki dostaniesz z tej firmy. Dextron III jest dopuszczalny jako zamiennik. Po co stosować zamienniki jak zalecane płyny są dostępne i cenowo wychodzą podobnie :) 

Ze swojej strony polecam oleje Amsoil - stosuję od lat. Trzeba uważać bo pojemność opakowań ;)

https://www.amsoil.com/lookup/auto-and-light-truck/

Na stronie powyżej, po wybraniu marki, możemy sprawdzić jakie płyny są zalecane dla konkretnego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jakub.S83 napisał:

NS-2 jeśli do tej pory jeździł na oryginalnym to dołóż trochę i kup oryginał. Na ebay'u dostaniesz oryginalny NS-2 w cenie ok 250zł za 4l - sam sprowadzałem z Niemiec 12l oryginalnego NS-2 i wyszło około 770zł. 

 

 Nie wiem czym zostal wczesniej zalany mam historie serwisu do 2017 ( wiem ze stal w komisie ok 8miesiecy  )ale musialbym jechac do serwisu nissana zeby pokazali  mi  czym zalali wczesniej (chyba ze sa jakies inne sposoby).   Co do zakupu org oleju to tak jak pisalem wczesniej na allego i olx nie ma a watpie ze dostane org olej w dobrej cenie w hurtowni o ile bedzie . fakt na ebey jest cena nawet przyzwoita ale z tego co sie orietuje to  przesylka idzie od 10-45 dni jest strona  olejeZusa czy  jakos tak i tam ole idzie 2 dni ale nie posiadaj do nissana oleju.

Samochod kupilem 3 dni temu i narazie stoi bo wiem ile w jest  Polsce  i jakos miesiaca nie zamierzam czekac az przyjdzie z usa. Jak masz jakas jakies dojscie zebym mogl tez sprowadzic  po tej cenie org.. co ty albo podobnej to daj namiary to z checia  kupie org...

12 godzin temu, jungu napisał:

Jesli chodzi o olej do skrzyni (jak chcesz zastosować zamiennik)to musisz zrobić to naprawdę solidnie, razem z wymianą oleju w reduktorze.

Hmm solidnie no wiesz  solidnie to mozna samemu wymieniac jak sie umie to wiesz jak bedzie zrobiony na 100 % :). Znalazlem 2 mechanikow co potrafia wymienic ole w skrzyniach CVT  opinie maja dobre tylko zależy od terminu jaki beda mieli. Tj. pisalem zamierzam wymienić wszystkie plyny  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni olej tylko oryginal, albo żadny,....

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, endriuu napisał:

 Co do zakupu org oleju to tak jak pisalem wczesniej na allego i olx nie ma a watpie ze dostane org olej w dobrej cenie w hurtowni o ile bedzie . fakt na ebey jest cena nawet przyzwoita ale z tego co sie orietuje to  przesylka idzie od 10-45 dni jest strona  olejeZusa czy  jakos tak i tam ole idzie 2 dni ale nie posiadaj do nissana oleju.

Samochod kupilem 3 dni temu i narazie stoi bo wiem ile w jest  Polsce  i jakos miesiaca nie zamierzam czekac az przyjdzie z usa. Jak masz jakas jakies dojscie zebym mogl tez sprowadzic  po tej cenie org.. co ty albo podobnej to daj namiary to z checia  kupie org...

Ja kupowałem w tej firmie:  Olej NS-2 <Kliknij>

Nie czekałem dłużej jak 7dni. Wysłali tego samego dnia co kupiłem ale DHL się strasznie ociąga w porównaniu z innymi firmami kurierskimi. 

Ja bym radził oryginał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakub.S83 napisał:

Ja kupowałem w tej firmie:  Olej NS-2 <Kliknij>

Nie czekałem dłużej jak 7dni. Wysłali tego samego dnia co kupiłem ale DHL się strasznie ociąga w porównaniu z innymi firmami kurierskimi. 

Ja bym radził oryginał. 

 

Dzięki kolego oto mi chodziło jutro zamówię. A jakieś polysly z innymi płynami olej itp.. Chodzi mi o nazwy np.. Olej silnikowy np. 5w30 castrol... Czy brać podłóg sklepu mot.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, endriuu napisał:

Dzięki kolego oto mi chodziło jutro zamówię. A jakieś polysly z innymi płynami olej itp.. Chodzi mi o nazwy np.. Olej silnikowy np. 5w30 castrol... Czy brać podłóg sklepu mot.. 

Nie ma problemu. Ja wymieniałem metodą statyczną i 12l mi spokojnie wystarczyło wraz z wymianą filtra cvt.

Co do olejów to bardzo lubię zaopatrywać się w sklepie: chemiasamochodowa24.pl <klik>

Kupowałem przez allegro u nich <klik> i zawsze było wszystko szybko załatwione. 

Nie lej Castrola bo to chyba jeden z największych, przereklamowanych olei.

Ja, jak pisałem wyżej, jak tylko mogę to stosuję płyny/oleje marki Amsoil (tego jeszcze nikt nie podrabia) - poza tym amerykańskie oleje do amerykańskiego auta .... ;)

Tutaj polecana jest seria "Signature series".

Co do płynu do wspomagania to polecałbym trzymać się zaleceń i kupić płyn PSF-II - również da się go kupić amsoil'a. Dextron to zamiennik i jeśli zalecany płyn jest dostępny w podobnej cenie to nie stosowałbym zamienników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy,ja bede wymieniał  olej w skrzyni,chcę tez wymienić wszystkie możliwe uszczelnienia. Czy ktoś wie jakie one są ,gdzie i ile ich potrzeba ??Może jakieś namiary lub numery części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariuszmurano napisał:

Koledzy,ja bede wymieniał  olej w skrzyni,chcę tez wymienić wszystkie możliwe uszczelnienia. Czy ktoś wie jakie one są ,gdzie i ile ich potrzeba ??Może jakieś namiary lub numery części ?

Tutaj masz katalog części do Nissana wraz z rysunkami/schematami i numerami części: 

Katalog <klik>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie możliwe uszczelnienia bez sensu, wymieniaj to co Ci cieknie,  bo full gaskiet set/kit będzie raczej drogi i jest przeznaczony to tkz. overhaul, bo część uszczelnien wymaga ingerencji wewnątrz skrzyni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi głownie o uszczelnienia półosi i jeszcze tych które potrzena.Gdzies mi delikatnie olej cieknie i dla tego chcę juz wszystko zrobic  Kurcze,po Angielsku,dla mnie to magia.Bardzo dobre schematy,ale trzeba się znać,i potem to gdzieś zamówić.A tak dla kogoś kto mało sie zna ile potrzeba uszczelniaczy i gdzie wymienić??

 

Edytowane przez mariuszmurano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynaj od strony pupy, najpierw kanał i dokładnie obejrzenie skrzyni, ew. dokładne jej wytarcie i ponowne obejrzenie za parę dni, bo jak cieknie długo, brud i ciężko to zdjagnozowac. Wtedy będziesz wiedział jakie uszczelki Ci potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieknie mi gdzies na łączeniu od dołu skrzyni,ale myślę że można na przyszłość powymieniać to co się da.Potrzebuję jakaies namiary gdzie takie uszczelniacze kupić i czy jest foltr w niej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w USA, wiec Polska to pewnie poza serwisem, pozostaje allegro, na początku zacznij od amerykańskiego ebay i amazona , żeby wiedzieć co jest dostępne, potem popatrz co z tego jest dostępne na allegro .... szukać haseł

seals, gaskiets - jako uszczelki, uszczelniacze

kit, set - jako zestaw 

i 20xx Murano, - czyli rok produkcji - takie coś jak z50 jest mało znane w USA, ale np. Murano 2004 to podstawowa informacja do szukania części poza VINem

CVT - wiadomo 

typowa składnia to np. 2004 Murano gaskiets CVT set, 2004 Murano CVT seals kit , itd....

 

jesli kupujesz tkz. fluid change set, to będzie uszczelka i filtr, śruba spustowa podkładka, czasami komplet wszystkich śrub do miski, ew. płyn CVT w innym wypadku raczej bez filtra

przykładowy kompletny zestaw ... może kosztować około 200$

https://www.ebay.com/itm/New-CVT-Transmission-Master-Rebuild-Kit-REOFO9A-RE0F09A-For-Nissan-2003-2006/222514019275?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D20131003132420%26meid%3D089d7afe3c214d4d8e2c15f3b24be9d3%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D11%26sd%3D253867940660%26itm%3D222514019275&_trksid=p2047675.c100005.m1851

wiec cena spora, natomiast poszczególny uszczelniacz wału, osi, może już kosztować około 20$, cześć połączeń, zwłaszcza te główne obudowy CVT może być realizowane silikonem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz duża podpowiedz,z tego wywnioskowałem,że filtra oleju tam nie ma,a uszczelniacze,które muszę wymienić to oba na półośkach oraz na wałku między skrzynia a silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o filtrach cvt to są dwa,wewnętrzny i zewnętrzny. Ten drugi na allegro 250pln,na Amazon 10usd.wewnetrzny szukaj po numerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co........ Na NKP jest już tyle napisane na temat cvt i wymiany oleju, że nie rozumiem dlaczego to dalej wałkować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...