Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

awaria ABS, ESP i 4WD w jednym


Qzynka Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Podczas hamowania przy niewielkiej prędkości (40-50km/h) usłyszałem terkotanie pod maską i wyświetliły się kontrolki: ABS, 4WD, ESP i wykrzyknik w kółku. Kolejne zwalnianie i terkotanie się pojawiło znowu. Zatrzymanie, restart silnika, kontrolki nie zaświeciły się i przy pierwszym hamowaniu ok, ale po chwili to samo terkotanie i "choinka" zaświeciła się na nowo na desce. Wiem, że święta i auto ma nastrój świąteczny, ale taki prezent należy do kategorii niechcianych (jak kolejne skarpety). Jeszcze jeden restart i powtórka - zaraz po odpaleniu hamulce działają ok ale tylko raz. Przy zmianie pozycji napędu 2WD->4WD->lock nie świeci się nic (przy 4WD powinna świecić się zielona kontrolka pokazująca włączenie tej funkcji, podobnie z "lock"). Wnioskuję, że nie działa ABS i ESP a napęd mam tylko na przód. Jeszcze nie wybrałem się do mechanika, zrobię to po nowym roku. Poziom płynu hamulcowego jest ok. Miał kto co takiego? Wiecie co to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. A w jakim stanie masz akumulator ? Czy podczas zapalania gasną lampki na tablicy rozdzielczej ? Ponieważ jak miałem słaby akumulator to znaczy samochód odpalał za pierwszym razem (2.0 dci) ale przy zapalaniu lampki

na tablicy gasły i niby nic się nie działo, ale podczas jazdy przytrafiały się dziwne rzeczy, na przykład ESP zapalało się, tempomat "wariował", automat zamykania szyby przednich drzwi przestał działać się i jeszcze inne cuda

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w bardzo dobrym stanie - to nie to... Szczególnie że objaw pojawia się podczas jazdy, gdy auto ma ładowanie i słychać dziwne dźwięki podczas hamowania i wtedy zapalają się kontrolki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do tego fachowca ,ktorego wczesniej połecilem w Poznaniu.

Szkoda czasu na wrózenie z fusów ,bo przyczyn tego co Ci sie dzieje w aucie moze być wiele-począwszy od usterki czujników,przerwy w kablach do powaznej usterki np.w skrzyni rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...