Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patfinder 2.5 dti 2005 automat. gaśnie w trakcie jazdy (odpala bez problemu)


jokerfly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z Pathfinderem 2.5dti z 2005r w automacie. Auto serwisowane regularnie ale niespodziewanie zaczęło sprawiać kłopoty. Odpala bez problemu, obroty stabilne, ale potrafi niespodziewanie zgasnąć w trakcie jazdy. Po przekręceniu stacyjki i ponownym rozruchu odpala natomiast bez problemu. Czymś co sygnalizuje zgaśnięcie są zapalające się kontrolki przy zegarach; poduszki powietrzne, ABS, kontrola trakcji, grzanie świec (pojedynczo lub razem lub naprzemiennie)... i odcina zapłon (na zegarach zapalają sie wszystkie kontrolki). Dzieje się to w różnych momentach, 3km od uruchomienia lub po 30km. na zimnym jak i na ciepłym silniku. na równej drodze jak i nierównej. Montuje filtry z górnej półki, paliwa ze sprawdzonych stacji (shell, bp, orlen). Podejrzenie padło na kluczyk (keyless) ale wymiana na zapasowy nie pomogła. Auto było podłączone u mechanika pod komputer (delhi) ale zadnych błedów nie było.. podłaczyłem również pod komputer przenosny jednak w trakcie usterki, komputer tracił połaczenie z autem. Auto mechanicznie w pełni sprawne, turbo, wtryski, głowica robione i Mechanik rozkłada ręce. Zanim wstawie do elektryka, może koleżenstwo spotkało się z podobnym problemem i pomoże naprowadzić lub zasugerować co może być powodem takich nietypowych usterek.

Edytowane przez jokerfly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na jakąś usterkę elektryczną. Brakuje gdzieś prądu.. któraś wtyczka zaśniedziała.. wygląda na brak zasilania poszczególnych modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod Consulta i zobacz jakie błedy wyświetli. Będzie łatwiej znaleść przyczynę bo tak to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke... dodam ze odpaliłem samochod i po 5 min zgasł. Próba ponownego uruchomienia nie poskutkowała, dopiero po całkowitym przekręceniu stacyjki i ponownym uruchomieniu odpalił. Ale po włączeniu świateł znowu zgasł. Operacje powtorzyłem żeby sprawdzić czy to faktycznie włączenie świateł powoduje awarie ale za drugim razem nic sie nie wydarzyło.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany. Awarii uległ komputer silnika. Znalazłem elektronika.... grzebał szukał i się doszukał i naprawił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECM, ponoć zimne połączenie jakieś i stad wariował. Roboty mało ale sporo szukania... miałem problem żeby namierzyć elektronika który chciał się podjąć zadania... jak słyszeli ze awaria dzieje się raz na jakiś czas to odprawiali mnie z kwitkiem bo nikomu nie chciało się bawić w szukanie przeczyny. Na terenie podwarszawskiego Mysiadła mogę śmiało polecić zakład. 

Edytowane przez jokerfly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq9mcs a przypadkiem nie zacinają się kierownice i turbina przeładowuje??? auto łapie typowego notlauf'a (czy jak to tam zwą..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...