Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
jokerfly

Patfinder 2.5 dti 2005 automat. gaśnie w trakcie jazdy (odpala bez problemu)

Rekomendowane odpowiedzi

jokerfly

Witam

Mam problem z Pathfinderem 2.5dti z 2005r w automacie. Auto serwisowane regularnie ale niespodziewanie zaczęło sprawiać kłopoty. Odpala bez problemu, obroty stabilne, ale potrafi niespodziewanie zgasnąć w trakcie jazdy. Po przekręceniu stacyjki i ponownym rozruchu odpala natomiast bez problemu. Czymś co sygnalizuje zgaśnięcie są zapalające się kontrolki przy zegarach; poduszki powietrzne, ABS, kontrola trakcji, grzanie świec (pojedynczo lub razem lub naprzemiennie)... i odcina zapłon (na zegarach zapalają sie wszystkie kontrolki). Dzieje się to w różnych momentach, 3km od uruchomienia lub po 30km. na zimnym jak i na ciepłym silniku. na równej drodze jak i nierównej. Montuje filtry z górnej półki, paliwa ze sprawdzonych stacji (shell, bp, orlen). Podejrzenie padło na kluczyk (keyless) ale wymiana na zapasowy nie pomogła. Auto było podłączone u mechanika pod komputer (delhi) ale zadnych błedów nie było.. podłaczyłem również pod komputer przenosny jednak w trakcie usterki, komputer tracił połaczenie z autem. Auto mechanicznie w pełni sprawne, turbo, wtryski, głowica robione i Mechanik rozkłada ręce. Zanim wstawie do elektryka, może koleżenstwo spotkało się z podobnym problemem i pomoże naprowadzić lub zasugerować co może być powodem takich nietypowych usterek.

Edytowane przez jokerfly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciejka_sz

To wygląda na jakąś usterkę elektryczną. Brakuje gdzieś prądu.. któraś wtyczka zaśniedziała.. wygląda na brak zasilania poszczególnych modułów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
OsobaNN

Podłącz pod Consulta i zobacz jakie błedy wyświetli. Będzie łatwiej znaleść przyczynę bo tak to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jokerfly

Jako ciekawostke... dodam ze odpaliłem samochod i po 5 min zgasł. Próba ponownego uruchomienia nie poskutkowała, dopiero po całkowitym przekręceniu stacyjki i ponownym uruchomieniu odpalił. Ale po włączeniu świateł znowu zgasł. Operacje powtorzyłem żeby sprawdzić czy to faktycznie włączenie świateł powoduje awarie ale za drugim razem nic sie nie wydarzyło.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sq9mcs

Jest problem z masą. Sprawdź najpierw wiązkę ECM silnika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jokerfly

Problem rozwiązany. Awarii uległ komputer silnika. Znalazłem elektronika.... grzebał szukał i się doszukał i naprawił 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sq9mcs

ECM (Engine Control Module) czy BCM (Body Control Module)??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jokerfly
Napisano (edytowane)

ECM, ponoć zimne połączenie jakieś i stad wariował. Roboty mało ale sporo szukania... miałem problem żeby namierzyć elektronika który chciał się podjąć zadania... jak słyszeli ze awaria dzieje się raz na jakiś czas to odprawiali mnie z kwitkiem bo nikomu nie chciało się bawić w szukanie przeczyny. Na terenie podwarszawskiego Mysiadła mogę śmiało polecić zakład. 

Edytowane przez jokerfly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sq9mcs

Dzięki za info. U mnie problem z ECM bo odcina turbinę zawsze w tym samym zakresie obrotów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrisT

sq9mcs a przypadkiem nie zacinają się kierownice i turbina przeładowuje??? auto łapie typowego notlauf'a (czy jak to tam zwą..)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sq9mcs

nie. Turbina ciśnienie ma prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi