Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik temp. zewnętrznej


trotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

gdzie w tym modelu znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej ?

Działa jak chce - mocno przekłamuje.

Przy -2*C wyświetla się -17

przy +6*C miał -6* i ostrzeżenie przez gołoledzią

Chciałem sprawdzić styki w czujniku czy nie ma wilgoci i zwarcia tylko trzeba go namierzyć - pewnie jest gdzieś w zderzaku bo w lusterku chyba nie.

Chyba, że jest inny powód jego dziwnej pracy .

Raczej jego złe działanie bądź awaria nie powinno to mieć wpływu na działanie klimatyzacji, silnika itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czujnik widać od razu za zderzakiem po prawej stronie patrząc od przodu na auto. Widać go przez te dolne kratki nawiewu. Myślę, że to czujnik temperatury, choć dziwne, że nie jest schowany tylko tak wystawiony na działanie np. pędu powietrza. Może się mylę, może to czujnik od czegoś innego, ale wygląda na ten od temperatury (np. od poduszek). 

Co do samego czujnika, to pewnie za nic innego niż same wskazania temperatury zewnętrznej nie odpowiada. Klima ma swoje własne czujniki, silnik także, więc myślę, że nawet gdybyś go wyjął to nie miałoby to żadnego wpływu na pracę auta.

PS. To forum to chyba jakieś martwe jest - właściwie nikt tu nie pisze, żadnej aktywności przez długi czas. Słowem - dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...