Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.3 Zamulony, przygasa, czasem gaśnie, czasem nie reaguje na gaz


kacpon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych niesieniem pomocy,

 

Mam problem z Micrą K11, silnik 1.3, bez gazu, przebieg 195kkm. Auto od nowości w rodzinie, sam jeździłem nim przez rok, później oddałem dziewczynie, która jeździ nim od 3 lat. Zawsze tankowane na shellu (paliwo Fuelsave 95). Auto przez dziewczynę garażowane, ale niestety użytkowane na bardzo krótkich odcinkach (2-3km). Kilka razy w roku trasa Wrocław-Poznań. Zdarzyło się też jechać nad morze :lol:

Co jest nie tak:

  • Po około dwóch latach jej użytkowania zauważyłem, że auto jest mniej dynamiczne, niż wtedy, kiedy ja nim jeździłem. Mam wrażenie, że z miesiąca na miesiąc auto było coraz bardziej zamulone. Później zaczął się problem z przygasaniem.
  • Raz na jakiś czas np. podczas stania w korku samochód jakby się zadławi. Brzmi to jakby na bardzo krótki moment zgasł, ale od razu znowu zaczął pracować. Czasem w momencie przygasania mrugnie któraś z lampek na desce rozdzielczej.
  • Czasami dzieje się to samo podczas jazdy. Skutkuje to jedno lub kilkurazowym szarpnięciem i zazwyczaj auto dalej jedzie normalnie.
  • Czasami zdarza się też, że podczas jazdy auto zupełnie przestaje reagować na wciskanie gazu. Po prostu się toczy. Jak wcisnę sprzęgło, to obroty spadają do zera i trzeba odpalać od nowa. Jeśli nie wcisnę sprzęgła to auto będzie się toczyć przez parę sekund i w końcu "załapie", albo zacznie strasznie mocno szarpać do momentu, w którym go nie zgaszę i nie odpalę od nowa.

 

Co próbowałem zrobić:

  • Wymieniłem przepływomierz na kupiony na allegro. Auto szarpało jeszcze bardziej i paliło 15l/100km. Oczywiście nie wykluczam, że trafiłem na kompletnie zużyty przepływomierz
  • Wymieniłem filtr paliwa. Nic to nie dało
  • Filtr powietrza jest czysty
  • Sprawdziłem sondę lamda (pamiętam, że zwierałem jakieś dwa piny w złączu diagnostycznym, żeby wejść w tryb sprawdzania sondy- patrzyłem na częstotliwość mrugania którejś z lampek na desce rozdzielczej- nie pamiętam dokładnie jak to robiłem, że z diagnostyki wyszło, że z sondą wszystko w porządku)
  • Regenerowałem płytkę przepływomierza (odessałem całą starą cynę ze wszystkich połączeń na płytce i wszystko przylutowałem od nowa)

 

Około 2 lata temu auto miało też wymieniony aparat zapłonowy na zregenerowany, ponieważ stary umarł (auto zgasło i nie chciało odpalić- nie było iskry).

 

 

Bardzo proszę o jakieś sugestie. Mój zaprzyjaźniony mechanik nie ma więcej pomysłów. 

Ewentualnie, proszę o polecenie jakiegoś specjalisty, który mógłby się podjąć naprawy w okolicach Wrocławia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
On 1/2/2019 at 6:04 PM, stuff1000 said:

Sprawdz pompę paliwa...

Pompa wymieniona na nową. Problem nadal występuje. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...