Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej Mitasu


damkus2204
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nie kombinuj, do skrzyni CVT stosujemy tylko olej NISSAN-a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia ns-2 spokojnie się nadaje, parametrami może nawet przewyższac nissanowski....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeszcze nie lałem ale zrobię to.

Piszą, że spełnia wymogi NS-2 oraz normę JASO1A.

Mam większe zaufanie do firm japońskich niż do Euro.

Tam za oszustwo proszą Cię o popełnienie sepuku! :)

wkar

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stuff1000 napisał:

Kolego nie kombinuj, do skrzyni CVT stosujemy tylko olej NISSAN-a...

Glupie gadanie ze tylko nissana chyva zeby im dac zarobic i nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, damkus2204 said:

Glupie gadanie ze tylko nissana chyva zeby im dac zarobic i nic wiecej

Inaczej będziesz mówił jak wydasz na remont skrzyni pieniądze niemałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wahałem się nad tym olejem przy wymianie. Brałem też pod uwagę amsoila -  w testach niby lepszy.

Jednak na stronie Amsoil'a pod tym olejem znajdziesz zapis, że zalecany jest tylko oryginalny NS-2.

 

Po konsultacji z niezależnym serwisem polecili mi kupić oryginał. Kupując w Niemczech nie ma tak dużej różnicy cenowej - więc po co ryzykować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jakub.S83 said:

Też wahałem się nad tym olejem przy wymianie. Brałem też pod uwagę amsoila -  w testach niby lepszy.

Jednak na stronie Amsoil'a pod tym olejem znajdziesz zapis, że zalecany jest tylko oryginalny NS-2.

 

Po konsultacji z niezależnym serwisem polecili mi kupić oryginał. Kupując w Niemczech nie ma tak dużej różnicy cenowej - więc po co ryzykować ;) 

Dobrze zrobiłes, skrzynie CVT są bardzo czułe na olej, nie ma sensu ryzykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piszecie,że tylko orginalny olej do wymiany,ale Mitasu jest przecież olejem z japonii,więc dla czego go nie mozna zalać tym bardziej że ma te same właściwości i jest o połowę tańszy. Mam jeszcze pytanie orginal olej ns2 ma kolor zielony a ten mitasu jaki ma kolor ??

Edytowane przez mariuszmurano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. 

apropos Mitasu. 

Kto stwierdził, że jest Japoński? Napis na bańce? 

Oleje podobno rozlewane w Singapurze. Siedziba i firma zarejestrowana w Japonii w jednym pokoju biurowca. Jeśli chodzi o oleje silnikowe to na rosyjskich stronach testowny przez "speców" wypada przeciętnie,a nawet niżej. 

W Japonii nikt tego nie używa

 

Edytowane przez jogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spełnia NS2 to można wg mnie lać, ja polecam wymianę dynamiczną za pomocą takiej specjalnej maszynki u mnie po tej wymianie się okazało, ze cvt zaczęło chodzić o niebo lepiej chociaż wcześniej nie wiedziałem, ze mogło być lepiej. 

Co do remontu skrzyń to już nie przesadzajmy do auta klasy wyższej premium skrzynia używana około 4 tyś to jakieś grosze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni (wszystkowiedzący koledzy = powielający jakieś niesprawdzone info z internetu!). Firma Mitasu jest firmą rosyjską! To można przecież łatwo sprawdzić.

To nie ma przecież znaczenia. To nie oni produkują olej, ale wyspecjalizowane firmy współpracujące z wielkimi rafineriami.

Rosjanie produkują znany nam (i lubiany chyba) samochód  Murano Z52.

Proponuję czytać (ze zrozumieniem) internet. Zwłaszcza interesujące nas portale dot. Nissanów. Np: https://variator.wiki/cvt-jatco-jf010e-re0f09a

Serdecznie pozdrawiam.

wkar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak nie jest firmą Japońską. 

Już samo to jak nachalnie jest promowana jako japan zniechęca oraz to, że w różnych testach wypada średnio wystarczy aby sobie odpuścić tą metalową bańkę ubraną praktycznie w flagę Japonii :)

 

Edytowane przez jogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...