Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rehnus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądając forum, nie natrafiłem na poszukiwany przeze mnie wątek, jakim jest oznaczenie żarówek. Niestety padł mi jeden xenon, a drugi chce do niego dołączyć, wiec chciałbym się rozeznać, czy d2s czy d2r u mnie wchodzi...

w oczy rzuciły mi się te żarniki i chciałbym się dowiedzieć czy one będą u mnie spełniały swoją role, czy brać coś tańszego?

https://allegro.pl/oferta/osram-d2s-night-breaker-laser-xenarc-200-250m-7504629706

chciałbym tez wymienić wszystkie pozostałe żarówki przednie, żeby świeciły w jednej barwie, wiec poproszę i wskazówki co tan konkretnie idzie i jakie żarówki polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palniki są typu D2R

Ja miałem D2R Philips 85126+ i jak mi jeden padł jeden palnik to wymieniłem cały komplet na zestaw PHILIPS 85126VIC1.

Dlaczego ten bo jest to następca poprzedniego i z tamtego mi został jeden palnik, który jest własnie teraz rezerwą dla obecnego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge dodać od siebie ,ze montaź dobrych żarówek ksenonowych typu Osram night-breaker-laser-xenarc do lamp ,które maja ponad 10 lat jest przerostem treści nad formą.

W takiej  lampie odblaski na ogół już wymagają wymiany/ regeneracji lub konieczna jest wymiana na nowe lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować będą.

Taka rada. Jak do tej pory nie wymieniałeś tej żarówki to najpierw wyjmij tą uszkodzoną i spróbuj ją ponownie włożyć i podłączyć.

Nie wiem jakie masz warunki, ale robienie tego na mrozie wcale nie jest takie oczywiste i można uszkodzić nowy żarnik.

Lepiej poćwiczyć to na tym uszkodzonym. Szczególnie wkładanie nowej i zapinanie sprężynek. Jak masz takie malutkie chińskie rączki to nie ma problemu. Sam zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza  faktem ,że można stracić za nie dowód  to  nie wiadomo jak z trwałością. Tak jasne diody emitują mnóstwo ciepła i trudno przewidzieć czy nie spalą się dużo przedwcześnie - niby mają chłodzenie ale trzeba to upchać w szczelnym reflektorze albo go nie zamykać .  ( homologację mają ale twoje lampy nie mają homologacji do używania w nich żarówek ledowych ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...