Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tylny rząd siedzeń - łomotanie i stukanie


luuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów, 

jako, że pierwszy raz to się przedstawię - Xtrail 2106 1,6 dig-t Tekna granat 40000

Generalnie jestem zadowolonym użytkownikiem, ale właściwie od początku użytkowania denerwuje mnie to, że oparcia tylnych siedzeń są dość mało stabilne i podczas jazdy na nawet niewielkich nierównościach telepią (;  tzn. wpadają w drgania i wydają bardzo nieprzyjemny odgłos łomotania, co doprowadza mnie do nerwicy. 

Stołuję się u Zaborowskiego w Warszawie i zgłaszałem problem dwukrotnie, ale panowie dokręcili śruby mocujące oparcia, po czym stwierdzili, ze ten typ tak ma... Zgłębiając temat doszedłem do wniosku, że niestabilne są również tylne siedziska, jako ze są na prowadnicach nie do końca są odpowiednio zamocowane na tychże i ruszając nimi łatwo wywołać stuki co w połączeniu z drgającymi oparciami daje niezły koncercik.. Czy któryś z kolegów miał może podobne obserwacje i może, ktoś próbował walczyć z tą przypadłością....

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam i  szerokości.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki blokad czasami wydaja dziwne dzwięki. Wystarczy taśma izolacyjna. Inne elementy to trzeba pogrzebać w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2019 o 12:00, luuk napisał:

Witam klubowiczów, 

jako, że pierwszy raz to się przedstawię - Xtrail 2106 1,6 dig-t Tekna granat 40000

Generalnie jestem zadowolonym użytkownikiem, ale właściwie od początku użytkowania denerwuje mnie to, że oparcia tylnych siedzeń są dość mało stabilne i podczas jazdy na nawet niewielkich nierównościach telepią (;  tzn. wpadają w drgania i wydają bardzo nieprzyjemny odgłos łomotania, co doprowadza mnie do nerwicy. Stołuję się u Zaborowskiego w Warszawie i zgłaszałem problem dwukrotnie, ale panowie dokręcili śruby mocujące oparcia, po czym stwierdzili, ze ten typ tak ma...

Tu akurat panowie z ASO maja racje"ten typ tak ma"

Dokladniej to wszystkie X-traile tak mają - T30 ,T31 jak i obecny T32-bo konstrukcja oparcia tylniej kanapy w gruncie rzeczy jest taka sama.

Ludzie sobie w rózny sposob z tym radzą,ale wszystko to jest kombinowanie aby oparcie tylniej kanapy nie telepalo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, piotrek3 napisał:

Tu akurat panowie z ASO maja racje"ten typ tak ma"

Dokladniej to wszystkie X-traile tak mają - T30 ,T31 jak i obecny T32-bo konstrukcja oparcia tylniej kanapy w gruncie rzeczy jest taka sama.

Ludzie sobie w rózny sposob z tym radzą,ale wszystko to jest kombinowanie aby oparcie tylniej kanapy nie telepalo .

ja zastosowałem gąbkę o dużej gęstości (dosyć mało eleastyczna) i wcisnąlem ją (po docięciu kształtu) w miejsca połaczenia oparcia z siedziskiem - lekkie luzy tam były o jest OK

image.thumb.png.ed83749a2c4e85c75d0a07e26b76d69f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie, ale u mnie to jest skrzypienie jakby skóra tarła o skórę. Z początku myślałem, że to gdzieś w szklanym dachu, ale położyłem oparcia siedzeń i dźwięki ustały. Teraz myślę intensywnie jak to wyeliminować, ale zrobię to jak będzie cieplej, bo garaż nieogrzewany i nie mam ochoty marznąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales czy "przetarcie" skory jakims srodkiem czyszczaco-konserwujacym nie pomoze?

One maja wlasciwosci rowniez "smarujace" (jesli mozna to tak okreslic) i powinno pomoc, pozniej to juz regularne czyszczenie siedzen jakims dobrym srodkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku był jeszcze inny „problem” :) tez zacząłem słyszeć jakiś stukot z tylu, ale namierzyłem w bagażniku  schowek na podnośnik (lewe tylne nadkole) który dodatkowo ma taki zaczep na gumce i akurat był nie zaczepiony więc łomotał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, dzwoniło mi coś w bagażniku znowu... pojechałem do ASO i wymienili zamek tylnej klapy, znów jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie robiłem, ale być może przetarcie tych stykających się powierzchni jakimś np. tłustym kremem coś pomoże. Zrobię to jutro i napiszę jaki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

jestem po kolejnym rocznym przegladzie. Tym razem panowie potraktowali poważnie temat tylnego rzedu i o dziwo problem udało im sie rozwiazac. Poprzez regulację doprowadzili do zbliżenia oparc tylnej kanapy tak aby dwie czesci stykaly sie mocniej i stanowily bardziej stabilną całość. Poza tym zniwelowali stuk na prowadnicy siedziska. 

Jestem pozytywnie zaskoczony efektem. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, luuk napisał:

Witam, 

jestem po kolejnym rocznym przegladzie. Tym razem panowie potraktowali poważnie temat tylnego rzedu i o dziwo problem udało im sie rozwiazac. Poprzez regulację doprowadzili do zbliżenia oparc tylnej kanapy tak aby dwie czesci stykaly sie mocniej i stanowily bardziej stabilną całość. Poza tym zniwelowali stuk na prowadnicy siedziska. 

Jestem pozytywnie zaskoczony efektem. 

Pozdrawiam

 

Byle problem nie wrócił. W ktorym konkretnie miejscu to regulowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.02.2019 o 13:14, luuk napisał:

Witam, 

jestem po kolejnym rocznym przegladzie. Tym razem panowie potraktowali poważnie temat tylnego rzedu i o dziwo problem udało im sie rozwiazac. Poprzez regulację doprowadzili do zbliżenia oparc tylnej kanapy tak aby dwie czesci stykaly sie mocniej i stanowily bardziej stabilną całość. Poza tym zniwelowali stuk na prowadnicy siedziska. 

Jestem pozytywnie zaskoczony efektem. 

Pozdrawiam

 

To trafiłeś na porządny serwis. Mój serwis nawet palcem nie tknął i stwierdzili, że ten typ tak ma i kolokwialnie mówiąc posłali mnie na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wuk napisał:

To trafiłeś na porządny serwis. Mój serwis nawet palcem nie tknął i stwierdzili, że ten typ tak ma i kolokwialnie mówiąc posłali mnie na drzewo.

Osobiście jestem sceptyczny co do skuteczności tej regulacji.

Ten typ "faktycznie tak ma" tak samo zresztą jak poprzednicy T30 i T31.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam moje auto X-trial 2018 rok. 
W moim aucie jest taki huk w tylnej części auta że nie da się normalnie rozmawiać, mam wrażenie jakby nie było mat wygłaszających? Ktoś miał coś podobnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie na razie cicho. Ani z przodu ani z tyłu nic nie stuka. Ale zastanawiam się nad wygłuszeniem tylnych nadkoli bo mam wrażenie, że tam jest za dużo "szumu" podczas jazdy, zwłaszcza z otwartym podłokietnikiem albo roletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella

U mnie również w miarę cicho... choć po przesiadce z QQ miałem wrażenie że jest głośniej co związane jest z luźno dopasowaną  roletą  w Xach vs dobrze dopasowaną jakkolwiek to się zwie  w QQ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X ma roletę, samą w sobie luźną i ze skrzynką, QQ ma półkę - tu nie ma co się telepać :) BTW. QQ J11 po FL przeszedł wyciszanie, które dało się zauważyć (dodatkowe wygłuszenia, grubsze szyby itp.) w Xie po FL zmienili zderzak i halogeny ;/ Najlepiej takie rzeczy się zauważa jak wysiadasz z rocznego i wskakujesz w nówkę sztukę po takiej zmianie :) Aha i niezbyt przypadające mi do gustu białe lampy z tyłu - trochę takie disco-polo na normalne  :) Ale to kwestia gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 21:25, Julek85 napisał:

Witam moje auto X-trial 2018 rok. 
W moim aucie jest taki huk w tylnej części auta że nie da się normalnie rozmawiać, mam wrażenie jakby nie było mat wygłaszających? Ktoś miał coś podobnego? 

Jakie opony? Zimowe> jaki indeks głośności?

Można wygłuszyć samemu matami dno bagażnika oraz boki (nadkola) i to juz jest odczuwalne. Koszt stosunkowo niewielki max 500 pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 19:01, JackSet napisał:

Jakie opony? Zimowe> jaki indeks głośności?

Można wygłuszyć samemu matami dno bagażnika oraz boki (nadkola) i to juz jest odczuwalne. Koszt stosunkowo niewielki max 500 pln

 

Myślę że to nie to o czym piszesz czy piszemy. Maty wygłuszają elementy. opony  po wyważeniu nie mają takich decybeli. Ale każdy sygnał jest wdzięczny jak się uporać z problemem.Może się mylę. być może problem w bagażniku Półki?  Ten też tak miał https://www.wikiwand.com/pl/Nissan_Sunny

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zimówki, chyba najcichsze, 69 dB ale to po prostu odgłos toczenia, szum i reakcja z podłożem generują hałas. Na pewno dodatkowe wyłożenie matami od środka przyniesie dużą poprawę. Nie wiem tylko na ile jest to pracochłonne i skomplikowane i czy zlecić to jakiejś firmie czy samemu dłubać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 21:01, vahanar napisał:

Myślę że to nie to o czym piszesz czy piszemy. Maty wygłuszają elementy. opony  po wyważeniu nie mają takich decybeli. Ale każdy sygnał jest wdzięczny jak się uporać z problemem.Może się mylę. być może problem w bagażniku Półki?  Ten też tak miał https://www.wikiwand.com/pl/Nissan_Sunny

Zacząłbym zatem od wyeliminowania ew. problemów z roletą lub kanapą demontujac rolete i skladajac oparcia kanapy i/lub kontrolą szyn przesuwania. Pasażer moze wtedy latwiej namierzyć źródło. Np u mnie byl zle zamocowany lewarek w nadkolu i stukala roleta rozwinięta w miejscu jej zaczepiania przy klapie (luz zlikwidowalem wyklejac samoprzylepnym cienkim filcem). W dalszej kolejnosci wyjac podłogę i koło. Jesli nadal stuka a juz nic nie ma w bagażniku to pozostala tylko klapa (mocowanie, zamek lub coś wewnątrz) oraz na koniec cos z zawieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na trzęsące się tylnie fotele ? Bardzo mnie to irytuje w t32 5 osobowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
W dniu 29.05.2022 o 13:23, DARO1990_2 napisał:

Witam 

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na trzęsące się tylnie fotele ? Bardzo mnie to irytuje w t32 5 osobowy. 

u mnie drgania są tylnej kanapy bez dodatkowych dźwięków widzę je w lusterku wstecznym, co może być związane z niefortunnym podziałem kanapy tylnej tzn oparcia  i punktowym jego usztywnieniem wyłącznie na bokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to irytujace poniewaz na siedzeniu mam zainstalowaną bazę fotelika cybex oraz fotelik i siedzenie tak drży że baza z fotelikiem trzeszczą. W Audi ten sam fotelik z bazą i jest cisza. Jestem ciekawy jak u kolegi serwis wyregulował te siedzenia jak tam nie widzę możliwości regulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...