Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

luuk

Witam klubowiczów, 

jako, że pierwszy raz to się przedstawię - Xtrail 2106 1,6 dig-t Tekna granat 40000

Generalnie jestem zadowolonym użytkownikiem, ale właściwie od początku użytkowania denerwuje mnie to, że oparcia tylnych siedzeń są dość mało stabilne i podczas jazdy na nawet niewielkich nierównościach telepią (;  tzn. wpadają w drgania i wydają bardzo nieprzyjemny odgłos łomotania, co doprowadza mnie do nerwicy. 

Stołuję się u Zaborowskiego w Warszawie i zgłaszałem problem dwukrotnie, ale panowie dokręcili śruby mocujące oparcia, po czym stwierdzili, ze ten typ tak ma... Zgłębiając temat doszedłem do wniosku, że niestabilne są również tylne siedziska, jako ze są na prowadnicach nie do końca są odpowiednio zamocowane na tychże i ruszając nimi łatwo wywołać stuki co w połączeniu z drgającymi oparciami daje niezły koncercik.. Czy któryś z kolegów miał może podobne obserwacje i może, ktoś próbował walczyć z tą przypadłością....

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam i  szerokości.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
OsobaNN

Zamki blokad czasami wydaja dziwne dzwięki. Wystarczy taśma izolacyjna. Inne elementy to trzeba pogrzebać w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotrek3
W dniu 11.01.2019 o 12:00, luuk napisał:

Witam klubowiczów, 

jako, że pierwszy raz to się przedstawię - Xtrail 2106 1,6 dig-t Tekna granat 40000

Generalnie jestem zadowolonym użytkownikiem, ale właściwie od początku użytkowania denerwuje mnie to, że oparcia tylnych siedzeń są dość mało stabilne i podczas jazdy na nawet niewielkich nierównościach telepią (;  tzn. wpadają w drgania i wydają bardzo nieprzyjemny odgłos łomotania, co doprowadza mnie do nerwicy. Stołuję się u Zaborowskiego w Warszawie i zgłaszałem problem dwukrotnie, ale panowie dokręcili śruby mocujące oparcia, po czym stwierdzili, ze ten typ tak ma...

Tu akurat panowie z ASO maja racje"ten typ tak ma"

Dokladniej to wszystkie X-traile tak mają - T30 ,T31 jak i obecny T32-bo konstrukcja oparcia tylniej kanapy w gruncie rzeczy jest taka sama.

Ludzie sobie w rózny sposob z tym radzą,ale wszystko to jest kombinowanie aby oparcie tylniej kanapy nie telepalo .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JackSet
11 minut temu, piotrek3 napisał:

Tu akurat panowie z ASO maja racje"ten typ tak ma"

Dokladniej to wszystkie X-traile tak mają - T30 ,T31 jak i obecny T32-bo konstrukcja oparcia tylniej kanapy w gruncie rzeczy jest taka sama.

Ludzie sobie w rózny sposob z tym radzą,ale wszystko to jest kombinowanie aby oparcie tylniej kanapy nie telepalo .

ja zastosowałem gąbkę o dużej gęstości (dosyć mało eleastyczna) i wcisnąlem ją (po docięciu kształtu) w miejsca połaczenia oparcia z siedziskiem - lekkie luzy tam były o jest OK

image.thumb.png.ed83749a2c4e85c75d0a07e26b76d69f.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miro54

Też mam podobnie, ale u mnie to jest skrzypienie jakby skóra tarła o skórę. Z początku myślałem, że to gdzieś w szklanym dachu, ale położyłem oparcia siedzeń i dźwięki ustały. Teraz myślę intensywnie jak to wyeliminować, ale zrobię to jak będzie cieplej, bo garaż nieogrzewany i nie mam ochoty marznąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
juras2017

Sprawdzales czy "przetarcie" skory jakims srodkiem czyszczaco-konserwujacym nie pomoze?

One maja wlasciwosci rowniez "smarujace" (jesli mozna to tak okreslic) i powinno pomoc, pozniej to juz regularne czyszczenie siedzen jakims dobrym srodkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi