Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki w lampach przednich - barwa


laskoka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim!

Czy ktoś wymieniał żarówki przednie(Mijania H11 i Drogowe H7) na kolorystycznie zbliżone do tych "niebieskich" ledów z świateł dziennych? Ma ktoś jakieś doświadczenie? Jakiej firmy, jaki model, jaka barwa żarówek by zbliżyć kolory w lampie? W chwili obecnej mam białe ledy (które świecą troche niebieską barwą) i żółte ciepłe żarówki mijania i drogowe. 

dzieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień po prostu na ledy o barwie zbliżonej do niebieskiej.Jest tego sporo na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najjaśniejsze legalne żarówki na rynku to Philips Racing Vision +150% o bardzo krótkiej żywotności lub niezauważalnie słabsze Philips X-treme Vision -130% lub Osram Night Breaker Laser +130%.
To tyle o realnie jaśniejszej żarówce.
Możesz też szukać coś bardziej błękitnego ale skazujesz się na słabsze światło.
To, że będą na nich dopiski "led", "blue-power", xenon" itp. to będzie świadczyć tylko o ich barwie ale wcale jaśniej świecić nie będą. Mało tego, zastosowanie błękitnego filtra na światło, wycina ze strumienia pewną ilość światła. W rezultacie świecą słabiej.
Jeśli chcesz mieć kolor świateł zbliżony do wbudowanych ledów to spróbuj z żarówkami led. Nie są niestety legalne.
Widziałem nawet takie ledy, które miały max 1800lm (tyle przewidują przepisy bez układu samopoziomujacego) ale pomimo znaku CE są niedopuszczone do ruchu.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ledow rezygnuje. 

Reasumując, jaki model żarówek proponujecie? Nie chce niebieskiego światła. Chce iść jak nabradziej w naturalna barwę - biel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To któreś ze znanych,Philips x-treme 130%  ,Osram Night..... i inne Stosowałem je,moge więc polecić,ale ! Nie mają długiego żywota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QQ mam ledy ale w innych samochodach zakładam Osram Nightbreaker, Teraz chyba mają nawet w nazwie  plus, czy jakoś tak.

Nawet to nieźle wygląda, a i jakość dobra. Tylko musisz się liczyć z tym, że szybciej się palą i trzeba częściej wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autach po FL mijania są H11, a te nie występują (jeszcze?) w odmianie Philips Racing Vision +150%.
Miałem założone "bardzo jasne" 16000lm ledowe H11 i były trochę bielsze od ledowych dziennych (lekko faktycznie niebieskawych). Leżą w szafie, bo oryginale H11 Philips świecą dla mnie przyjemniej i trochę szerzej.
Kupiłem drogie OSRAM H11 Night Breaker Laser +150%, ale jeszcze nie założyłem. Leża w szafie. Miałem w J10 takie same, ale H7 i były super. Teraz także leżą w szafie.
Jak chcesz niebieskawe, to kup Osram H11 Cool Blue Intense XenonLook 4200 (homologowane EU), ale trochę światła będzie mniej przez tę niebieską "farbkę".

Podsumowując: wszystkie super wynalazki u mnie leżą w szafie, a jeżdżę na fabrycznych.
PS. Mam ich tyle, że mógłby jakiś test porównawczy puścić.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Be te wszystkie "świecidełka" są efektowne, ale mało efektywne

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Be te wszystkie "świecidełka" są efektowne, ale mało efektywne  

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Zależy co masz na myśli pisząc "świecidełka"? W Grande Punto rozważałem wymianę kloszy albo chińskie ledy bo tak słabo świeciły światła.

Zrobiłem jednak polerkę i byłem zaskoczony, że jest lepiej ale po założeniu Philips X-treme +130%

zrezygnowałem z wymiany kloszy czy kupnie żarówek led.

Światła są białe jak na możliwości zwykłych żarówek i świecą bardzo dobrze. Porównywałem nawet QQ (fabryczne) i Punto, wyszło na to, że w Punto jest lepiej!

Do QQ też je kupię jak padnę fabryczne.

No i podobno Philips +130% ma lepszą żywotność od Osram +130%

Świeca niemal identycznie.

W testach na YT nie do odróżnienia.

 

+150% odpuściłem bo ich żywotność jest o połowę mniejsza od +130% a przecież +130% też demonem długości święcenia nie są.

;-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A próbował ktoś założyć oryginalne ledy Philips Led Headlight Bulb H11 6000K 1350Lm 12V 22W X-Treme Ultinon 11362Xux2 niestety dostepne tylko przez ebay dostawa z japoni ( 516 zł) lub na aliex ale drożej. Bo h11 philpsa z allegro są tylko 15w 900 lumenów a to stanowczo za mało są to żarówki do przeciwmgielnych. Ważne żeby był napis HL = 1350 lumenów ,a te z allegro H11 Fog = 900 lumenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo! Jakby ze złota były!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i drogo tylko Phillips podaje faktyczne dane i żarówki chociaż nie mają homologacji spełniają wszystkie wartości, ostatnio badali je w laboratorium i sprawa wygląda tak że wszystkie kryteria spełniają jak zwykła żarówka (odcięcie żeby nie oślepiać idealnie) a homologacji nie dostaną bo unia to unia ( czyli nie bo nie). No i w porównaniu z innymi producentami tu pobór w amperach i waty do lumenów się zgadzają. Inni piszą że z żarówek przy poborze 30 W uzyskują 3600 lumenów na żarówkę led a ledy od Phillipsa, czyli co inni z diody wyciągną więcej niż Phillips. żeby mieć   3600 lumenów to żarówka będzie żreć co najmniej 66w a H11 to bodajże 51W. Nie wspominając o cieple tu nawet wiatraczek nie pomoże, a oryginały phillips podczas pracy 33 stopnie c. No i trwałość ja postoje w5w led philips przełożyłem już do 3 samochodu jeszcze takich nie miałem ani jedna nie padła i tu znów 2 ledy 60 zeta ale lumeny się zgadzają czyli 60 tak jak odpowiednik żarówki tego samego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w dalszym ciągu nie zmienia faktu, że są droższe niż oryginalne ledy i wszystkie dostępne na rynku legalne xenony innych marek.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie legalne ksenony mogę do swojego zamiast żarówek założyć, proszę podesłać linki może się skuszę. Jeśli nic u nas nie znajdę zamówię te  ledy z Japan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalne xenony innych marek czyli do innych samochodów gdzie xenony występują w homologacji.
Tak nie do końca jasno to napisałem.
;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w sumie 2700 lumenów,co to za ledy? Mają taką moc  jak zwykłe żarówki...I aż z Japanerii lecą!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS LED Headlight Bulb H11 6000K 1350lm 12V 22W X-treme Ultinon 11362XUX2

https://www.ebay.pl/itm/PHILIPS-LED-Headlight-Bulb-H11-6000K-1350lm-12V-22W-X-treme-Ultinon-11362XUX2/202589591964?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

w europie niedostępne, odpowiednik żarówki, który jak pisałem spełnia wszystkie atesty,  ostatnio badali je w laboratorium i sprawa wygląda tak że wszystkie kryteria spełniają jak zwykła żarówka (odcięcie żeby nie oślepiać idealnie) a homologacji nie dostaną bo unia to unia ( czyli nie bo nie). Ale świecą o niebo lepiej bo lumeny czy luxy nie mierzy się przy reflektorze tylko 100 m dalej, tak samo rewelacyjne wyniki osiągają osram night breker. Reasumując nie oślepiają, świecą lepszą barwą, praktycznie niezniszczalne, spełniają wszystkie normy, ale brak homologacji. Za soczewką i tak nie będzie widać. Mi zależy żeby innych nie oślepiać, żarówek co 1/2 roku nie wymieniać, i żeby barwa byłą inna.

Edytowane przez Misiek_xl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już ktoś wymieniał żarówki w przednich reflektorach - żarówki kierunku kupiłem ledy J11 i nie wiem jak się dostać żeby zwykłe wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I co dalej w temacie?
Żarówki wymienione? Jak świecą?
Jaka barw, i siła świecenia w porównaniu do standardu? Zadowolony?
Mile widziane screeny.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek...przy takiej cenie to choćbym miał co roku wymieniać Philipsy Xtreamy,to i tak nie przepłacę.A mam chińskie Ledy już od 4 lat i nigdy nie zdarzyło się bym kogoś oślepiał.Odcięcie jest równe i bardzo wyraźne.Nie ma odbicia w górę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...