Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana skrzynki bezpiecznikowej


MarcinM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Potrzebuje w mojej primerce (2001 rok) wymienić skrzynkę bezpiecznikową,tą nad nogami kierowcy.Muszę ją wymienić razem z modułem który jest "dopięty" do skrzynki,bo nie działa ogrzewanie tylnej szyby-całość zaznaczona na zdjęciu.Czy po takiej wymianie trzeba będzie programować immo,czy tylko pilota od centralnego ?

primera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MarcinM. napisał:

... .Muszę ją wymienić razem z modułem który jest "dopięty" do skrzynki,bo nie działa ogrzewanie tylnej szyby ...

I tylko to jest powodem demontażu modułu TCU ?

Sprawdzone bezpieczniki i przekaźnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem jest to,że skrzynka została zalana i skorodowała.Podstawki pod przekaźniki są zgnite,a najbardziej przekaźnik od grzania tylnej szyby.

Powracając do mojego pytania,czy po takiej wymianie trzeba będzie programować immo,czy tylko pilota od centralnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda przewody od immo przechodzą przez moduł TCU, ale nie sądzę aby po wymianie tego modułu trzeba było na nowo programować imobiliser. Patrząc na zadania jakie on wykonuje, również nie ma wzmianki odnośnie funkcji związanych z imo (jedynie monitoruje czujniki antykradzieżowe NATS i włącza na 30s sygnalizację kierunkowskazami i syrenę). Jednoznacznej odpowiedzi nie mogę jednak udzielić = nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem skrzyneczkę z bezpiecznikami + moduł i auto odpaliło,więc jest dobrze.

Jedyne co to nie działa teraz pilot od centralnego,ale to pewnie kwestia zaprogramowania go w/g opisu umieszczonego na forum :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...