Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana baterii w pilocie


seb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio pilot (system bezkluczykowy) mnie zawodzi. Nie reaguje. Za czwartym, piątym razem otwiera lub odpala samochód. Na wszelki wypadek wożę zapasowy komplet.

Czy to kwestia baterii, czy większy problem?

Czy przy wymianie baterii kluczyk rozkoduje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie baterii kluczyk się nie rozkoduje

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, seb napisał:

Czy przy wymianie baterii kluczyk rozkoduje się?

Nic się nie rozkoduje, a tu masz pokazane jak wymienić baterie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seb napisał:

Na wszelki wypadek wożę zapasowy komplet.

Ciekawe, że mimo to masz problem z odpaleniem. W obu bateria padła? Jeżeli otwierasz samochód również bezkluczykowo/bezpilotowo to też nie powinieneś mieć problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RAMA napisał:

Ciekawe, że mimo to masz problem z odpaleniem. W obu bateria padła? Jeżeli otwierasz samochód również bezkluczykowo/bezpilotowo to też nie powinieneś mieć problemu.

 

Wożę drugi na wszelki wypadek, gdyby całkiem padł ten pierwszy i nie mógłbym dostać się do samochodu. Do tej pory nie musiałem korzystać. Sytuacja, kiedy nie mogłem odpalić była pod domem. Poszedłem po drugiego pilota i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seb napisał:

Wożę drugi na wszelki wypadek, gdyby całkiem padł ten pierwszy i nie mógłbym dostać się do samochodu. Do tej pory nie musiałem korzystać. Sytuacja, kiedy nie mogłem odpalić była pod domem. Poszedłem po drugiego pilota i było ok.

No ale jaki problem otworzyć kluczykiem i odpalić przykładając pilot?

Po drugie nie zrozumiałeś co kolega pisał - jakim cudem masz problem z odpalaniem jak masz dwa kluczyki przy sobie - więc jak niby pierwszy nie działa - to drugi powinien załapać - a Ty piszesz, że czasami po kilka razy próbujesz otworzyć. Przecież masz oba w zasięgu anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Bosko Częstochowsko, jak to mawiała moja Ś. P. ciocia, czytaj ze zrozumieniem. NAPISAŁEŚ (nie - piszesz ) że nosisz dwa kluczyki... Kumasz?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bateria pada w pilocie ,to na wyświetlaczu między zegarami pokazuje się komunikat,że bateria w pilocie  na wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi

9 godzin temu, zbyszek1971 napisał:

Jeśli bateria pada w pilocie ,to na wyświetlaczu między zegarami pokazuje się komunikat,że bateria w pilocie  na wykończeniu.

Pierwsze słyszę i nie wierzę, aż nie zobaczę.

Co zaś do alarmu - to fakt - nie każdy (albo: nikt) nie pamięta kodu rozbrajającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 23:00, Karminadel napisał:

 

Pierwsze słyszę i nie wierzę, aż nie zobaczę.

Co zaś do alarmu - to fakt - nie każdy (albo: nikt) nie pamięta kodu rozbrajającego.

Jest komunikat sprawdzone osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nasza stara micra k12 dawała "cynk" że bateria nie teges, nie rozumiem w co tu nie wierzyć.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kubalon napisał:

Czy naprawdę sądzisz że każdy przed wymianą bateryjki mierzy ją ? nie działa wymienia się jak dalej nie działa to się szuka.

Wymieniłem po 2,5 roku.

W moim przypadku wymiana po trzech latach. Objawy, o których pisałem wcześniej zniknęły. Nie bawiłem się w pomiary, obmiary, itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szary. napisał:

Rozumiem ;), cała batalia o tą Twoją baterię się wytoczyła :argue:.

Czyli na foto trzeba poczekać ,aż komuś bateria padnie i nie zapomni pstryknąć fotki .

Pamiętam,że pierwszym objawem była trudność otwarcia drzwi przyciskiem na klamce,myślałem,że pilot jest zbyt daleko i nie ma kontaktu,ale po zbliżeniu dalej nie otwierały się drzwi.

Dopiero po wyjęciu pilota i przyciskaniu,przycisku otwórz-zamknij,przycisk na klamce zadziałał.Po kilku takich akcjach,po uruchomieniu silnika ,dosłownie na kilka sekund pojawił się komunikat i znikał.

Nie świecił się ciągle,pojawiał się tylko zaraz po uruchomieniu i dosłownie na kilka sekund. Treść komunikatu skonsultowałem z instrukcją,baterię wymieniłem i problemy i komunikaty już się nie pojawiają:samochod-rodzinny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 14:06, seb napisał:

Witam,

Ostatnio pilot (system bezkluczykowy) mnie zawodzi. Nie reaguje. Za czwartym, piątym razem otwiera lub odpala samochód. Na wszelki wypadek wożę zapasowy komplet.

Czy to kwestia baterii, czy większy problem?

Czy przy wymianie baterii kluczyk rozkoduje się?

Potwierdzam dziwne zachowanie kluczyka . Po zaparkowaniu melduje brak kluczyka , potem nie da się zamknąc auta , po jakimś czasie mu to przechodzi. Bateria - stara 2,89V wsadzona nowa 3,2 V objawy takie same. Raz przy -4 C innym razem przy 18 C i nie było to związane z baterią . Czas wystąpienia - wiosna 2018 , wakacje 2018 - w garażu;  oraz obecnie styczeń 2019 ( -4C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyczyszczony. Wszelkie wpisy nie na temat będą usuwane a ich autorzy będą odpowiednio nagradzani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

Oficjalnie nadaje sobie tytuł Boroka Forum ;-)

Wczoraj jakbym dostał bejzbolem prosto w ryj! Wchodzę do samochodu.... a na środkowym wyświetlaczu komunikat "Key battery low" a nad napisałem jakaś mini ikonka wielkości 10mmx5 mm jakby bateryjki. Przeżyłem szok ledwo pomyślałem by zrobić zdjęcie to na wyświetlaczu już pojawiła się standardowa grafika by nacisnąć sprzęgło/hamulec + START... i tyle jej widziałem...

Uwaga - byłem trzeźwy na pewno ją widziałem.

Wobec czego oficjalnie przepraszam za moje durne posty w tym wątku i kąśliwe uwagi wobec osób twierdzących, że taki komunikat jest.

Chyba sobie sam zrobię za to bana do końca weekendu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było albo jest powodem, że autko nie widziało kluczyka nadal nie wiem. Na pewno nie byłem w żadnym polu magnetycznym ani folii metalowej. Ostatni przypadek - na parkingu  pod marketem , kluczyk w kieszeni , a potem siedząc w samochodzie nie chciał odpalić meldując  brak kluczyka. Przystawialem kluczyk do przycisku więc b. blisko i nic. Po kilku probach , jakieś 3-5 min wszystko wróciło do normy. Nawet rozglądałem się czy ktoś mnie nie namierza kopiując sygnał ale  chyba nie , w dodatku siedziałem w aucie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara w ludzi wygrała, a nie mówiłem

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu miałem prawie identyczną sytuację, nie mogłem otworzyć drzwi z przycisku. Obok stało Audi A6. Audi odjechało, kluczyk od razu zaskoczył. Do dziś nie wiem o co kaman

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam 3 miejsca, w których prawie zawsze są problemy. Jedno przy markecie "nie dla idiotów", a drugie parking nad którym stoi stacja GSM.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.02.2019 o 17:19, GRZECH0TNIK PL napisał:

Co było albo jest powodem, że autko nie widziało kluczyka nadal nie wiem. Na pewno nie byłem w żadnym polu magnetycznym ani folii metalowej. Ostatni przypadek - na parkingu  pod marketem , kluczyk w kieszeni , a potem siedząc w samochodzie nie chciał odpalić meldując  brak kluczyka. Przystawialem kluczyk do przycisku więc b. blisko i nic. Po kilku probach , jakieś 3-5 min wszystko wróciło do normy. Nawet rozglądałem się czy ktoś mnie nie namierza kopiując sygnał ale  chyba nie , w dodatku siedziałem w aucie . :)

Witam

Identyczny problem występuje u mnie, czy ten system kluczyka posiada inną baterię oprócz tej w kluczyku? (oraz oczywiście akumulatora). Nie pojawia się komunikat o słabej baterii, zapasowy kluczyk też potrafi nie reagować. Trzeba odszukać kluczyk przyłożyć do przycisku w klamce by otworzyć lub do Start/Stop by odpalić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne baterii nie ma - stawiam na typowe zakłócanie fal radiowych - np. z telefonu komórkowego.

"Trzeba odszukać kluczyk przyłożyć do przycisku w klamce by otworzyć lub do Start/Stop by odpalić." - jak już masz kluczyk w ręce to uważam, że wygodniej jest na nim nacisnąć przycisk odryglowania drzwi niż przykładać do klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, ale naciśnięcie przycisku daje ten sam efekt (0), auto stoi w garażu więc ponieważ go nie zamykam ten sam problem występuje gdy chcę odpalić a wtedy nie mam co i gdzie włożyć (Start-Stop) tylko znowu poszukuję kluczyka i przykładam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...