Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Connect


robnn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to beznadziejna aplikacja. Ale czy można wysłać zapisaną na telefonie trasę do samochodu. Ja nigdzie nie widzę w google maps takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robnn napisał:

Wiem, że to beznadziejna aplikacja. Ale czy można wysłać zapisaną na telefonie trasę do samochodu. Ja nigdzie nie widzę w google maps takiej opcji.

W g-maps wysylasz na kazdego diwajsa ktory ma SIM i ma swoj nr komorkowy z danymi. Jesli samochod ma takowy slot to dziala.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja Wyślij do samochodu firmy Google (w wybranych krajach) umożliwia zaplanowanie wyjazdu, wyszukanie interesujących miejsc i znalezienie najlepszych tras w zaciszu domu lub biura. Teraz wystarczy tylko wysłać plan podróży do samochodu i ruszać po przygodę

To ze strony Nissana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, robnn napisał:

. Teraz wystarczy tylko wysłać plan podróży do samochodu i ruszać po przygodę

To ze strony Nissana. 

Zgadza sie. Nowy system to juz ma. Ma tez apple carplay i android auto.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W google maps ale w przegladarce jest opcja wysylania.

Niestety, nie mozna wyslac trasy tylko punkty docelowe a trase nawigacja samochodowa musi wytyczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Wiem, że system multimedialny Nissana jest przestarzały, ale oprócz możliwości parowania smartphona bo BT ma "teoretycznie" tez mozliwość skorzystania z usług Internetowych / Aplikacji na stacji multimedialnej (aplikacje Google Search, TripAdvisor, Facebook, itp.) 
W sumie niewiele, ale Google search po podłączeniu pozwala szukać trasy głosowo  i korzysta z Internetu w telefonie. Na stronie You+Nissan można po zarejestrowaniu się w systemie teoretycznie uruchomić usługi internetowe. 
Teoretycznie bo mi niestety nie udał osie zmusić systemu do pracy w mimo przypisania auta po VIN do konta po zalogowaniu i sparowaniu z aplikacją w aucie dostaję informacje o niemożliwości uruchomienia usługi :(
Czy komuś to działa?
Chodzi mi o tą f-cjonalność:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masochista?? :o Przydatność tego systemu jest mniejsza niż zero. Uruchomiłem z ciekawości i po tym jak zobaczyłem jego działanie nie używałem przez ostatnie 2 lata ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wuk napisał:

Masochista?? :o Przydatność tego systemu jest mniejsza niż zero. Uruchomiłem z ciekawości i po tym jak zobaczyłem jego działanie nie używałem przez ostatnie 2 lata ;-)

Możliwe, a na drugie mam Tomasz ;)

Ale chodzi mi o to czy nadal działa ten system, bo u mnie nie. Przydatność bym ocenił sam, bo ogólnie wole wsiadająć do auta nie wyjmować telefonu z kieszeni tylko mieć go sparowanego po BT od razu a przy okazji jeśli miało by działać wyszukiwanie,  itp.. to czemu nie. 
 

Edytowane przez kolor_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej G napisał:

No właśnie chodziło mi o to czy usługa Nissan Connect nadal działa w nowych X-trail'ach, a nie o instrukcję odpalenia Nissan Connect EV dedykowanej elektykom i autom z innym systemem multimedialnym.  Instrukcja jest teoretycznie również dostepna w oficjalnych materiałach na YouTube.

Dzięki za pomoc ale nie do końca o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ostatnio napisali, że wycofują apkę na fony bo małe zainteresowanie... W XXI w,. żeby "zaawansowany" system multimedialny w aucie za ponad 100 nie miał wybierania głosowego książki adresowej, albo choćby oddzwonienia na ostatni numer to woła o pomstę do nieba ;/ Ja używam go do dwóch rzeczy: słuchania muzyki (USB) i odbierania telefonów... Gdyby nie kamery (też fatalnej jakości i z niespecjalnie wyszukaną funkcjonalnością) to duży ekran jest zbędny a to co jest w podstawie by wystarczyło... 

Jedyne co jest na ogromny plus do mechaniczne klawisze, ale pewnie zasługa leciwości rozwiązania (od 2007 ile to już lat????)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smakor napisał:

Własnie ostatnio napisali, że wycofują apkę na fony bo małe zainteresowanie... W XXI w,. żeby "zaawansowany" system multimedialny w aucie za ponad 100 nie miał wybierania głosowego książki adresowej, albo choćby oddzwonienia na ostatni numer to woła o pomstę do nieba ;/ Ja używam go do dwóch rzeczy: słuchania muzyki (USB) i odbierania telefonów... Gdyby nie kamery (też fatalnej jakości i z niespecjalnie wyszukaną funkcjonalnością) to duży ekran jest zbędny a to co jest w podstawie by wystarczyło... 

Jedyne co jest na ogromny plus do mechaniczne klawisze, ale pewnie zasługa leciwości rozwiązania (od 2007 ile to już lat????)

Właśnie nigdzie nie widzę takiej informacji, że wycofują aplikację i powiązane z nimi usługi - cały czas wszędzie w materiałach czytam i widzę że "niby" Nissan Connect jest.
A co do systemu multimedialnego z 2007 roku w aucie za ponad 100kpln to całkowicie się zgadzam (jedyne czym się broni to kamery 360, kiedyś tez duzo obiecywałem sobie po mapach HERE z czasów kiedy były w Nokiach) W salonie przy odbiorze auta na pytanie czy jest najnowsza wersja map na karcie gość odpowiedział  "Ale po co używać tego lepiej map googla z telefonu" ;)
Rouge (X-trail w USA) ma nowszy system multimedialny już od 2018 roku eh... 

Funkcjonalnie podoba mi się to, że wsiadając do auta nie muszę wyjmować telefonu z kieszeni (łączy się automatycznie po BT),  i łączyć kablem jak w Android Auto.
Ale chyba do głosowego wybierania zostanie używanie Assytenta w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kolor_pl napisał:

No właśnie chodziło mi o to czy usługa Nissan Connect nadal działa w nowych X-trail'ach

Wcześniej nie miałeś ani w profilu, ani nie podałeś w opisie modelu swojego X-a, a do tej pory nie widzę rocznika.
Pozwolę sobie przypomnieć, że kiedy wyszedł T32 i Pulsar (2014/2015), obowiązywała zasada, że dostawałeś te usługi za free przez 3 lata, a później "czort wie" - partyzantka. W międzyczasie znacząco się zmieniła procedura rejestracji do usługi.

4 godziny temu, kolor_pl napisał:

No właśnie chodziło mi o to ...., a nie o instrukcję odpalenia Nissan Connect EV dedykowanej elektykom i autom z innym systemem multimedialnym.

Gwoździem do sukcesu jest prawidłowo przeprowadzone rejestracja, a ta czynność jest w instrukcji szczegółowo opisana i nie dotyczy wyłącznie "elektryków".

17 minut temu, kolor_pl napisał:

Właśnie nigdzie nie widzę takiej informacji, że wycofują aplikację i powiązane z nimi usługi - cały czas wszędzie w materiałach czytam i widzę że "niby" Nissan Connect jest.

Jest na stronie Nissana apka zarówno "androidowa", jak i "jabłuszkowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Ciebie z informacją o planowanym wycofaniu aplikacji NissanConnect. Z dniem 31 marca 2020 usługi związane z aplikacją NissanConnect zostaną zamknięte. Wszelkie usługi zintegrowane z autem (mapy, Bluetooth, radio itp.) i powiązane z systemem rozrywkowo-informacyjnym będą nadal działać.

Ze względu na malejące zainteresowanie aplikacją NissanConnect nie możemy kontynuować jej wspierania, ani też utrzymywać powiązanych z nią usług. Zgodnie z regulaminem NissanConnect, wycofamy aplikację NissanConnect i powiązane z nią usługi w ciągu 30 dni od niniejszego powiadomienia.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tej zmiany, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, który z przyjemnością z Tobą porozmawia.


Dział obsługi klienta Nissan:

Numer telefonu:
801 647 726 (dla połączeń z Polski)
lub +36 1 371 54 96 (dla połączeń z zagranicy)
Edytowane przez Smakor
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do samej usługi, to podobnie jak kolega @kolor_pl miałem problemy żeby połączyć samochód z telefonem. W końcu się udało ale zajęło to około dwóch tygodni przez support nissana i szczerze mówiąc nie było warto. Nic więcej niż w trybie gościa się nie da zrobić. Największa porażka, że to działa tylko po kablu w przypadku iPhone. Najwyższa pora, że to zaorali. Wstyd tylko, że nie ma żadnego rozwiązania alternatywnego dla obecnych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowale, uruchomilem, wysylanie pkt z g.maps, kilka aplikacjiktore mielismy i to wszystko od poczatku bylo zbedne, system rozrywki w aucie winien sie ograniczac do dublowajia obrazu z telefoju, nawet mapy w aucie to błąd, nie dziwie sie, ze to wylaczaja. Bedzie mi brakowac glosowego wyszukiwania adresow, firm itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smakor - dzięki, własnie tego się obawiałem. Co nie zmienia ze Nissa nma straszy bałągan na swoich stronach i w materiałach informacyjnych.
@Andrzej G - właśnie sugerownaie się tym co jest na stronie Nissana skłoniło mnie do napisania tego wątku - bo informacje są błędne a linki do aplakacji nie działają (Androdowa wersja Nissan Connect) więc nie ma się co denerwować i dawać oczywiste "rady" a X-trail T32 ma od początku chyba tylko jeden system multimedialny do dziś (wersja europoejska).

Zastanawia mnie ile jeszcze tego zabytku mają w magazynie w Japonii ;) 

Pozostanie po gwaracji kupić i załozyć jakiegoś chińczyka (byle z obslugą kamer 360)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kolor_pl napisał:

... więc nie ma się co denerwować i dawać oczywiste "rady" ...

Daleki jestem od zdenerwowania. Jedyne co mi leżało na żołądku to fakt, że kiedy rozpocząłeś wątek, to ani w profilu, ani w tekście nie było informacji dot. (rocznik, T32, NC). Więc trudno prowadzić konkretną dyskusję, nie do końca wiedząc jakiego wariantu wyposażenia dotyczy.

2 godziny temu, kolor_pl napisał:

@Andrzej G - ... a X-trail T32 ma od początku chyba tylko jeden system multimedialny do dziś (wersja europoejska). 

I tutaj jesteś w błędzie. X-traile 2014 miały na wyposażeniu NC1, lub NC3. Zerknij na poniższy link, a poznasz szczegóły

https://nissan.navigation.com/models/Catalog/Catalog_Xtrail/en_GB/NissanEMEA/EUR

Tylko błagam - nie pisz, że T32 od samego początku miały NC3, bo jeszcze raz przypomnę, że informację dot. rocznika i że chodzi o T32 dopisałeś do profilu później.

Wesołych Świąt i przede wszystkim zdrówka i spokoju ducha :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Andrzej G napisał:

Daleki jestem od zdenerwowania. Jedyne co mi leżało na żołądku to fakt, że kiedy rozpocząłeś wątek, to ani w profilu, ani w tekście nie było informacji dot. (rocznik, T32, NC). Więc trudno prowadzić konkretną dyskusję, nie do końca wiedząc jakiego wariantu wyposażenia dotyczy.

I tutaj jesteś w błędzie. X-traile 2014 miały na wyposażeniu NC1, lub NC3. Zerknij na poniższy link, a poznasz szczegóły

https://nissan.navigation.com/models/Catalog/Catalog_Xtrail/en_GB/NissanEMEA/EUR

Tylko błagam - nie pisz, że T32 od samego początku miały NC3, bo jeszcze raz przypomnę, że informację dot. rocznika i że chodzi o T32 dopisałeś do profilu później.

Wesołych Świąt i przede wszystkim zdrówka i spokoju ducha :emot060:

Dziękuję za życzenia i też wszystkim jeszcze dodam zyczenia cierpliwości tych dziwnych czasach.
P.S.
Nie jestem księgowym ani kontrolerem US ;) , ale lubie precyzję i stara msie być maksymalnie konkretny - wydaje mi się, że oboje mamy rację :P (w 2014 był i T31  z NC1 i T32 z NC3 - co widać na zdjęciach w linku który podesłałeś, a ja pisałem o T32 - bo w takiej kategorii jest ten wątek).

Tym nie mniej jako świerzy użytkownik nowego T32 - chciałem sie podzielić swoimi uwagami - bo ostatnio zauważyłem ze 2 kolegów przymierzało sie do nowego X  jak ja sam pare m-cy temu.

Dla mnie na starcie po odebraniu nowego auta z salonu dowiedzieć sie, że usługa, która chociaż odrobinę przybliżała ssytem multimedialny X-traila do współczesności została wyłączona bez żadnych informacji (w pozoru nadal wszedzie jest opisywana na stronach jako nowoczesna i to nie tylko u Nissan Polska) to słaba akcja - moja lista wad Nissana się zwiększyła.

 

Edytowane przez kolor_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii ta usługa nie przybliżała do współczesności. W żadnym przypadku. Udało mi się to kiedyś połączyć. Na szczęście rozłączenie poszło szybko i bezproblemowo. System "czytał" wiadomości Eurosport. W google search mogłeś szukać jadłodajni w pobliżu. FB nie mam, ale nie sądzę żeby tam było zaawansowane "coś". Nawet mi nie jest przykro, jeśli o czymś zapomniałem :D

najpewniej po gwarancji, o ile auto zostanie w familii, wymienię system multimedialny na współczesny.

Obecnie, tak jak ktoś wyżej napisał, służy do odbierania telefonów, słuchania muzyki przez BT jak już radio się znudzi, mapa jeździ włączona, nie kojarzę, żebym z niej korzystał. Zawsze google maps z telefonu.

Szkoda, bo to duży minus niestety auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mapy google, ale przeciez nie o to chodzi zeby bawic sie w mocowania telefonu w jakis podstawkach etc. tylko miec go w kieszeni

Nie chce mi sie bawic z pakowaniem w adaptery zeby go przymocowac np. przy szybie, pomijajac fakt, ze to jak dla mnie, nie wyglada dobrze

Teraz mam tel. w kieszeni albo wstawiam go w miejsce na napoje w konsoli srodkowej - ale slabo widac tam ekran no i korzystanie z niego jest jakie jest.

Bezprzewodowe ladowanie w samochodzie i podlaczenie bezprzewodowe to jest cos co powinno byc we wszystkich dzisiejszych autach. Jestem za udostepnianiem ekranu 1:1 na ekran radia jesli sobie nie radaza albo tak oszczedzaja producenci samochodow/systemow.

BTW. W nissan connect to mozna bylo wyslac tylko punkt do samochodu a nie trase wiec i tak srednio pomocne to bylo/jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było wysyłać kilka pkt, korzystałem na tyle dużo, ze się przepełniło punktami i niema jak tego czyścić. Wyszukiwanie głosowe tez działało dobrze.

Zauważyłem jednak co innego, zanim google oficjalnie przetłumaczyło asystenta to aplikacja nissan mobile z telefonu robiło to całkiem przyzwoicie i po wejściu ass goog w wersji pl system juz nie był taki jak dawniej wg. Mnie był gorszy...

Polecenia zadzwoń do, utwórz wiadomość, nawigacja do były wcześniej sprawniej obsługiwane.

Teraz pozostało mieć przestarzały system z mapami(chyba dostane jeszcze jedna aktualizację) zawsze do tylu o jakieś 2lata, kto nie wytrzyma alliexpress ma kilka opcji, które nam to zastąpią za ok 1tys + zł. Trzeba się jedynie upewnić czy powieli obsługę parkowania(może niewykorzystywana ale konieczna do prezentacji  przy sprzedaży auta).

 

A co z tymi co zapłacili za przedłużenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...