Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Connect


robnn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie sie nigdy nie udalo skorzystac z asystenta arkowania. Ciagle za malo miejsca albo cos innego i nigdy nie "odpalil"

Kamery wg mnie sa przydatne i nie ma to nic wspolnego z asystentem parkowania jako takim.

W garazu z prawej mam kola i podjezdzam do nich na centymetry dzieki kamerze w lusterku a z przodu rowery i tez lepiej widziec je niz na czuja np. w pedal od roweru walnac nie wspominajac ze na tzw. ulicy przydaja sie - pomimo slabej jakosci obrazu. Zdarza sie, ze cienkich slupkow czujniki nie "widza" a w kamerze je mam i jakos nie wale w nie czy krzaki gdy czujniki piszcza a jest jeszcze miejsce

BTW. Z punktami przerzucanymi do auta to jak dla mnie za duzo "roboty" jest, szybciej google (lub np. automape) wlaczyc w drodze do samochodu. Szkoda tylko w tej nawigacji podawania nazw ulic (jak dla mnie) podczas manewrow, no ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 08:47, juras2017 napisał:

Mnie sie nigdy nie udalo skorzystac z asystenta arkowania. Ciagle za malo miejsca albo cos innego i nigdy nie "odpalil"

Kamery wg mnie sa przydatne i nie ma to nic wspolnego z asystentem parkowania jako takim.

W garazu z prawej mam kola i podjezdzam do nich na centymetry dzieki kamerze w lusterku a z przodu rowery i tez lepiej widziec je niz na czuja np. w pedal od roweru walnac nie wspominajac ze na tzw. ulicy przydaja sie - pomimo slabej jakosci obrazu. Zdarza sie, ze cienkich slupkow czujniki nie "widza" a w kamerze je mam i jakos nie wale w nie czy krzaki gdy czujniki piszcza a jest jeszcze miejsce

BTW. Z punktami przerzucanymi do auta to jak dla mnie za duzo "roboty" jest, szybciej google (lub np. automape) wlaczyc w drodze do samochodu. Szkoda tylko w tej nawigacji podawania nazw ulic (jak dla mnie) podczas manewrow, no ale ...

Kamery się przydają to fakt, ale jakość obrazu faktycznie marna. Kamera przednia uważam mało przydatna bo jak chcesz podjechac na cm to już w kamerze nie widac obrazu. Boczna szkoda, że nie ma widoku tylnego koła albo lewego jak podjeżdżasz z lewej pod krawężnik. Uważam, że widok z góry powinien być klikalny i powiększasz to co chcesz...  Ale fakt lepiej je mieć niż nie, choć na czujniki też nie narzekam, nigdy mnie nie zdradziły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

obraz faktycznie marny, ale w liftach jest juz lepiej za to przycina strasznie obraz a przedlift ma plynny obraz... najlepsza jest prawa kamerka do wjeżdżania na kraweznik,(ma linie zarysu bryły auta) dodatkowo jak manewrujemy z kamerkami warto wcisnąć PA, nie po to by korzystac z powolnego auto parkowania ale by dorysowac dodatkowe linie i wyciszyć radio, dwa ruch camera i PA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając fakt że ten system jest, bo musi być TATA ma ją też {być możę za jakiś czas  ją przeproszę} .jakość  u nas jest tragiczna. zastanawiam się ,kto to stosuje i ile razy w roku ?ktoś tu napisał  ile razy zastosował automat parkowania, tak samo z Connectem poczytajcie! waszego doświadczenia i ostrożności nie zmieni na ten moment żadna technologia. wiadomo.moje auto ma to i to. cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy parkowania niby się przydają... ale w sumie się nie używa zwykle. Raz żeby sprawdzić, z dwa kolejne żeby "przyszpanować" znajomym albo dzieciom. Miałem w Corolce rok czasu i ani razu (z miesiąc minął zanim skalibrowałem - co powinien zrobić serwis przed wydaniem auta). Teraz nie mam i absolutnie mi tego nie brakuje. Mam czujniki i te nieszczęsne kamery - szczegółów nie pokazują, mimo, że drzemie moc w takim rozwiązaniu to jej nie wykorzystano. Ale coś tam widać. Czasem przy podjeżdżaniu pod sklepem się przydaje żeby jakiejś donicy nie przestawić przodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy na miesiąc? pomijam szpanowanie..to samo u mnie identycznie.jak u Ciebie.  typowy Markieting.fajnie wygląda tak.jak  park assistant.Ktoś ostatnio pisał jak jest z nim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy kamery? Dość często na mieście przy parkowaniu. Widoczność z Xa jak wiadomo zerowa. Poza tym przy wyjeżdżaniu tyłem w kamerze widać szybciej i więcej niż oczami - czy coś nie jedzie właśnie. Czujniki są dobre do ścian czy pojazdów słupki donice zawsze wolę zobaczyć obraz. No i prawe koło bardzo przydatne przy dojeżdżaniu do krawężnika na felgach 19" :) Szkoda, że nie można też lewego koła - albo po prostu dowolnego po kliknięciu - tego nie kumam czemu tak nie zrobili. Nie musi już być jak w BMW z renderingiem z lotu ptaka i w ogóle dowolnie obracane.... Wybór obrazu/koła + powiększenie byłoby super. Ale nawet QQ po lifcie chyba nic się ni zmieniło w tym zakresie poza ciut lepszą jakością obrazu z radiem AA.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
W dniu 5.05.2020 o 11:00, Smakor napisał:

Ile razy kamery? Dość często na mieście przy parkowaniu. Widoczność z Xa jak wiadomo zerowa. Poza tym przy wyjeżdżaniu tyłem w kamerze widać szybciej i więcej niż oczami - czy coś nie jedzie właśnie. Czujniki są dobre do ścian czy pojazdów słupki donice zawsze wolę zobaczyć obraz. No i prawe koło bardzo przydatne przy dojeżdżaniu do krawężnika na felgach 19" :) Szkoda, że nie można też lewego koła - albo po prostu dowolnego po kliknięciu - tego nie kumam czemu tak nie zrobili. Nie musi już być jak w BMW z renderingiem z lotu ptaka i w ogóle dowolnie obracane.... Wybór obrazu/koła + powiększenie byłoby super. Ale nawet QQ po lifcie chyba nic się ni zmieniło w tym zakresie poza ciut lepszą jakością obrazu z radiem AA.

pytanie powinno dotyczyć CHYBA parkowania wykonanego przez samochód

https://magazynmotomi.pl/2017/04/22/technologia-na-wyciagniecie-reki-park-assist/

bo to jest zbędny gadżet.

Parkowanie przy wykorzystaniu obrazu 360st jest bezapelacyjnie nie do przecenienia. Moja ulubiona forma wspomożenia parkowania ( w przeciwieństwie do  tzw PARK ASSIST z którego nie korzystam w X-ie i nie skorzystałem ani razu w Qashqaiu przez 5 lat)

Edytowane przez Varicella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy w obecnej sytuacji  jest jakakolwiek możliwość operowania głosem? To mnie mega dziwi, najprostsza Kia z radiem "z malucha" ma taką opcję i działa to dobrze... Po kiego jest ten baton na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchawka przywołuje ekran telefonu. W małym radiu działało choć powtarzanie numeru a tu nic. Jak niby używacie asystenta?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ?? gada się do telefonu:D   Po kiego jest ten baton na kierownicy. .Jak myślisz ? naprawdę ten model jest pełen skrajności. kocha się go za wygodę, pojemność powiedzmy osiągi a z drugiej strony olewkę z suportem z modelami z tej stajni i z innymi firmami.Dziwne podejście.

 

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to widocznie jakieś cuda. Mam radio bez Android Auto, telefon po bluetooth sparowany, bez aplikacji Nissan Connect i po nacisnięciu przycisku z mordką głosową nic sie nie dzieje poza przywołaniem ekranu telefonu, trzymanie także nic nie wnosi. Oświecisz mnie jak to robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież  domyślasz się o czym i jakim systemie pisałem. i jakim asystencie. szczerze ? dla mnie to radio z bluetoothem do rozmów.z ekranem :phone: .mapy mam z telefonu online. bo te zainstalowane na karcie to porażka.pisałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...