Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycieraczki Almera Tino


Tidus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem nowy na forum więc nie wiem czy dobrze założyłem temat :) jakby co to proszę przenieść gdzie trzeba :) mam taki problem . Zakupiłem alemere tino kilka dni temu i mam taki problem ze nie działają żadne wycieraczki. Czytałem na forum że ten typ miewa problemy z wycieraczkami ale u mnie działają żadne i dobrego wcale. Nie że się zacinają albo chodzi tylko przód czy tył . Nie działają żadne w żadnej chwili. Bezpieczniki sprawdziłem i są chyba okej. Zastanawiam się czy jakiś przekaźnik nie jest walnięty. Jakaś taka czarna kostka czy coś. Nie za bardzo znam się na elektryce w samochodach bo jest zupełnie inna niż w telefonie czy laptopie dlatego wolę popytać o radę żebym nic nie rozwalił jeszcze bardziej no i zanim dam do jakiegoś magika elektryka co skasuje trzy stówki a tylko jakiś kabelek zrobi na lewo :) pozdrawiam i proszę o radę . Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie pamiętam żeby za przód i tył wycieraczek odpowiadał 1 przekaźnik. Niestety czasami trzeba jechać do fachowca szczególnie jeśli się nie znasz. Mogłeś mieć zapieczony tył a teraz zdechł przód. Kupiłeś w takim stanie? Sprawdź napięcie czy dochodzi do silniczków ale w zimie to robota raczej niewdzięczna chyba że masz garaż to łatwo się dostać i przód i tył.

Wpisz swój VIN i szukaj fantastyczne miejsce schematów 

https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Nissan

Z tego co widzę przekaźniki są osobno przód i tył  

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Kupiłem go bardzo okazyjnie właśnie przez te wycieraczki i mam łożysko z tyłu do wymiany. Garażu niestety nie mam dlatego naradzie staram się wszystkie podstawy sprawdzić przed blokiem. Tak myślałem z tym przekaźnikiem bonw końcu są 2 osobne bezpieczniki do nich. A może być że uszkodzona jest manetka od tych wycieraczek poprostu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka też możliwe. ale wg mnie mniej rozbierania to włączy manetką wycieraczki i zmierzyć czy idzie prąd na wycieraczki. Z przodu może być wszystko do roboty od silniczka (lepiej podmienić na tak z Poloneza) po zapieczone tuleje od pantografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dziękuję bardzo za odpowiedź. Załatwię sobie miernik i od tego zacznę  że pomierze czy idzie prąd na wycieraczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...