Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Słabe i miękkie hamulce nissan x trail t30


Nataliaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłam ostatnio x traila. Niestety od samego początku ma on bardzo słabe hamulce. Pedał jest "miekki". Nie wiem od czego sprawdzania mam zacząć. Dodam jeszcze, że samochód przed kupnem dość długi czas stał.

Mieliście ten problem? Wiecie co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowietrz hamulce przy okazji uzupełniając płynem hamulcowym. 

Jeśli hamulec stwardnieje, ale będzie brał na "dwa razy", to może być zapieczony któryś z tłoczków, lub nawet wszystkie.

Skoro auto stało długo to jest to bardzo możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolego był ten problem, wymieniłem na wszystkich kołach kompletne reperaturki z nowymi tłokami, wypiaskowałem zaciski, poszedł nowy płyn, teraz ząbki można stracić przy hamowaniu :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczki zacisków, wymiana reparaturek albo i tłoczków. U mnie po kupnie było to samo, bo stał w niemcowni przed sprzedażą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mówi pomiar ze stacji diagnostycznej? Natalia, podjedź, niech sprawdzą same hamulce. Oczywiście to co koledzy pisza wyżej tez może być przyczyna jak i uszkodzenie pompy hamulcowej (uszkodzenie międzysekcyjne) oraz sam płyn (go tez warto sprawdzic miernikiem na zawartość wody.

Sprawdzanie hamulców w SKP to koszt od 0 do 20zł, sprawdzenie płynu na zaw. wody w serwisie olejowym - 0zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie nie mogłem sobie poradzić z biciem kół podczas hamowania... kupiłem tarcze na przód, nowe klocki i teraz jest idealnie.

Tarcze założyłem firmy Denckermann, 110zł sztuka, hamowanie dla mnie bardzo dobre.

 

IMG_20200505_141532.jpg

IMG_20200505_135546_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekX-TRAIL napisał:

U mnie nie mogłem sobie poradzić z biciem kół podczas hamowania... kupiłem tarcze na przód, nowe klocki i teraz jest idealnie.

Tarcze założyłem firmy Denckermann, 110zł sztuka, hamowanie dla mnie bardzo dobre.

 

IMG_20200505_141532.jpg

IMG_20200505_135546_1.jpg

Oby pomogło na dłużej niż u mnie. Przerabiałem ten temat kilka razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...