Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczne zamykanie drzwi


neuspeed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pacjent: T32 DIG T 1,6 TEKNA 2018

Czy automatyczne zamykanie drzwi (zamykanie pojazdu) po X sekundach czy minutach od wyjścia z auta, to kolejna rzecz która wydaje się być logiczna w aucie tej klasy z najwyższym wyposażeniem, ale jej jednak brak, czy może ja nie potrafię tego znaleźć i skonfigurować bądź może po prostu u mnie nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wogole cos takiego bylo u nas?

Jak dla mnie niezbyt sensowne rozwiazanie bo przeciez jesli zostanie pasazer w srodku a kierowca na chwile wyjdze to auto go "zatrzasnie" wewnatrz i wlaczy alarm - jaki by to mialo sens?

Musialy by byc jakies czujniki a to juz droga sprawa - jakie auta maja cos takiego, bo nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wogole cos takiego bylo u nas?
Jak dla mnie niezbyt sensowne rozwiazanie bo przeciez jesli zostanie pasazer w srodku a kierowca na chwile wyjdze to auto go "zatrzasnie" wewnatrz i wlaczy alarm - jaki by to mialo sens?
Musialy by byc jakies czujniki a to juz droga sprawa - jakie auta maja cos takiego, bo nie wiem?
No kolego nie zgodze sie, normalny samochód powinien zamknąć się sam wtedy kiedy powinien czyli powyżej 10-20km/h oraz gdy wysiadasz z auta z kluczykiem. Tego brakuje mi w nissanie, najgorsze jest to że auta nawet powyżej 20lat mają te rozwiązania a nissan ich wogole nie stosuje niby ze względu na bezpieczeństwo

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, to bardziej jako opcja, że Ty decydujesz, czy chcesz, żeby Ci auto tak reagowało. Spotkałem się z tym, że auto się ryglowało przy 10-20km/h, nie spotkałem się, żeby samo się zamykało. Jedynie jeśli kliknąłem z pilota otwórz i nie otworzyłem drzwi, to po jakimś czasi (3min?) zamykało się.

Jak mam kluczyk w kieszeni, tankuję, wyjdę z auta, w aucie familia, na stacji kolejka bo koniecznie trzeba zjeść bułkę, ale taką inną, z ogórkiem, kupić worki do odkurzacza, kupon lotto, piwo, wódkę, szlugi, to stoisz. To jakby się zamknęło wtedy? Nie do końca by mi się takie rozwiązanie podobało. Chyba, że sam jeżdżę, odpalam opcję, że tak ma być. 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie po ruszeniu (tzw. antynapadówka) to faktycznie powinno być standardem zwłaszcza przy tej cenie, co do ryglowania po wyjściu to bym nie chciał, zbyt duże ryzyko że zamknie się wtedy gdy nie będę chciał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, neuspeed napisał:

Cześć,

Pacjent: T32 DIG T 1,6 TEKNA 2018

Czy automatyczne zamykanie drzwi (zamykanie pojazdu) po X sekundach czy minutach od wyjścia z auta, to kolejna rzecz która wydaje się być logiczna w aucie tej klasy z najwyższym wyposażeniem, ale jej jednak brak, czy może ja nie potrafię tego znaleźć i skonfigurować bądź może po prostu u mnie nie działa?

Przeciez  system bezkluczykowy tak wlasnie działa. Nie rozumiem pytania (dotyczy oczywiście po wysciu z auta i ooddaleniu się na kilka metrów)

1 godzinę temu, wuk napisał:

Zamykanie po ruszeniu (tzw. antynapadówka) to faktycznie powinno być standardem zwłaszcza przy tej cenie, co do ryglowania po wyjściu to bym nie chciał, zbyt duże ryzyko że zamknie się wtedy gdy nie będę chciał.

 

Uważam odwrotnie. Miałem to w Almerze ale w QQ 1. generacji już z tego zrezygnowali i bardzo dobrze. Wolę sam zaryglować wtedy kiedy potrzebuję i wtedy kiedy chcę. A dlaczego?

Ano dlatego, że autmatyczne działa z opóźnieniem tzn gdy ruszysz i to przy pewnej predkości. Natomiast jak wsiadam to wrzucam torbe do bagażnika i po zmknieciu drzwi od razu rygluję recznie. To mam już we krwii. Zabezpiecza to mnie własnie przed ew. napadem od razu a nie dopiero jak ruszę.

3 godziny temu, Afrance napisał:

No kolego nie zgodze sie, normalny samochód powinien zamknąć się sam wtedy kiedy powinien czyli powyżej 10-20km/h
 

a co do czasu gdy jeszcze nie ruszysz i nie jedziesz 10 na godzinę, Co Cię chroni do tego czasu?

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ryglowanie po ruszeniu to tez sam zapodae bo wlasnie najgorszy moment jest po wejsciu do auta a nie gdy juz jedziesz :)

Jesli chodzi o samo-ryglowanie sie auta po wyjsciu z niego nie zauwazylem tego u mnie. Czesto zostawiam auto na podjezdzie i po wyjsciu z kluczykiem samochod jest ciagle otwarty pomimo kilku lub kilkunastu minut nieobecnosci wewnatrz lub w poblizu z kluczykiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko jakby się ryglowało zaraz po wejściu, to musiałbyś odryglować jak dzieciaki wybiegną z klatki po 3 minutach, bo jeszcze siku było ;) a po 10km/h jak zarygluje, to już na światłach jak staniesz masz zaryglowane i myjący szyby nie wezmą laptopa.

A w ogóle, to w razie kolizji się odrygluje? jest to gdzieś napisane w scenopisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ruszasz spod sklepu/marketu itp to masz wszystko otwate i zanim  wysiadziesz zeby pogonic zlodzieja to zniknie gdzies w gaszczu luzi, samochodow etc...

Jak widac nie ma idelanego rozwiazania, ale ja sie przyzwyczailem ryglowac "recznie" a w razie kolizji odryglowuja sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się rygluję po wrzuceniu na D. Ale mogę tez sam ustawić parę opcji z tym związanych w ustawieniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 10:22, JackSet napisał:

Przeciez  system bezkluczykowy tak wlasnie działa. Nie rozumiem pytania (dotyczy oczywiście po wysciu z auta i ooddaleniu się na kilka metrów)

Uważam odwrotnie. Miałem to w Almerze ale w QQ 1. generacji już z tego zrezygnowali i bardzo dobrze. Wolę sam zaryglować wtedy kiedy potrzebuję i wtedy kiedy chcę. A dlaczego?

Ano dlatego, że autmatyczne działa z opóźnieniem tzn gdy ruszysz i to przy pewnej predkości. Natomiast jak wsiadam to wrzucam torbe do bagażnika i po zmknieciu drzwi od razu rygluję recznie. To mam już we krwii. Zabezpiecza to mnie własnie przed ew. napadem od razu a nie dopiero jak ruszę.

a co do czasu gdy jeszcze nie ruszysz i nie jedziesz 10 na godzinę, Co Cię chroni do tego czasu?

Nie wiem czego nie rozumiesz więc wyłożę jeszcze raz na przykładzie...

System bezkluczykowy. Podchodzisz do auta. Naciskasz przycisk na klamce, wyjmujesz coś z auta i zamykasz drzwi nie naciskając sam przycisku na klamce by się zamknął ani nie korzystasz z pilota. Odchodzisz. Poprzednie auto (CRV) po paru sekundach w takim scenariuszu samo się zamykało. Czy tutaj coś takiego występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w Nissanie samo się zamknie tylko gdy otworzysz z pilota i nie otworzysz drzwi. Po wyjściu z auta musisz nacisnąć przycisk.

 

 

 

Co do pytanie kolegi, które auta tak mają, to nap. Mazda tak ma. Po wyjściu z auta auto po chwili się blokuje, a by otworzyć wystarczy złapać za klamkę.

W Hyundaiu zaś jeśli chodzi o antynapad jest kilka opcji, m/i ta blokując drzwi po przekroczeniu 5km/h, ale równie dobrze możesz ustawić brak blokady (ja tak mam, bo nie pamiętam nigdy, że muszę otworzyć ze środka jeśli chce kogoś wpuścić i żona czesto szarpała się z klamką) .

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hondzie tego antynapadu nie było, czyli aby po ruszeniu blokował drzwi, dealer tłumaczył mi to bezpieczeństwem w razie awarii systemu przy wypadku np. i powiedzmy ze może jakiś sens to ma. 

Ok, czyli muszę przetestować zwykle otwarcie z pilota i poczekać chwile. Powinien rozumiem się zamknąć?

W przypadku gdy podejdę do klamki, nacisnę przycisk by go odblokować, ale drzwi nie otworze, powinien być ten sam efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neuspeed napisał:

Nie wiem czego nie rozumiesz więc wyłożę jeszcze raz

Nie rozumiem pytania czyli nie nie rozumiem po co mialoby tak dzialac?

Tzn. to ja chce decydowac kiedy drzwi maja sie zamknac. Czyli nie zawsze gdy odejde na pare krokow.

Przyklad (bez wykladania): przyjezdzam do mariny i mamy do wypakowania bagaze. Pilota mam w kieszeni caly czas. Nie chce aby drzwi sie blokowaly jak odejde kawalek bo inni koledzy nadal wypakowuja bagaze i nosimy na lajbę.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, JackSet napisał:

Nie rozumiem pytania czyli nie nie rozumiem po co mialoby tak dzialac?

Tzn. to ja chce decydowac kiedy drzwi maja sie zamknac. Czyli nie zawsze gdy odejde na pare krokow.

Przyklad (bez wykladania): przyjezdzam do mariny i mamy do wypakowania bagaze. Pilota mam w kieszeni caly czas. Nie chce aby drzwi sie blokowaly jak odejde kawalek bo inni koledzy nadal wypakowuja bagaze i nosimy na lajbę.

Jak wypakowują, więc samochód jest otwarty? Słaby trochę przykład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neuspeed napisał:

Jak wypakowują, więc samochód jest otwarty? Słaby trochę przykład ;)

Drzwi zamykamy bo jednak pare metrow jest do przejscia po kei. Ergo: jest otwarty ale drzwi i klapa zamkniete. Nadal slaby?

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JackSet napisał:

Drzwi zamykamy bo jednak pare metrow jest do przejscia po kei. Ergo: jest otwarty ale drzwi i klapa zamkniete. Nadal slaby?

Tak, ale inaczej, bez ciśnień. Jak wypakowuje samochód to zostawiam otwarty np. bagażnik ponieważ wyjmuje z niego rzeczy. W momencie gdy zamknięte są wszystkie drzwi oraz bagażnik a samochód „nie widzi” kluczyka w pobliżu (przy zbliżeniowym otwieraniu) to w moim odczuciu dobrym jest gdy sam się automatycznie zamknie np. po minucie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się zamykać w aucie. To działa w nysce tak: podchodzisz do auta otwierasz z przycisku ale np. o czymś zapomniałeś i nie otwierając drzwi odchodzisz po to, a auto po określonym czasie zamyka się samo (nie pamiętam czy to jest 30sek,czy minuta.

Co do odpowiedzi na to, że ktoś chce decydować czy auto się samo zamknie po wyjściu z niego z kluczykiem czy też nie, to możesz zmieniać w ustawieniach o ile dany model to ma, ale nyska tego nie ma.

 moim zdaniem to może być niebezpieczne w pewnych sytuacjach i raczej powinno się blokować świadomie. Za to funkcja blokowania gdy nie otworzono drzwi jest ok i ona w Nysach jest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Affirmative. Nie zawsze ten co ma pilota w kieszeni jest w zasiegu pilota i dlatego nie zawsze chcę aby sie blokowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy wiecie co to jest czujnik ruchu wewnątrz,lub czy auto widzi że ma otwarte któreś drzwi. mamy rok który mamy, auta starsze np colt mojej żony z 2005 to robi.jestem w takim wieku że powinienem zapomnieć że mam kluczyk gdzieś tam.i że wychodzę gdzieś tam i pamiętać o ryglowaniu ręcznym z pilota. to auta nie za 10 k. może kogoś uraziłem przepraszam ale takie , coś powinno być bezwględne i logiczne. niestety Nissan to przespał lub po prostu nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ruchu, to dodatkowa opcja rozbudowy alarmu i tu nic nie ma do rzeczy.
Czujniki otwartych drzwi jak najbardziej są.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Państwo "wygodni" głowę do auta zabierają? Kluczyków niet, parkować niet bo samo potrafi, hamować niet bo samo hamuje, a życie cholerka weryfikuje. Łatwo na drodze takiego "wygodnego" rozpoznać, na wszystkim skoncentrowany byle nie na jeździe...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vahanar napisał:

Panowie,czy wiecie co to jest czujnik ruchu wewnątrz,lub czy auto widzi że ma otwarte któreś drzwi. mamy rok który mamy, auta starsze np colt mojej żony z 2005 to robi.jestem w takim wieku że powinienem zapomnieć że mam kluczyk gdzieś tam.i że wychodzę gdzieś tam i pamiętać o ryglowaniu ręcznym z pilota. to auta nie za 10 k. może kogoś uraziłem przepraszam ale takie , coś powinno być bezwględne i logiczne. niestety Nissan to przespał lub po prostu nie chciał.

To jak mialoby byc? Ale konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że byłoby ok, gdyby w Nissanie zrobili tak, jak miałem w Renault Laguna, czyli po zgaszeniu silnika i wyjściu z samochodu mogłem zamknąć go albo przyciskiem na klamce, albo mając kartę przy sobie, po oddaleniu się od auta na jakieś 5 metrów samochód zamykał się sam. Mało tego, zamknął się dając sygnał dźwiękowy i świetlny oraz złożył lusterka. Można było jednakże wyłączyć funkcję sygnału dźwiękowego i składania lusterek. Oprócz tego, po dwukrotnym wciśnięciu na karcie przycisku zamknięcia domykały się niezamknięte okna i dach. I takie coś uważam przydałoby się również w X-Trailu. A co do blokady od wewnątrz, to w Lagunie też działał po osiągnięciu 10km/h, ale można to było wyłączyć. Pod tym względem Nissan odwalił lipę, jak również w tym, że nie ma na drzwiach żadnych lampek, które po otwarciu z jednej strony oświetlają podłoże, a z drugiej sygnalizują nadjeżdżającemu, że drzwi są otwarte. Ale cóż - jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...