Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup X-Trail N-Connect


slimaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej zastanawiam się nad zakupem auta. Wybór którego dokonuje dotyczy dwóch odmiennych aut: Kia Optima 1.6 DCT 180KM i X-Trail 2.0dci CVT w wersji n-connect. W nissanie w porównaniu do Kii brak jest grzanej kierownicy, foteli, android auto, aktywnego asystenta utrzymania na pasie ruchu, ładowarkę bezprzewodową do telefonu. W rekompensacie X-trail jest wyższy, posiada elektrycznie zamykaną klapę bagażnika, przesuwne fotele. Czy mogę was spytać o opinię co waszym zdaniem jest fajniejsze? Jakie wady posiada X-Trail i jednostka 2.0 dci CVT. Jakie jest realne spalanie w mieście i na trasie? Jesteście zadowoleni z serwisu nissana?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze FWD bo chyba Kia nie ma 4x4 czyli mówimy o cenie ca 150k?

Ale dlaczego Kia benzyna a Nissan Diesel?

 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jesli duzy upust daje Kia a Nissan nie to dalsze dywagacje troche nie mają sensu.

sadze ze kia to GT line bo to poziom cenowy Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym szukal niskiego kombi 4,8 m z niskim zawieszeniem to Kia , natomiast gdybym szukal wysokiego kombi 4,6 m z przeswitem 21 cm i bagaznikiem 550 do 650 litrow, wygodnym wsiadaniem i super widocznoscią to Nissan.

I to jest wlasnie taki wybór. Cala reszta to tylko parametry dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo gdzies tutaj na forum, ze polaczenie 2.0 z cvt okropnie wyszlo nissanowi bo i mul i po spalaniu diesla nie czuc. Ponoc ten 130konny diesel dobrze sobie radzi z ta kasta, ale w sumie to Ci nie pomoge z wlasnego dsw. bo opowiedziec moge o dig-t.

A tak z innej beczki to chyba kiepskie porownanie optimy do xtraila, to chyba jednak dwa rozne auta.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz dużo i daleko to KIA Optima, natomiast na krótkie odcinki NISSAN Xtrail będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie na podstawie moich dotychczasowych dsw, xtrail jest idealny do dlugich rodzinnych podrozy, wygodne fotele i kanapa plus mega przestrzen robia swoje, ale nie chce zwady, to moje odczucie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem Xtraila do długich podróży, ale po przesiadce na Nissan Altima sedan już do x-a nie wrócę ....

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to auto mozna z optima porownywac decydujac sie na zakup

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimaq napisał:

sorry nori76 ale nie rozumiem

 

Chodzi noriemu o Altima vs Optima.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można każde z każdym, bo każde ma jakieś plusy i minusy, nawet jeśli to różne segmenty
Pewno ze tak mozna tylko jaki to ma sens nie bardzo rozumiem, ale jak to mowia kto bogatemu zabroni...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/1/2019 at 9:40 AM, slimaq said:

Hej zastanawiam się nad zakupem auta. Wybór którego dokonuje dotyczy dwóch odmiennych aut: Kia Optima 1.6 DCT 180KM i X-Trail 2.0dci CVT w wersji n-connect. W nissanie w porównaniu do Kii brak jest grzanej kierownicy, foteli, android auto, aktywnego asystenta utrzymania na pasie ruchu, ładowarkę bezprzewodową do telefonu. W rekompensacie X-trail jest wyższy, posiada elektrycznie zamykaną klapę bagażnika, przesuwne fotele. Czy mogę was spytać o opinię co waszym zdaniem jest fajniejsze? Jakie wady posiada X-Trail i jednostka 2.0 dci CVT. Jakie jest realne spalanie w mieście i na trasie? Jesteście zadowoleni z serwisu nissana?

Z góry dziękuję

Jesli masz dzieci to radzę z tyłu sprawdzić, mocowanie fotelików i pasów gdzie będzie wygodniej i bezpieczniej  dla dziecka. X-trail ma to słabo rozwiązane i nie jest bezpieczne dla dziecka, dlatego  dzieci nim nie wożę.

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 19:00, slimaq napisał:

A znajdę gdzieś opinię o tym motorze? I na ile trwała jest skrzynia cvt? 

slimaq.użtkuję1.6 w CVT i jestem zadowolony powiedziałem sobie że koniec manualów.i faktycznie tak jest.porównujesz dwa odmienne auta które są innej budowy.nie znam Optimy choć w niej siedziałem. ale to ma każda limuzyna bez wyjątku o markę,.zgodę się z jacksetem. x-trail to wygoda i inne doznania na wypady. całkiem inne warunki podróżowania czy dla kierowcy czy dla pasażerów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, vahanar napisał:

.zgodę się z jacksetem. x-trail to wygoda i inne doznania na wypady. całkiem inne warunki podróżowania czy dla kierowcy czy dla pasażerów,

Dziekuje.

Bo ja wybralem kierujac sie pewnymi minimalnymi wymaganiami. Tzn nie moglbo byc zbyt dlugie nadwozie. Musial miec min 20 cm przeswitu. Musial byc w kabinie kombi (tj. jak najbardziej pionowa szyba z wysokim zaladadunkiem. Musi byc duzy bagaznik. Musi miec podgrzewane siedzenia. Musi miec pelne opony z mozliwoscia brodzenie do 20 cm i bez koniecznoscu 4x4. Nie musi byc automat i nie chce dizla i mam w d*pie system inforozrywki bo slucham tylko radia a navi mam w telefonie, ktory jest na stale w samochodzie i nawet go nie wyjmuje (10 zl za 10 gb mc).

Prawie jak zamowienie publiczne i warunki przetargu.:D

To wszystko za 104k pln spelnil X. I przy okazji malo pali bo srednia od poczatku to 7.3

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki kredens to powinien miec 4x4 ale jesli FWD to juz nie widze sensu diesel'a - to chyba bedzie skorka za wyprawke - chyba, ze walisz kilometrowki.

Zdaje sie, ze benzyna to tylko manal a Ty chcesz automat wiec ... sie rozwiazalo w kwestii X-Trail'a.

Teraz juz tylko wybor czy X-Trail czy Kia - hehe... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w radiu usłyszałem że X miał być produkowanyt w UK ale w związku z Brexitem wyscofuje sie Nissan z tego pomysłu.

1 godzinę temu, juras2017 napisał:

Dla mnie taki kredens to powinien miec 4x4 ale jesli FWD to juz nie widze sensu diesel'a - to chyba bedzie skorka za wyprawke - chyba, ze walisz kilometrowki.

Zdaje sie, ze benzyna to tylko manal a Ty chcesz automat wiec ... sie rozwiazalo w kwestii X-Trail'a.

Teraz juz tylko wybor czy X-Trail czy Kia - hehe... ;)

ale byc moze wzorem nowego QQ dadzą automat (zamiast CVT) w 1.3 dig-t w wersji mocniejszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎04‎.‎02‎.‎2019 o 08:42, JackSet napisał:

Dziś w radiu usłyszałem że X miał być produkowanyt w UK ale w związku z Brexitem wyscofuje sie Nissan z tego pomysłu.

ale byc moze wzorem nowego QQ dadzą automat (zamiast CVT) w 1.3 dig-t w wersji mocniejszej

podobno tak, dodatkowo w X ma być ten nowy diesel 1,7dCi 150kM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.02.2019 o 08:42, JackSet napisał:

Dziś w radiu usłyszałem że X miał być produkowanyt w UK ale w związku z Brexitem wyscofuje sie Nissan z tego pomysłu.

Wkrótce mają być w UE zniesione cła na samochody i części z Japonii, zatem uruchamianie produkcji w Europie nie będzie miało już wielkiego sensu dla Japończyków ( poza tanimi modelami sprzedawanymi w wielkich ilościach). Podobną decyzję np. podjęła już Honda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...