Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Praca w fabryce Nissana w Sunderland


MarcinUk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym w życiu nie uwierzył, ze producent puszcza silnik na kilkaset kilometrów do dotarcia... Przecież to koszty, a producent szuka oszczędności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, derchef napisał:

Czyli można powiedzieć, że mityczne jest stwierdzenie, że silniki są już dotarte i mają kilkaset kilometrów zrobione na maszynie. Jest to w sumie równoznaczne z tym, że okres docierania silnika w nowym samochodzie jest niesamowicie ważny dla jego późniejszej pracy?
Może to odbiega od tematu składania samochodu, ale czy według Ciebie wymiana oleju silnikowego po 2000km ma sens?

Słuchaj każdy silnik który jest u nas wyprodukowany na dziale silników czyli od podstaw jest odpalany i są testy robione trwają one krótko, potem silnik przyjeżdża do nas i jest uzbrajany skrzynia, kable kompresor itp. Potem jest składany z całym zawieszeniem w bude i na końcu mini jest odpalany i zjeżdża na hamownie ,komorę deszczowa,ustawienia świateł,zbieżności itp dużo by pisac nocy by zabrakło.Po tym wszystkim auto wyjeżdża na test track i po tym wszystkim na jeden z wielu parkingów. Mamy około 15 tysięcy aut na stanie które codziennie wyjezdzaja na lawetach w różne strony Europy i do naszego portu gdzie są ładowane na statki.A co do wymiany oleju to nie ma sensu ja mam już czwartego Qq i serwis po roku czasu lub 18 tyś mil w zależności co pierwsze wyjdzie.

FB_IMG_1549055337598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale słowo klucz- masz 4 qq bo pewnie kupujesz na pracowniczych warunkach, a nie jak my na wiele lat... My musimy dbać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A silniki 1.6 też składacie?.
Była opinia , informacja że 1.6 są składane w Japonii a u was tylko wkładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brzyk napisał:

A silniki 1.6 też składacie?.
Była opinia , informacja że 1.6 są składane w Japonii a u was tylko wkładane.

Wszystkie benzynowe są u nas robione,jak robiliśmy juka nismo rs to silniki przejeżdżaly z Japonii.A wiele  są z francji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MarcinUk said:

ja mam już czwartego Qq 

Jest jakaś szansa, że brałeś udział w składaniu swojego auta?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem już ze 3 lata temu, że nowy Nissan to francuz do ostatniej śrubki? :D Tak jak teraz Opel. Tfu, nie tknę już ani jednego ani drugiego. I wcale nie z powodu przesadnej awaryjności, ale z takiego, że gdy będę chciał francuskie auto z krwi i kości, to kupię francuskie, a nie jakiegoś kundla od Nissana czy innego Opla od PSA. :P

  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Docieranie.

Przeciez w ksiazce jest paragraf o "docieraniu" i ciagle te same polemiki. 1500 km pierwsze jest niezwykle istotne wg opisu. Robilem to nawet do 2k km. Dzieki temu mam spalanie w miescie ponizej 8 faktyczne i zero brania oleju. Ale oleju nie zmienialem. Olałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, derchef napisał:

Jest jakaś szansa, że brałeś udział w składaniu swojego auta?:)

Nie bo na mojej linii robimy tylko Europę Qq 1.5 dci i 1.3 dig-t wszystkie specyfikacje 

45 minut temu, JackSet napisał:

Ad. Docieranie.

Przeciez w ksiazce jest paragraf o "docieraniu" i ciagle te same polemiki. 1500 km pierwsze jest niezwykle istotne wg opisu. Robilem to nawet do 2k km. Dzieki temu mam spalanie w miescie ponizej 8 faktyczne i zero brania oleju. Ale oleju nie zmienialem. Olałem to.

No tak jest tylko kto się stosuje do tego.Cos w tym napewno jest ja nie robilem tego nigdy.Masz gwarancję fabryczna na 3 lata więc jak coś się dzieje to i tak do serwisu

1 godzinę temu, colins napisał:

A nie mówiłem już ze 3 lata temu, że nowy Nissan to francuz do ostatniej śrubki? :D Tak jak teraz Opel. Tfu, nie tknę już ani jednego ani drugiego. I wcale nie z powodu przesadnej awaryjności, ale z takiego, że gdy będę chciał francuskie auto z krwi i kości, to kupię francuskie, a nie jakiegoś kundla od Nissana czy innego Opla od PSA. :P

Całe auto to praktycznie Renault A z racji tego że jak kiedyś nissan był na dnie to renault wykupił udziały i mają ich ponad 50%.Dlatego jest to grupa Renault,Nissan,Dacia,Mitsubishi. A i jeszcze części są z merca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarcinUk napisał:
15 godzin temu, derchef napisał:

Jest jakaś szansa, że brałeś udział w składaniu swojego auta?:)

Nie bo na mojej linii robimy tylko Europę Qq 1.5 dci i 1.3 dig-t wszystkie specyfikacje 

Ooo to pewnie mojego składałeś bo odbieram za kilka dni 1.3 :p Jak może zadawać pytania to i ja mam- jak z awaryjnością 1.3 140km??  wiem że może wcześnie na takie spostrzeżenia ale może były już jakieś reklamacje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba raczej pytanie do ASO. Choć i tak pewnie nie powiedzą, bo tam na gwarancji nigdy nie widzą żadnych problemów.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam QQ w kolorze biała perła. Od początku jest różnica w odcieniu między elementami z blachy a z tworzywa. Czy w fabryce są na to jakieś normy, czy pryskają tym samym lakierem i jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinUk podpytałbys czy jest szansa podmienić multimedia z nowego qq (z androidem) do starego... To, że wtyczki sa inne to jedno, ale czy zmiany sa jakies większe (w instalacji, oprogramowaniu auta itd) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wiesz skąd dochodzi dziwne trzeszczenie z okolicy panelu od klimy-radia, jakiś świerszcz mi brzęczy, tak jak by coś w rezonans wpadało, nie mogę dojść co to jest.Strasznie irytujący dźwięk, oczywiście występuje podczas niewielkich nierówności na drodze. No i boki drzwi ,tak trzeszczą, że szok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, degaar napisał:

Ooo to pewnie mojego składałeś bo odbieram za kilka dni 1.3 :p Jak może zadawać pytania to i ja mam- jak z awaryjnością 1.3 140km??  wiem że może wcześnie na takie spostrzeżenia ale może były już jakieś reklamacje??

Narazie nic nie wiemy z awaryjnoscią bo jest to świeży silnik.Jezeli coś się dzieje z silnikami lub autem już u klienta to my i tak nic nie wiemy o tym,my tylko produkujemy A potem Aso. Ja odbieram 19 lutego też z 1.3 w manualu bo chce zobaczyć jak to się zbiera .Biore Ink Blue w tekna. Ale jeżeli chodzi o 1.3 to bardzo dużo tego robimy,więcej Manuala niż cvt A to ma 160 koni pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś słyszałeś kiedy wejdzie do produkcji następca J11 i czy następca będzie także jako hybryda plug-in ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 09:01, rafsty napisał:

A ja mam pytanie kiedy pojawią się silniki diesla 1,7

Hej silnik już jest wdrażamy i będzie montowany w tym roku pozdrawiam 

W dniu 5.02.2019 o 17:43, Tomi_St napisał:

A coś słyszałeś kiedy wejdzie do produkcji następca J11 i czy następca będzie także jako hybryda plug-in ?

Narazie cisza,wiem że nie będziemy produkować xtriala zostaje w Japonii. Teraz się szykujemy pod nowego Juka który  będzie produkowany pazdziernik listopad. A na przyszły rok będzie w hybrydzie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. 

Zamówiłem w salonie Nissana QASHQAI n Connecta 160 koni w automacie i mam pytanie Jak długo trwa proces produkcji od dilera dzisiaj dostałem taką informację "

20190213_093145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja to zapewne dzień, dwa. Najwięcej czasu zajmuje transport do PL. Z reguły trwa to od tygodnia ( gdy masz dużo szcześcia i auto natychmiast po produkcji trafiło na statek) do 3 tygodni. Potem jeszcze kilka dni na transport z Gdyni do dealera i przygotowanie do wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomi_St napisał:

Produkcja to zapewne dzień, dwa. Najwięcej czasu zajmuje transport do PL. Z reguły trwa to od tygodnia ( gdy masz dużo szcześcia i auto natychmiast po produkcji trafiło na statek) do 3 tygodni. Potem jeszcze kilka dni na transport z Gdyni do dealera i przygotowanie do wydania

chyba, ze trafi na te 100 co idą  do poprawy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomi_St napisał:

Produkcja to zapewne dzień, dwa. Najwięcej czasu zajmuje transport do PL. Z reguły trwa to od tygodnia ( gdy masz dużo szcześcia i auto natychmiast po produkcji trafiło na statek) do 3 tygodni. Potem jeszcze kilka dni na transport z Gdyni do dealera i przygotowanie do wydania

One wplywaja na 10000% do Gdanska wiem bo sam plywam pomiedzy portami Gdansk a Nynasham 

39 minut temu, Pavllo napisał:

chyba, ze trafi na te 100 co idą  do poprawy :)

 

Potrafi kolega pocieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maras555 napisał:

One wplywaja na 10000% do Gdanska wiem bo sam plywam pomiedzy portami Gdansk a Nynasham 

A wg mnie samochodowce(vehicle carrier) wchodzą do Gdyni (np. City of Barcelona i inne o nazwach zaczynających się od: City of...). A tu możesz sobie na bieżąco śledzić dostawę(kurs statku): https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:18.5/centery:54.5/zoom:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypłynął do Gdyni od której mieszkam 20km, potem pojechał do Zabrza skąd przywiozłem go z powrotem do Gdyni :)

(Nynasham w Szwecji to chyba tak mało po drodze z UK)

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od

5 godzin temu, Tomi_St napisał:

Mój przypłynął do Gdyni od której mieszkam 20km, potem pojechał do Zabrza skąd przywiozłem go z powrotem do Gdyni :)

(Nynasham w Szwecji to chyba tak mało po drodze z UK)

Hejka pracuję  plywam na promach pomiędzy Gdańskiem a Nynasham czesto widuje jak w Gdansku sa rozladowywane Nissany. 

20180522_112140.jpg

Edytowane przez maras555
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...