Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Praca w fabryce Nissana w Sunderland


MarcinUk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to oznacza ze rozładowywane są tą widoczną na zdjęciu koparko-ładowarką?:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.02.2019 o 17:07, maras555 napisał:

czesto widuje jak w Gdansku sa rozladowywane Nissany. 

W Gdańsku Nowym Porcie na placu stoją tysiące nissanów, głównie QQ. Więc zapewne przypływają do Gdańska, jakby to miało znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na samym początku witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy wpis, proszę o wyrozumiałość jeśli będzie coś nie tak z moim zapytaniem.

Mam Qashqai-a J11 z 2017 r. po lifcie i mam uszkodzoną jedną kostkę do podłączenia, chciałbym ją wymienić jednak nie mogę znaleźć od czego ona jest a co z tym się wiąże nie mogę jej dokupić. Jest to wiązka elektryczna przednia, z której jest zasilanie lamp, halogenów, czujników parkowania, pompki spryskiwaczy sygnału dźwiękowego, czujnik temperatury zewnętrznej i dodatkowa kostka, o której niewiele wiem. Zdjęcia występowania kostki i jej wygląd przedstawiam na zdjęciach.

Będę wdzięczy za pomoc , czy jest to kostka wolna do podłączenia czegoś co nie jest w opcji danego modelu czy coś nie zostało podłączone.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu chcesz w nowym samochodzie grzebać w elektryce sam? Obawiasz się kosztów w ASO? Czy po prostu...sam tą kostkę rozłożyłeś na łopatki? :D

Zrób dokładne zdjęcie tej uszkodzonej kostki.Mam kilka kabli z końcówkami z instalacji Note i Qashqai,może się coś dopasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam

Jeśli mogę podpytać to czy fabryka pracuje normalnie? czy także jest zamknięta jak większość w Europie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.03.2020 o 16:51, degaar napisał:

Witam

Jeśli mogę podpytać to czy fabryka pracuje normalnie? czy także jest zamknięta jak większość w Europie????

Fabryka stoi od mniej więcej polowy marca. Teoretycznie ma ruszyć w pierwszej połowie czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.02.2019 o 19:48, MarcinUk napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.Jestem pracownikiem Nissana w Sunderland i napewno ja lub któryś z nich kolegów budował wasze autko czasami lepiej lub gorzej..Jezeli macie jakieś pytania w temacie Juka,Qq albo infiniti q30  lub nowego Juka to zapraszam do tematu. Podkreślam że nie jestem mechanikiem tylko pracownikiem produkcji, ale na tyle ile będę mógł to postaram się pomóc. 

 

To ja mam pytanie - kiedy nowy Qashqai? Czy produkcja już ruszyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem na brytyjskiej stronie informacje, że rzekomo wyciekły zdjęcia nowego X-Traila który ma wejść do sprzedaży na początku 2021.

https://www.caradvice.com.au/843611/2021-nissan-x-trail-revealed-in-leaked-images/

Jeśli zdjęcie są prawdziwe (a wiele wskazuje, że tak bo jest całe wnętrze) to zapewne takiego wnętrza można spodziewać się po nowym QQ.

Wnętrze bardzo mi się podoba ale mam nadzieję, że nowy QQ nie będzie podobny do tego X-Traila, bo koncepcja auta a'la Juke zupełnie mi nie odpowiada

17364414_2020-05-2722_16_36-NewX-Trailpicturesleaked-NissanQashQaiForums.thumb.jpg.488e017095a1b976e36fde3d96162865.jpg

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda na to, że być może za jakiś czas albo będziemy jeździli Kadżarami albo ... inną marką.

Renault, Nissan i Mitsubishi ogłosiły nowy model współpracy

 

Poszczególne spółki Aliansu będą wyznaczały standardy w regionach, w których mają przewagę, aby podnosić i wspierać konkurencyjność swoich partnerów – poinformowali przedstawiciele Grupy Renault, spółek Nissan Motor Co., Ltd. i Mitsubishi Motors Corporation.

Członkowie jednego z największych na świecie aliansów samochodowych, ogłosili uruchomienie kilku programów, które mają podnieść konkurencyjność i rentowność trzech spółek. Postanowiono wprowadzić model leader-follower w obszarze rozwoju i produkcji samochodów oraz uzgodniono następujące cele współpracy:
  • dalszy rozwój strategii standaryzacji Aliansu, która będzie obejmować nie tylko platformy podłogowe, lecz także nadwozia,
  • w segmentach produktowych - skupienie uwagi na jednym kluczowym modelu (leader) i siostrzanych modelach zaprojektowanych przez wiodącą spółkę we współpracy z zespołami pozostałych firm (followers),
  • samochody marek leader i follower będą produkowane na maksymalnie konkurencyjnych zasadach; jeśli będzie to możliwe, będzie rozważana możliwość łączenia produkcji, oraz dalsze współdzielenie modeli z segmentu lekkich samochodów dostawczych, w którym wprowadzono już w życie model leader-follower.
- Oczekuje się, że dzięki wprowadzeniu modelu leader-follower inwestycje w rozwój nowych modeli objętych programem spadną aż o 40% – czytamy w komunikacie. W wyniku wprowadzonych zmian niemal 50% wszystkich modeli Aliansu będzie projektowanych i produkowanych do 2025 roku zgodnie z założeniami modelu leader-follower. Program leader-follower, który obejmuje platformy podłogowe i układy napędowe, zostanie rozszerzony o wszystkie kluczowe technologie, za które będą odpowiedzialne następujące spółki:
  • samochody autonomiczne: Nissan,
  • interaktywne technologie: koncern Renault będzie kierował pracami nad platformą opartą na systemie Android, a Nissan będzie realizować analogiczne projekty w Chinach,
  • E-body (e-nadwozie), główny system architektury elektryczno-elektronicznej: Renault,
  • jednostka e-PowerTrain (ePT): CMF-A/B ePT – Renault, CMF-EV ePT – Nissan,
  • napędy PHEV w segmencie C/D (hybrydowe plug-in): Mitsubishi.
Alians wprowadził także zasadę nazywania różnych części świata „regionami referencyjnymi”. Poszczególne spółki będą skupiać swoją uwagę na swoich kluczowych regionach, aby uzyskiwać tam optymalną konkurencyjność i być dla pozostałych członków punktem odniesienia w tej dziedzinie. W ramach nowego programu Nissan będzie marką wiodącą w Chinach, Ameryce Północnej i Japonii. Renault przejmie analogiczne obowiązki w Europie, Rosji, Ameryce Południowej i Afryce Północnej, a spółka Mitsubishi Motors w regionie ASEAN i Oceanii. Każda spółka będzie wiodącą firmą w wybranych regionach. Rozwój wspólnych usług zoptymalizuje współdzielenie kosztów stałych i umożliwi wszystkim firmom członkowskim maksymalne wykorzystanie posiadanych aktywów – wyjaśniają firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nowy QQ wejdzie do produkcji w kwietniu 2021 (z powodu Covid).

Poniżej zdjęcia szpiegowskie i na ich podstawie bardzo prawdopodobne wizualizacja.

Coś mi się wydaje, że jak oficjalnie opublikują zdjęcia to obecny model będzie miał wzięcie.

71258359_2020-09-3020_29_26-NissanQashqaiSpiedInsideAndOutButItsReportedlyBeenDelayed.thumb.jpg.a622097bef7a8ae5a4704a3cf1640e3a.jpg1960283407_2020-09-3020_28_53-NissanQashqaiSpiedInsideAndOutButItsReportedlyBeenDelayed.thumb.jpg.2342e42d2bec8eb25fd33a1c5399e868.jpg

2020-09-30 20_29_58-Nissan Qashqai Spied Inside And Out, But It's Reportedly Been Delayed.jpg

2020-09-30 20_30_41-Nissan Qashqai Spied Inside And Out, But It's Reportedly Been Delayed.jpg

2020-09-30 20_30_55-Nissan Qashqai Spied Inside And Out, But It's Reportedly Been Delayed.jpg

2020-09-30 20_31_18-Nissan Qashqai Spied Inside And Out, But It's Reportedly Been Delayed.jpg

2020-09-30 20_33_20-Next-Gen Nissan Rogue Sport Renderings Preview Stylish Crossover.jpg

2020-09-30 20_33_38-Next-Gen Nissan Rogue Sport Renderings Preview Stylish Crossover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siakiś taki niewyjściowy , można by pomysleć że to model sprzed co najmniej kilku lat.

Nie podoba mi się taka stylistyka. Taki ni to VW ni suzuki, niby stara Kuga. Jakby nie srebrny pasek w grillu  to mógłby być każej innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy dodadzą spolszczony komputer ,lub nadal będzie bez niego.Tak mi się wydaje jak do tej pory się nie uporali ,to w nowym zagości rosyjski indonezyjski ,ale bez Polskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wykorzystali budę z Pulsara C13, trochę ją podnieśli by wyglądała na crossovera, wyglądało by toto zdecydowanie atrakcyjniej. Na tych zewnętrznych wizualizacjach zgodzę się z wpisem kol. drds

W dniu 30.09.2020 o 21:20, drds napisał:

Taki ni to VW ni suzuki, niby stara Kuga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Część mam nadzieję że jeszcze bije tu puls bo mam parę pytań

Edytowane przez Kamil9712
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 19:48, MarcinUk napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.Jestem pracownikiem Nissana w Sunderland i napewno ja lub któryś z nich kolegów budował wasze autko czasami lepiej lub gorzej..Jezeli macie jakieś pytania w temacie Juka,Qq 

FB_IMG_1549055156981.jpg

@MarcinUK 

 

Czy masz może wiedzę o montowanym okablowaniu do qq j11 ostatni lift

Chodzi generalnie czy są montowane okablowania do systemów które nie są na wyposażeniu jak np wiązka do subwoofera w kole i do wzmacniacza pod siedzenie

 

Mam n-motion tam jest pewnie podstawowe audio i chciałbym dołożyć coś do soczystrzego basu ale delikatnie

I skąd rdza na każdej śrubie w ktora wkręcona jest nakrętka

I jak wygląda zabezpieczenie antykorozyjne qq tu możesz się rozpisać o całym nadwoziu bo od spodu zabudowane plastiki i wiele tam nie widać 

 

Czy są na życzenie klienta montowane dodatkowe wygłuszenia jak w bagażniku czy nad nadkolach jesli tak musi być możliwość ich kupienia

 

Czy są może dodatkowo montowane na inne rynki oświetlenie LED w zderzaku czyli taki panel LED z długim bo fabryczne długie w moich ledach mnie nie satysfakcjonują i chciałbym coś dołożyć najlepiej coś dedykowanego wpasowane go w zderzak. Drogowe są mega spoko ładna linia ale długie to padaka biją niby daleko ale nic nie widać tylko znaki się odbijają.

 

Z góry dzięki za odp 

 

I pozdrowienia, sam zaczynałem w Anglii przygodę z zagranicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy dodadzą spolszczony komputer ,lub nadal będzie bez niego.Tak mi się wydaje jak do tej pory się nie uporali ,to w nowym zagości rosyjski indonezyjski ,ale bez Polskiego.
 
Moim zdaniem to auto nie powinno być sprzedawane w danym kraju, jeśli nie wyświetla komunikatów w języku jaki jest w takim kraju uważany za urzędowy i tyle.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...