Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozrusznik w tino 2.2 Di - wymiana


Tidus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was na forum takie pytanie. A mianowicie zaczyna mi siadać rozrusznik. Co to znaczy? Chyba nazywa się to bendix i przestaje się wysuwac do silnika i kręci się sam sobie w miejscu. Słychać taki charakterystyczny dźwięk że się kręci jak mały silnik elektryczny. Powiedzcie mi jak można go wymontowac i gdzie się on znajduje? Potrzebny do tego kanał czy trzeba cały silnik wyciągać? Jeśli ktoś się orientuje ile mogła by kosztować regeneracja ewentualnie używany? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza trafna - masz uszkodzony bendiks (czyli sprzęgło jednokierunkowe zazębiające rozrusznik z kołem zamachowym silnika na czas jego rozruchu). Musisz wyciągnąć na kanale rozrusznik (znajduje się z tyłu silnika, na połączeniu silnika (koło zamachowe) z skrzynią biegów. Bendiksu nie regeneruje się, tylko wymienia na część nową (ok. 64 zł) - przy okazji warto sprawdzić w rozruszniku stan szczotek, łożyska i tulejki. Regeneracja (z wymianą bendiksu, szczotek/szczotkotrzymacza) nie powinna przekroczyć sumy 150-200 zł (+ ewent. demontaż/montaż rozrusznika do silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sam bez jakiegoś specjalnego szkolenia powinienem dać radę wymontowac ten rozrusznik czy to dość mocno skomplikowane? Pytam się bo koledzy i mechanik też mnie straszyli że wymiana łożyska z tyłu czyli inaczej mówiąc piaste że nie dam sobie rady i że to strasznie trudne i jak ja chce te stare zdjąć itp. A tak naprawdę to zajęło mi rozłożenie i złożenie spowrotem wszystkiego z wymianą jakieś 25 minut. Dlatego pytam się czy z tym rozrusznikiem nie było by podobnie :) aha dzięki za odpowiedź :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego nic trudnego - klucze (nasadki 10/12/14/17) i kanał (odłącz wcześniej akumulator). Skala trudności: **

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...