Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria dmuchawy.


Gość Marcin600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

;) otuz uwazam ze nie ma sensu zakladac kolejnego podobnego tematu i zasmiecac nie potrzebnie forum dlatego podpialem sie pod ten ktory nie zostal otagowany do konkretnego modelu a to ze pisza wlasc. N15 to wzialem ich za ludzi znajacych temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

OLO nie strasz ludzi w N15 to nie jest żaden bezpiecznik tylko zwykłe ścieżki oporowe do rezystancyjnego sterowania rozruchem i (lub) prędkością obrotową silnika elektrycznego. Bezpiecznik od dmuchawy jest zupełnie w innym miejscu. Więc to pisanie o konieczności wkładania termików rezystorków i innych códów nadaje się do... Wystarczy zlutowac.

Fakt że jak ktoś zrobi ten lut byle jak bez zapewnienia odpowiedniego styku z tym co się na płytce nie wypaliło to spali płytkę do końca i tyle.

 

Reasumując nie ma co sie bać lutowania tych płytek tylko trzeba zrobić to z głową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody666 gdybyś choć trochę znał się na elektronice to być takich głupot nie pisał :kosci:

A zabezpieczanie działa już Cały rok bez zarzutów.

Dobrane parametry termika są z tak wielkim marginesem bezpieczeństwa by nie spalić silnika dmuchawy i nie spowodować przegrzania całej płytki. Można zastosować wyższe wartości ale skoro po oczyszczeniu dmuchawy i wymnie filtrów pyłkowych nie spalił się termik to nie ma sensu dawać mocniejszego. A dla tych BYSTRYCH co zalutowują cyną (łączą przerwaną ścieżkę w miejsce zabezpieczenia) odsyłam do podstaw Elektroniki :P

No i kupcie sobie dodatkową Gaśnicę w razie czego :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie aż tyle. Może innych również to ciekawi...

Jakoś nikt nie pisał że po zlutowaniu zaczął mu się palić samochód.

Za to wszyscy piszą że po uszkodzeniu rezystora używają 4-tego biegu gdzie silnik zabezpieczają 2 równoległe bezpieczniki 15A i... dalej się nic nie pali.

To co piszesz może i brzmi mądrze ale jakoś mało przekonująco.

Dziękuję za uprzejmą i wyczerpującą odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody666

Oj olo, olo a gdzie ty tam termik widzisz na tej płytce?? Ja zastąpiłem ścieżkę miedziedzianą tasmą i nic się nie grzeje ponad miarę a tym bardziej nie pali. Ta płytka ma tyle wspólnego z elektroniką co jola rutowicz z inteligencją od zwykły układ ściezek oporowych do rozruchu silnika. U mnie nie było nawet śladu po termiku.

 

I na zarzucaj mi braku wiedzy bo może nie z elektroniki ale z elektrotechniki mam stosowny tytuł naukowy :P

Trochę podstawowej wiedzy: Rozruch silników szeregowych prądu stałego - W czasie rozruchu rezystory włącza się szeregowo w obwód silnika. Rozruchu silnika szeregowego dokonuje się przy obciążeniu, poprzez zmianę rezystancji rozrusznika Rr włączonego szeregowo z twornikiem. Wzrostowi rezystancji Rr odpowiada mniejsza prędkość obrotowa przy tym samym prądzie obciążenia, a zatem poprzez regulację Rr od maksimum do zera osiągamy płynny wzrost prędkości obrotowej silnika od zera do wartości znamionowej.

 

Dośc prosto masz to też opisane

TUTAJ - chyba wystarczająco jasno i przejżyście.

 

Dodam tylko że nie wykluczam że jest tam termik jako zabezpieczenie, ale nie mamy tu doczynienia z takimi wartościami pradów aby jego ewentualny brak stanowił takie zagrożenie o jakim ty piszesz gdyz nie mamy doczynienia z na tyle dużymi mocami żeby spowodowały pożar. Były przypadki że po zlutowaniu płytki się paliły ale to raczej błąd w sztuce (nie jest łatwo dobrze ją zlutować aby nie przesadzic z oporem).

Zauważ ze termistory jako zabezpieczenia nadpradowe stosuje się w układach sporych mocy w bojlerach i dyzych wentylatorach. U nas nie jest az tak potrzebny i na pewno jego brak nie spowoduje pozaru - jak już pisałem u mnie go nie było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dla kolekcjonerów N15. Właśnie wymieniłem rezystor dmuchawy. Dmuchawa chodziła tylko na maxa. Zakup rezystora na Allegro 30 pln. Zdjąć schowek po stronie pasażera, nad prawą nogą pasażera widoczna wiązka elektryczna zakończona wyyczką do rezystora . Odkręcić 2 śrubki mocujące rezystor , wymienić i założyć nowy . 5 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...