Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

system STOP_START


endriu61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mogą być przyczyny że system działa sporadycznie a nawalił już w moim aucie 2 razy. Była wymiana akumulatora po 4 miesiącach, system ponownie nawalił i kontrolka akumulatora się zapaliła. Po naprawie działał parę dni i do dziś działa sporadycznie a komputer nic nie wykrywa. Czy ktoś możne ma podobne problemy? 

 

Przeniesione z PE. 

Edytowane przez Thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie systemu SS jest uzależnione w głównym stopniu od stanu naładowania akumulatora. Komputer sterujący tą funkcją uwzględnia również inne czynniki n.p. temperaturę zewnętrzną, aktualne obciążenie pobierane przez odbiorniki elektryczne auta. Generalnie SS w okresie zimy rzadziej się załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się ze te czynniki mają wpływ na ten system ale nie do końca bo w lato był ten sam problem sporadycznie jak w ciągu 3lat mojego eksploatowania auta zadziałało to możne z 60 razy to chyba jest coś nie tak!!!! 

18 minut temu, Czech napisał:

Działanie systemu SS jest uzależnione w głównym stopniu od stanu naładowania akumulatora. Komputer sterujący tą funkcją uwzględnia również inne czynniki n.p. temperaturę zewnętrzną, aktualne obciążenie pobierane przez odbiorniki elektryczne auta. Generalnie SS w okresie zimy rzadziej się załącza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moje doświadczenie z SS jest na razie niezbyt bogate. Obecnie jest to moje pierwsze auto z SS. Jednak w wielu wątkach pojawia się temat " padaczki" aku w autach Nissana. Wygląda więc, że algorytm nadzoru aku nie jest rewelacyjny. Osobiście nie narzekam na ten system, ale teraz zimą rzadziej mi się załącza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS włącza się wg skomplikowanych algorytmów - nie włącza się przy rozładowanym aku, nie włącza się przy włączonej na maxa klimie, mi potrafi nie włączać się przy włączonym do ładowania tablecie. Ale jeśli się nie załącza, to jest ok - źle jest w momencie, kiedy wyskakuje błąd systemu start stop.

Mi błędy zaczęły wyskakiwać po około roku użytkowania samochodu. Później coraz częściej, aż padł akumulator. Został wymieniony na gwarancji, po 2 tygodniach zostałem zaproszony do ASO na "wymianę wiązki elektrycznej". Wykonanie obu czynności sprawiło, że od 2 lat nie wyskoczył mi błąd ani razu.

Z elektryką musiało coś być nie tak, bo padł mi jeszcze w tym czasie panel od klimy i była to awaria elektroniki (czyli pewnie wariujące napięcie). To też zostało wymienione na gwarancji ok. 2 lat temu. Od tamtej pory wszystko gra, ale nie wiem co było ważniejszym rozwiązaniem problemu: czy akumulator, czy może jednak ta wiązka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie akumulatora tak jak pisałem wcześniej jeździłem 4 miesiące i ss wyświetlił faul systemu i zapaliła się kontrolka akumulatora okazało sie że wtyczka w alternatorze z wiązki wyparowała? , znikła ? owszem naprawili od sierpnia zeszłego roku do dziś po naprawie zadziałał może z 15 razy  ostatnio zadziałał parę dni temu przez 1-dzień i próbowałem opcje z nawiewem normalnym i systemie auto  lecz bez nawiewu na przednią szybę i system SS działał ale na drugi dzień już do dziś nic. Zaobserwowałem że w tym czasie jak działa to spalanie jest jak reklamowali po mieście 5,2  5,4  jest ok lecz jak nie działa to pali w granicach 7,5 8,litrów na zbiorniku po mieście robię 420-450 km max najlepsze spalanie jakie osiągnąłem to 650 km  na zbiorniku było super.Wiec nie wiem czy to może ma jakiś wpływ na SS stawiam też na ładowanie do serwisu dopiero mam sie stawić w marcu-kwietniu bo nie mogą przeprowadzić całej diagnostyki z powodu kół zimowych w których nie mam czujników ciśnienia które sa powodem przeprowadzenia w całości diagnostyki i szukanie przyczyny dlaczego nie działa SS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie świeci się żadna kontrolka a system SS poprostu nie działa w danym momencie to raczej nic się nie dzieje. 

Tak jak koledzy wyżej napisali, system SS nie zadziała przy wielu wyżej wymienionych czynnikach : włączone ogrzewanie tylnej szyby, klima ustawiona na wysoką moc, zbyt małe naładowanie akumulatora itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko co piszecie rozumie  i dziękuje za opinie jeśli chodzi o nadmuch owszem lecz jeśli jest ustawione 19,5 stopnia na zakresie 2-3 kresek nie na maksa żeby tylko szyby nie parowały to system SS działał i w systemie AUTO też ale nie na przednią szybę bo w tym wypadku nie zadziała  i tu jest problem za raz działa a raz nie więcej na nie  ,a warunki wszystkie  zachowane że powinien działać myślę że to chyba jednak coś z ładowaniem lub akumulatorem choć go doładowałem na małym amperażu 12 godz i jechałem ponad 100 km i SS ani razu nie zadziałał a warunki były zachowane jak powinny wiec sam już nie wiem dlaczego no nic jak pojadę do ASO to może dojdą dlaczego???? Dziękuje za wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 13:17, endriu61 napisał:

 Zaobserwowałem że w tym czasie jak działa to spalanie jest jak reklamowali po mieście 5,2  5,4  jest ok lecz jak nie działa to pali w granicach 7,5 8,litrów 

Normalnie cudowny ten SS w twoim aucie. ponad 2 l różnicy...czy Ty widzisz co napisałeś? :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, manix napisał:

Normalnie cudowny ten SS w twoim aucie. ponad 2 l różnicy...czy Ty widzisz co napisałeś? :jump:

Tak może być, wszystko zależy od tego ile jest faktycznej jazdy, a ile stania w korkach. Odpalam auto rano i nim wyjadę mija kilka minut. Po ruszeniu jak pokazuje chwilowe zużycie to potrafi pokazać nawet 35l/km - jest to oczywiście spalanie chwilowe i ni jak ma się do średniego. Po dojeździe do pracy pokazuje już ok (teraz zimą ) 8,5-9,5l/km i to już jest spalanie średnie z tego odcinka od domu do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że system sam po chwili odpala silnik, bo aku dostaje w tyłek. Takie różnice są możliwe tylko na papierze, to nie Hybryda. To 0.5 l oszczędności to dobry wynik.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze takiej sytuacji, żeby stojąc z wyłączonym przez SS  silniku, przed wciśnięciem sprzęgła auto "odpaliło". Ale może za krótko mam QQ i jest tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że nie odpali sam gdy np. stoisz na włączonym SS i działa klima, gra radio itd. a postój się przedłuża np. do ponad 1 czy 2 minut?

To bardzo ciekawe(choć nie twierdzę, że nie możliwe, ale ryzykowne że względu na akumulator)

Nie mam tego auta (jeździłem nim kilka razy po dwa, trzy dni)

Ale oba nasze z tym systemem (Mazda, Hyundai) samoczynnie włączają silnik po ok. 1 min teraz zimą gdy są włączone odbiorniki prądu typu ogrzewanie, radio czy grzanie foteli. Ba, gdy są włączone jednocześnie, to potrafi w ogóle nie uruchomić układu ss.

 

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jeszcze nie zdarzyło. Jak mam załączone  za dużo odbiorników to po prostu silnik pracuje non stop. Mam włączony  automat na klimatroniku i jeżeli  zadziała  SS to obroty nawiewu spadają do minimalnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że głównie temp otoczenia robi swoje. W lecie z radiem, na klimie na full dmuchawie potrafił mi na jeszcze nie zagrzanym silniku wyłączyć silnik na postoju, a w zimie to czasem nawet po ponad 30 minutach jazdy po miescie na zagrzanym silniku ss nie dziala. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i dokładnie o to mi chodziło, działa podobnie jak inne modele z tym systemem

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez się raz zdarzyło że stojąc na zamkniętym przejeździe kolejowym silnik zam zapalił bez naciskania sprzęgła ale nie wiem po jakim czasie bo nie patrzyłem na zegarek ale mogło to być 1-2 min . Co do spalania po zatankowaniu pełnego zbiornika i jak ss nie zadziałał ani razu  to robię 420-450 km to ile wychodzi spalanie???? zbiornik jak wiesz ma , pojemność 40 l .Ale w jeździe mieszanej miasto trasa jak jadę w góry do siebie to na zbiorniku nawet 600 km potrafię wyciągnąć wiec nie jest złe moim zadaniem . Temperatura zewnętrzna owszem ma wpływ jak mówią lecz jak wytłumaczyć to -5-7 stopni wyjechałem z garażu (blaszak) przejechałem 12 km i ss zadziałał to przeczy temu wszystkiemu jak dla mnie ten system jak u mnie porostu wariuje załącza się jak chce i kiedy chce lecz w większości nie DZIAŁA!!! bez względu na warunki jakie muszą być spełnione.  To mnie wkurza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiitam u mnie tak samo jak u endriu61  silnik sam zapalił bez naciskania sprzęgła czy to podlega gwarancji czy  pulsary tak mają bo nie wiem czy oddac na gwarancje bo mam do marca a serwisy wszyscy wiedza jak dzialają oleją nic nie zrobia i tak poradzcie co zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie mieć smutne życie.. tak cały czas się zastanawiać co mi tu nie działa. Jeździ, radość sprawia, to na uj drążyć temat i szukać problemów? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co używać ten system skoro niszczy rozrusznik, akumulator oraz inne podzespoły, oszczędność paliwa znikoma. Powinniście się cieszyć że nie działa...

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak masz racje można wyłączać ale czy na stałe nie wiem? Jeśli ss jest zamontowany to powinien działać !!! wszystko ładnie ,pięknie a JAK  problemy ss  nadal ,będą  występować po gwarancji??? niestety koszty takiej naprawy ponosi już właściciel a to są nie sto zł tylko tysiące akum pare tyś alternator też nie wspomnę elektronika wtedy jest problem  !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ładowania w nissanach jest teraz tak rozwiązany, że SS dość często ma niespełnione warunki do działania. Co do tego, że Ci się SS sam wyłączył, to całkowicie normalna sprawa (zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, endriu61 napisał:

no tak masz racje można wyłączać ale czy na stałe nie wiem? Jeśli ss jest zamontowany to powinien działać !!! wszystko ładnie ,pięknie a JAK  problemy ss  nadal ,będą  występować po gwarancji??? niestety koszty takiej naprawy ponosi już właściciel a to są nie sto zł tylko tysiące akum pare tyś alternator też nie wspomnę elektronika wtedy jest problem  !!! 

Jak nie masz alarmu podpiętego pod czujnik maski silnika,to po prostu ten czujnik przekręć ,SS nie będzie się wtedy aktywował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...