Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlanie progów przy otwartych drzwiach.


mariuszmurano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zamontowałem sobie progi rury ozdobne,maja opcję podświetlanie przy otwartych drzwiach. Czy wie ktoś może gdzie te kabelki do pdświetlania można podłączyć ?? Czy jest jakaś krańcówka lub przekażnik w kabinie?Murano Z50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłączyć się pod krańcówki otwarcia drzwi lub pod oświetlenie wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem twoja odpowiedz.Słupek jest gładki nic na nim nie ma a zamek jest w drzwiach przecież 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich zdjęciach z neta znalazłem takie przełączniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma,dla tego pytam ,może gdzies przekażnik albo inny sposób .Murano z50 z 2005 roku.

IMG_20190203_133818.jpg

Edytowane przez mariuszmurano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właaaaaaaaśnie,takie dokładnie same.Dzięki wielkie.A dał byś radę wytłumaczyć brak klaksonu w moim muranie ??

Edytowane przez mariuszmurano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mariuszmurano napisał:

O właaaaaaaaśnie,takie dokładnie same.Dzięki wielkie.A dał byś radę wytłumaczyć brak klaksonu w moim muranie ??

Najłatwiej dostać się do klaksonu i sprawdzić czy jest dobra masa i dochodzi napięcie. Nie pamiętam czym sterowany jest klakson - masą czy napięciem. 

Jeśli wszystko ok, to syrena odeszła do krainy wiecznych łowów. Jeśli nie to trzeba sprawdzić bezpieczniki i przekaźniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,podłączyłem trąbkę na krótko i trąbi.Bezpiecznik sprawny,przekażnik wyciągnąłem i chciałem to na krótko,ale nie stety nie trąbi.A teraz  podłączyłem to oświetlenie progów,ale chyba sobie zrobiłem zwarcie i poszedł bezpiecznik.Obecne jestem na etapie przeszukiwania ,gdzie znajduje sie bezpiecznik oświetlenia kabiny.

Edytowane przez mariuszmurano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariuszmurano napisał:

Powiem tak,podłączyłem trąbkę na krótko i trąbi.Bezpiecznik sprawny,przekażnik wyciągnąłem i chciałem to na krótko,ale nie stety nie trąbi.A teraz  podłączyłem to oświetlenie progów,ale chyba sobie zrobiłem zwarcie i poszedł bezpiecznik.Obecne jestem na etapie przeszukiwania ,gdzie znajduje sie bezpiecznik oświetlenia kabiny.

Na eBay kupisz za 15zł pełną "serwisówkę" w wersji elektronicznej do z50. Znajdziesz tam wszystko.

Ja dysponuję tylko do z51 ale nabyłem tą samą drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poszukam coś,a może wiesz gdzie jest bezpiecznik od tej krańcówki oświetlenia kabiny podczas otwierania drzwi,bo lampki w drzwiach świecą a w podsufitce nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mariuszmurano napisał:

Ok poszukam coś,a może wiesz gdzie jest bezpiecznik od tej krańcówki oświetlenia kabiny podczas otwierania drzwi,bo lampki w drzwiach świecą a w podsufitce nie.

Nie wiem - mam z51. 

Za 15zł w ciągu 15 - 30min masz pełną wiedzę serwisową - może warto ;) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jakoś tam linka przesłać,nie jestem zbyt w tym biegły.Zauwazyłem że lampki w drzwiach świecą a na podsufitce nie,nie świeci tez podświetlanie stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariuszmurano napisał:

A możesz jakoś tam linka przesłać,nie jestem zbyt w tym biegły.Zauwazyłem że lampki w drzwiach świecą a na podsufitce nie,nie świeci tez podświetlanie stacyjki.

Ja kupowałem od tego sprzedawcy: 

Link do ebay <klik>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,dziękuję,poproszę kolegę żeby mi to zakupił lub pokazał jak to zrobić,bo jak wspomniałem jestem ciemny w takich rzeczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...