Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K12 2010r 1.2 80KM problem z automatem.


ajsmeno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym sie dowiedziec od innych uzytkownikow automatow o charakterystyke pracy skrzyni.

Zauwazylem, ze przy predkosci do 60km/h automat ladnie i szybko zmienia biegi. 

Jezeli rozpedzamy sie do wiekszej predkosci okolo 80km/h to automat dlugo trzyma na biegu 3500 nawet do 4000 obr. 

Jezeli odpuszcze noge z gazu i wcisne z powrotem, to zmienia bieg na wyzszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Te skrzynie mają tylko 4 biegi i przycisk  miasto - trasa, i tylko to albo dłużej albo szybciej.

W sumie tylko na miasto to jeździ się super, ja mam 2003 1.2 80 km. i nawet to jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam od wczoraj Micra K12 AT (1240ccm)  i zauważam jak kolega powyżej. O ile w trakcie jazdy miejskiej, po rozgrzaniu silnika - skrzyni AT,  mieście dość ładnie  pracuje (pewnie do 3-ciego biegu)  zmiana   następuje przy niższych obrotach, ale gdy już chce się poza miastem rozpędzić powyżej 100km/h  trzeba obroty podciągnąć az powyżej 3500 i wówczas zmienia bieg na kolejny (zapewne 4-ty)   przy olbrzymim hałasie skrzyni automatycznej.  Czy można to jakoś ustawić programowo, czy tak ma być, bo w końcu to miejski samochodzik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem,pierwsze 3 biegi wchodzą szybko a 4 wbija dopiero przy 70km/h,a powinna skrzynia wrzucić 4 bieg przy 50km/h,widocznie te skrzynie tak mają,ale odbija sie to na spalaniu.Zona jezdzi tylko po mieście i tak naprawde tylko na 3 biegach,bo nie osiągnie predkości 70km/h,i spalanie w zimie było nawet 9,5 teraz zrobiło sie cieplej to jest 8,5 do 8,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...