Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

I Przegląd 2019r benzyna X-Trail DIG-T 163 (2017- )


Jarek_L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/8/2020 at 2:51 PM, michalb said:

Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów ma rozpiskę materiałów i czynności do drugiego przeglądu, benzyna?

dzięki!

 II przegląd benzyna 1.6 wymiana:

- olej

 - filtr oleju,

- filtr kabinowy,

- filtra powietrza (tylko jeżeli stwierdzą że jest taka konieczność - dziwna polityka Nissana) - ja wymieniłem go sam

- płyn hamulcowy

+ ewentualnie akcje serwisowe  (oprogramowanie radar)   + nowe mapy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, carp22 said:

Witam, może nie benzyna a posiadam diesla zbliża mi się przegląd drugi i taką oto dostałem wiadomość z serwisu:

Niestety z końcem roku 2019  Nissan zmienił politykę gwarancyjną i respektują tylko przeglądu wykonane w ASO na oryginalnych częściach. Jeśli chce Pan przywieź swoje części to niestety może się to wiązać z odmową naprawy gwarancyjnej przy wystąpieniu usterki w Pana samochodzie.

Co o tym myśleć ? 

Poproś niech prześlą to Tobie oficjalnie na piśmie. Będzie to bardzo konkretny dowód w sprawie.

W moim przypadku na FV za przegląd zostały wymienione informacje jakie części  / marka dostarczyłem na przegląd.  Ja dostarczyłem olej MOTUL i wszystkie filtry na PURFLUX  , serwis tylko dawał swój płyn hamulcowy  w butelce OM NISSANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carp22 napisał:

Witam, może nie benzyna a posiadam diesla zbliża mi się przegląd drugi i taką oto dostałem wiadomość z serwisu:

Niestety z końcem roku 2019  Nissan zmienił politykę gwarancyjną i respektują tylko przeglądu wykonane w ASO na oryginalnych częściach. Jeśli chce Pan przywieź swoje części to niestety może się to wiązać z odmową naprawy gwarancyjnej przy wystąpieniu usterki w Pana samochodzie.

Co o tym myśleć ? 

Kroją klientów jak tylko mogą.
Kiedy chciałem pojechać na pierwszy po upływie gwarancji przegląd, zadzwoniłem do ASO i zapytałem, na jakie koszty mam się przygotować, mając wszystkie filtry i olej w bagażniku, a nie interesuje mnie pełny przegląd bo od poprzedniego zrobiłem zaledwie 7 tys, tylko sama wymiana oleju i jego filtra. Odpowiedź najpierw brzmiała ponad 5 stów. No to poprosiłem rozmówcę o przemyślenie sprawy, który po dłuższej konsultacji z "kimś tam" zmiękł i usłyszałem 130 zeta. Do ASO miałem ok. 25 km w jedną stronę.
Wybrałem profesjonalny serwis samochodowy 5 km od domu i za wymianę oleju i filtra oleju zapłaciłem 4 dyszki. Filtr powietrza i p.pyłkowy wcześniej wymieniłem sam.
ASO niech sobie skubie klientów, którzy mają auta na gwarancji, więc nie mają innego wyjścia. To co Ci napisali to woła o pomstę do nieba.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robią co chcą, istnieje w uni coś takiego jak dyrektywa GVO która cyt: ASO nie ma prawa odmówić montażu tańszych części w trakcie trwania gwarancji auta. Każdy kierowca ma prawo do wymiany części eksploatacyjnych - elementów zawieszenia, świec, przewodów zapłonowych na takie jakie chce. Każdą niezgodność należy zgłaszać Federacji Konsumentów,Pewnie ludziska korzystali z tego coraz częściej a magazyny pełne,Ciekawe jak w innych ASO ?Może to tylko nadgorliwość pracownika,Ale tak czy siak rozbój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsyłałem zapytania do kilku ASO. W Krakowie i Chorzowie i jest ok. Z Sosnowca odpisali, że nie robią na materiałach klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.01.2020 robiłem drugi przegląd, wszystko z ASO, cena 1040 zł. Ciekawa sprawa, podczas przeglądu zgłosiłem usterkę, serwis potwierdził że jest, ale nie może naprawiać ponieważ musi mieć zgodę centrali na naprawę i na sprowadzenie części ( kilka dni ).  Może nie było by w tym nic takiego, tylko że ja z powodu zlikwidowania autoryzowanego dilera u siebie jechałem na przegląd 200 km ( 200 + 200 ). Kilka lat temu jak w QQ podczas przegladu zgłosiłem problem był naprawiany od razu bez oczekiwania na decyzje centrali, gwarancja to gwarancja. Ale widzę że Nissan się cofa w tej dziedzinie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta polityka ale tak jest. Wniosek jest prosty: Producent nie ufa swoim serwisom... A to nie wystawia im zbyt dobrej opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, wojciechu11 said:

13.01.2020 robiłem drugi przegląd, wszystko z ASO, cena 1040 zł. Ciekawa sprawa, podczas przeglądu zgłosiłem usterkę, serwis potwierdził że jest, ale nie może naprawiać ponieważ musi mieć zgodę centrali na naprawę i na sprowadzenie części ( kilka dni ).  Może nie było by w tym nic takiego, tylko że ja z powodu zlikwidowania autoryzowanego dilera u siebie jechałem na przegląd 200 km ( 200 + 200 ). Kilka lat temu jak w QQ podczas przegladu zgłosiłem problem był naprawiany od razu bez oczekiwania na decyzje centrali, gwarancja to gwarancja. Ale widzę że Nissan się cofa w tej dziedzinie. Pozdrawiam

Jeżeli masz auto na gwarancji wzywaj lawetę Assistance,  że auto nie pali/ kolorowe kontrolki i nich wiozą do ASO. W zamian  powinieneś dostać auto zastępcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szybkicus napisał:

podczas przeglądu zgłosiłem usterkę, serwis potwierdził że jest, ale nie może naprawiać ponieważ musi mieć zgodę centrali na naprawę i na sprowadzenie części ( kilka dni ).

Krótko mówiąc, wypuścili Cię z autoryzowanego serwisu niesprawnym autem. Kiedyś to było niemożliwe. Mogli chociaż zaproponować byś zostawił auto, a do czasu rozwiązania ich dylematu wziął zastępcze. Dawniej to była norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z Krakowa i okolic, czy możecie polecić jakiś dobry sklep z olejami/filtrami w rejonie obwarzanka krakowskiego :)?

Muszę wymienić olej pomiędzy przeglądami w moim dig-t ( do trzeciego przeglądu jeszcze pół roku a na obecnym oleju mam już 12 tys. kilometrów). Tym razem planuje pojechać ze swoimi gratami ( ASO liczy ok. 50 zł za litr rekomendowanego oleju, tj.Shell Helix Ultra Professional 5W30 AF ).

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Maruras said:

Koledzy z Krakowa i okolic, czy możecie polecić jakiś dobry sklep z olejami/filtrami w rejonie obwarzanka krakowskiego :)?

Muszę wymienić olej pomiędzy przeglądami w moim dig-t ( do trzeciego przeglądu jeszcze pół roku a na obecnym oleju mam już 12 tys. kilometrów). Tym razem planuje pojechać ze swoimi gratami ( ASO liczy ok. 50 zł za litr rekomendowanego oleju, tj.Shell Helix Ultra Professional 5W30 AF ).

Dzięki z góry!

U mnie ASO krzyczało 120 PLN/literek.

Zapytałem miłego Pana w serwisie cóż to za cudowny olej ? i jakie ma  ponadprzeciętne parametry.?

Niestety nie doczekałem się rozsądnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 16:46, szybkicus napisał:

Poproś niech prześlą to Tobie oficjalnie na piśmie. Będzie to bardzo konkretny dowód w sprawie.

W moim przypadku na FV za przegląd zostały wymienione informacje jakie części  / marka dostarczyłem na przegląd.  Ja dostarczyłem olej MOTUL i wszystkie filtry na PURFLUX  , serwis tylko dawał swój płyn hamulcowy  w butelce OM NISSANA.

Czesc, 

czy prosiles ich o oficjalne pismo w kwestii mozliwosci przywiezienia swoich czesci - tj. olej, filtry itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

II Przegląd 2020r benzynaX-Trail DIG-T 163 (2017- )
Drugi przegląd 23.000 Km 
Nissan Zaborowski Puławska Warszawa

Olej i filtry zakupiłem we własnym zakresie. 

Filtry : kabinowy, powietrza, firmy MANN za komplet 100 zł
Olej : MOTUL 8100 X-CLEAN FE 5W30 C2/C3 5L - 125 zł
Filtry kabinowy, powietrza wymieniłem sam.

Podsumowując:
Graty we własnym zakresie 225zł

Przegląd 400zł
Płyn hamulcowy 70zł
Podkładka korka 9zł
Suma 479zł

Łączny koszt: 704zł

Zrzut ekranu 2020-02-6 o 18.33.25.png

Edytowane przez Jarek_L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednak można, pozdrawiamy ASO Sosnowiec.:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego serwisu chętnie się wraca, zwykle jeszcze z towarzystwem, zwłaszcza, że nie ma od dawna wymogu stosowania macierzystego (producent) ASO... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie płyn hamulcowy. Jest spuszczany cały z układu i nalewany nowy? (możesz podać nr filtra powietrza? - dzięki)

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płynu hamulcowego to niestety ale nie mam pojęcia :(  Załączam zdjęcia filtrów kabinowego i powietrza.

20200210_172551.jpg

20200210_172603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, michalb said:

Zastanawia mnie płyn hamulcowy. Jest spuszczany cały z układu i nalewany nowy? (możesz podać nr filtra powietrza? - dzięki)

mb

Odciągają stary płyn hamulcowy ze zbiorniczka i zalewają nowym.

Potem z każdego zacisku/ koła spuszczają zaworkiem (kilka razy), aż zaciągnie nowy.  Na samym końcu uzupełniają płyn do wymaganego poziomu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 07:57, wojciechu11 napisał:

13.01.2020 robiłem drugi przegląd, wszystko z ASO, cena 1040 zł. Ciekawa sprawa, podczas przeglądu zgłosiłem usterkę, serwis potwierdził że jest, ale nie może naprawiać ponieważ musi mieć zgodę centrali na naprawę i na sprowadzenie części ( kilka dni ).  Może nie było by w tym nic takiego, tylko że ja z powodu zlikwidowania autoryzowanego dilera u siebie jechałem na przegląd 200 km ( 200 + 200 ). Kilka lat temu jak w QQ podczas przegladu zgłosiłem problem był naprawiany od razu bez oczekiwania na decyzje centrali, gwarancja to gwarancja. Ale widzę że Nissan się cofa w tej dziedzinie. Pozdrawiam

Niech zgadnę podobnie jak ja musiałeś jechać do Warszawy , bo w Lublinie nie to że nie mają autoryzacji to jeszcze mają stawki wyższe niż w stolicy ciekawa sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem się umówić na II przegląd (po 2 latach) i okazuje się, że jest kampania dotycząca wymiany oprogramowania w radarze i czujniki laserowym - dotyczy systemu awaryjnego hamowania. Raz miałem tak, że na pustej drodze uruchomił mi hamowanie awaryjne.

to chyba jest to: Link

W dniu 11.02.2020 o 11:20, szybkicus napisał:

Odciągają stary płyn hamulcowy ze zbiorniczka i zalewają nowym.

Potem z każdego zacisku/ koła spuszczają zaworkiem (kilka razy), aż zaciągnie nowy.  Na samym końcu uzupełniają płyn do wymaganego poziomu. 

W zasadzie to, odciąga się płyn ze zbiorniczka i podłącza się specjalną pompę pod zbiorniczek płynu (zamiast korka). Ona wtłacza płyn pod ciśnieniem do zbiorniczka a stary się spuszcza odpowietrznikami przy zaciskach. Nowy płyn wypycha stary bez zapowietrzenia układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 18:40, Jarek_L napisał:

II Przegląd 2020r benzynaX-Trail DIG-T 163 (2017- )
Drugi przegląd 23.000 Km 
Nissan Zaborowski Puławska Warszawa

Olej i filtry zakupiłem we własnym zakresie. 

Filtry : kabinowy, powietrza, firmy MANN za komplet 100 zł
Olej : MOTUL 8100 X-CLEAN FE 5W30 C2/C3 5L - 125 zł
Filtry kabinowy, powietrza wymieniłem sam.

Podsumowując:
Graty we własnym zakresie 225zł

Przegląd 400zł
Płyn hamulcowy 70zł
Podkładka korka 9zł
Suma 479zł

Łączny koszt: 704zł

Zrzut ekranu 2020-02-6 o 18.33.25.png

Straszne zdzierstwo za rbg. Ja mam na fakturze 180 netto, tyle ze bez wlasnych gratow jezdzę i jeszcze mi zastepczego dają na 24 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JackSet napisał:

Straszne zdzierstwo za rbg. Ja mam na fakturze 180 netto, tyle ze bez wlasnych gratow jezdzę i jeszcze mi zastepczego dają na 24 h.

To gdzie jest taka cena za RBG.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jarek_L napisał:

To gdzie jest taka cena za RBG.? 

Zastanawiam sie czy zdradzac :ph34r: ale na dowod fotka. 

20200216_204833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło 535,38. Olej i płyn hamulcowy mój. Od nissana filtr oleju i uszczelka.

Klocki hamulcowe przyjdzie mi wymienić, i takie pytanie. Czy ze względu na gwarancję jakąkolwiek, trzeba to robić w ASO czy można samemu?

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michalb napisał:

Klocki hamulcowe przyjdzie mi wymienić, i takie pytanie. Czy ze względu na gwarancję jakąkolwiek, trzeba to robić w ASO czy można samemu?

mb

Nie ma takiego obowiązku. Chyba, że ten co będzie wymieniał klocki coś tak spartoli, że uszkodzi np. układ hamulcowy. Wtedy stracisz gwarancje ale jedynie na układ hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...