Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

I Przegląd 2019r benzyna X-Trail DIG-T 163 (2017- )


Jarek_L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I Przegląd 2019r benzynaX-Trail DIG-T 163 (2017- )
Benzyna Pierwszy przegląd po Roku - 13.000 Km 
Nissan Zaborowski Puławska Warszawa
Olej i filtry zakupiłem we własnym zakresie. 
Filtry : kabinowy, powietrza, firmy MANN za komplet po zniżkach 100 zł
Olej : MOTUL 8100 X-CLEAN FE 5W30 C2/C3 5L - 125 zł
Filtry kabinowy, powietrza wymieniłem sam.
Pozostały koszt jak poniosłem w serwisie to robocizna : 409zł
Podsumowując:
Graty we własnym zakresie 225zł
Koszt w serwisie robocizna : 409zł
Uwagi zgłoszone  na GWARANCJI 
- Kierownica skrzypi podczas obrotu
- Radio nie czyta pilików z IPhone
- Klimatyzacja nie chłodzi jak jest ciepło. Zawiesza się i tylko lekko podmuchuje.

Edytowane przez Jarek_L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jarek_L napisał:

I Przegląd 2019r benzynaX-Trail DIG-T 163 (2017- )
Benzyna Pierwszy przegląd po Roku - 13.000 Km 
Nissan Zaborowski Puławska Warszawa
Olej i filtry zakupiłem we własnym zakresie. 
Filtry : kabinowy, powietrza, firmy MANN za komplet po zniżkach 100 zł
Olej : MOTUL 8100 X-CLEAN FE 5W30 C2/C3 5L - 125 zł
Filtry kabinowy, powietrza wymieniłem sam.
Pozostały koszt jak poniosłem w serwisie to robocizna : 409zł
Podsumowując:
Graty we własnym zakresie 225zł
Koszt w serwisie robocizna : 409zł
 

Wydaje się za robociznę wzięli trochę dużo.

Na fakturze za 1 przegląd miałem 1.1 rbh co dało 250 brutto w grudniu 2016.

Licząc, że obecnie godzina kosztuje 220 netto powinni wziąć bez zniżek ok 300 zł

Płacąc 635 zł vs "Jadę I  Nic Mnie Nie Obchodzi" - nie zyskuje się niebotycznych kwot widzę.

Dodam ze za 3. przegląd zapłaciłem miesiąc temu 700 zł (co zajęło równo 1.5 godziny od przyjazdu do wyjazdu z ASO)

image.png.ff1c88c6c23987cbc20f0bb56cba5081.png

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trzeci niewiele chyba rozni sie od pierwszego przegladu?

W drugim dochodzi plyn hamulcowy i chyba cos jeszcze

BTW  Ja dzisiaj za 1.6 dCi zaplacilem ok. 845 zl za wszystko.

Materialy i robocizna po stronie ASO - pierwszy przeglad

Drugi ma kosztowac mnie ok. 1 120 zl za calosc (materialy i robocizna) - co prawda za rok, ale kalkulacje juz dostalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, juras2017 napisał:

ale trzeci niewiele chyba rozni sie od pierwszego przegladu?

Zgadza sie. I dlatego mimo 2 lat roznicy i wzrostu ceny za 1 rbh z 195 na 220 netto zaplacilem tylko 30 zl wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu ‎05‎.‎02‎.‎2019 o 15:03, juras2017 napisał:

ale trzeci niewiele chyba rozni sie od pierwszego przegladu?

W drugim dochodzi plyn hamulcowy i chyba cos jeszcze

BTW  Ja dzisiaj za 1.6 dCi zaplacilem ok. 845 zl za wszystko.

Materialy i robocizna po stronie ASO - pierwszy przeglad

Drugi ma kosztowac mnie ok. 1 120 zl za calosc (materialy i robocizna) - co prawda za rok, ale kalkulacje juz dostalem

To dobra cena, ja za pierwszy dałem 992zl, zrobiłem sobie koszyk części na drugi przegląd iwyszło 690zl (filtr powietrza, kabinowy, oleju, paliwa, olej 8l shell..) nie wiem czy warto jak dorzucą 600zl za robociznę, no i chyba plyn hamulcowy trzeba zmienic....Juras2017  możesz podesłać wykaz szczegółowy tego przeglądu za 1120zl??

Co to za firma Sofima? z niej f. paliwa znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie pamietam co bylo na drugim przegladzie w moim pierwszym (poprzednim) X'sie a w nowym jeszcze nie mialem drugiego, dopiero w lutym bedzie wiec nie mam co Ci podeslac teraz.

Jesli masz ksiazke serwisowa to tam chyba jest opisane co wchodzi w zakres kazdego przegladu i robia zgodnie z tymi info.

Ja auto kupilem w Nivette w Warszawie i tam pierwszy przeglad  robilem i prawdopodobnie drugi tez tam bede robil

Gdyby roznica wyszla znaczna to bym sie zastanawial nad wlasnymi materialami, ale tak to chyba wszystko wezme w ASO. Mozna kombinowac dla 100-200 zlotych, zawsze to jakas kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, juras2017 napisał:

Wiesz co, nie pamietam co bylo na drugim przegladzie w moim pierwszym (poprzednim) X'sie a w nowym jeszcze nie mialem drugiego, dopiero w lutym bedzie wiec nie mam co Ci podeslac teraz.

Jesli masz ksiazke serwisowa to tam chyba jest opisane co wchodzi w zakres kazdego przegladu i robia zgodnie z tymi info.

Ja auto kupilem w Nivette w Warszawie i tam pierwszy przeglad  robilem i prawdopodobnie drugi tez tam bede robil

Gdyby roznica wyszla znaczna to bym sie zastanawial nad wlasnymi materialami, ale tak to chyba wszystko wezme w ASO. Mozna kombinowac dla 100-200 zlotych, zawsze to jakas kasa.

Ok, w tym szkopuł, ze nawet ciężko te 100zł oszczędności uzyskać, podważam zatem zasadność zakupu, przynajmniej w moim przypadku....ale popatrzymy jeszcze chwila czasu jest do przeglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie wycena ASO 1480zl do 1680zl za czesci i robocizne. Koszyk czesci z netu to ok 600zl (markowe), przy robociznie 450zl, ponad 400zl w kieszeni....trzeba przemyslec zakup czesci samemu chyba ze ASO bedzie krzywo patrzec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2019 o 21:23, trafyc napisał:

Male sprostowanie wycena ASO 1480zl do 1680zl za czesci i robocizne. Koszyk czesci z netu to ok 600zl (markowe), przy robociznie 450zl, ponad 400zl w kieszeni....trzeba przemyslec zakup czesci samemu chyba ze ASO bedzie krzywo patrzec...

:blink: naprawdę takie ceny za 2-gi sobie życzą????? Cholera, niedługo mam 4-ty :blush:

grudzień AD 2017 f-a opiewa na 796 zł brutto (robocizna 316 zł)  + moje 100 za filtry powietrza i kabinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 21:44, JackSet napisał:

:blink: naprawdę takie ceny za 2-gi sobie życzą????? Cholera, niedługo mam 4-ty :blush:

grudzień AD 2017 f-a opiewa na 796 zł brutto (robocizna 316 zł)  + moje 100 za filtry powietrza i kabinowy

Sam filtr paliwa i plyn hamulcowy podbija cene o 300zl, bez tego moze zblizysz sie do 1100pln....ja troche nie w tym temacie bo dCi opisuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2019 o 23:00, trafyc napisał:

Sam filtr paliwa i plyn hamulcowy podbija cene o 300zl, bez tego moze zblizysz sie do 1100pln....ja troche nie w tym temacie bo dCi opisuje..

Podałem cene za 2gi z wymianą plynu hsmulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zadzwoniłem dzisiaj z ciekawości do serwisu w Łodzi  z pytaniem  co konkretnie wchodzi w zakres  II przeglądu i  (2 lata) -  Silnik benzyna 1.6 przebieg 29 k

 A zatem mamy:

- wymiana oleju,

 - filtr oleju,

- filtra kabinowego,

- filtra powietrza

- płyn hamulcowy

Cena brutto z częściami w serwisie 1100 PLN.

Robociznę wyliczyli na 658 PLN +  czyszczenie klimatyzacji dodatkowo 99 PLN

Dodatkowo akcja serwisowa z wgraniem nowego oprogramowania do radaru (hamowanie)+ aktualizacja nawigacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myśląc o przeglądzie wysyłacie jakieś prośby o konkretne oferty do 1-2-3 ASO? Żeby podali co konkretnie i za ile. Wiem, że różne ASO różnie sobie potrafią cenić za "to samo". A nawet naciągać na rzeczy, które nie są w zakresie albo nie wymagają wymiany...

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować z fv proforma ale czy będą dawać to trzeba sprawdzić. Prosisz o taki rachunek przed naprawą i chodzisz aż skończą inni przebijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, karibox1 napisał:

Można spróbować z fv proforma ale czy będą dawać to trzeba sprawdzić. Prosisz o taki rachunek przed naprawą i chodzisz aż skończą inni przebijać.

No w swojej okolicy mam tylko w sumie dwa serwisy Wrocław i Opole, więc wyboru dużego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 13:40, Smakor napisał:

Czy myśląc o przeglądzie wysyłacie jakieś prośby o konkretne oferty do 1-2-3 ASO? Żeby podali co konkretnie i za ile. Wiem, że różne ASO różnie sobie potrafią cenić za "to samo". A nawet naciągać na rzeczy, które nie są w zakresie albo nie wymagają wymiany...

Tak, wysyłam zapytania do kilku, nawet w obrębie do ~100km. W KRK ta sama grupa dealerska, a dwie różne ceny były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i 4 przeglad 1.6 benzyna za mną. Cena wyjsciowa wg ASO 1.200 zł . Ale ponieważ mam 20% znizki a filtry paliwa i kabinowy wymienilem sam na poczatku jesieni to zapłaciłem ostatecznie 800 zl w tym przeglad nadwozia i wymiana płynu chłodniczego.

No i niestety aku zaczyna słabo ładować więc czeka mnie chyba jego wymiana przed mrozami. Jaki warto kupić? I dlaczego tak drogo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byłem też i ja na II przeglądzie po 2 latach (na liczniku nie całe 29k km)

Oferta serwisu ASO Nissan i ich graty:   

Magiczna cena brutto: 1280 pln (Olej/ filtr oleju/filtr kabinowy/podkładka pod korek / płyn hamulcowy  i robocizna)

dodatkowo: nowe mapy + akcja serwisowa nowe oprogramowanie do radaru.

Ze względu że nie lubię płacić za te same części z marżą 100/200% to zakupiłem swoje graty:

filtry powietrza / kabinowy węgiel / oleju( wszystko na PURFLUX)  + olej MOTUL 8100 EFE - 5L = całość brutto: 215 PLN

 

Co ciekawe filtr powietrza nie jest objęty obowiązkowym serwisem (jak będzie brudny to wymienimy,   ale  to jest dodatkowo płatne + 60 PLN tylko robocizna)

A teraz  koszty:

robocizna:  410 PLN (wymiana filtra oleju, filtr kabinowy, wymiana płynu hamulcowego) filtr powietrza wymieniłem sam

 +  dodatkowo ich 1 L płynu hamulcowego OM NISSAN =  koszt 75 PLN

TOTAL opłat w ASO  - brutto:   485 PLN

Chciał lub nie , ale w kieszeni zostaje prawie 580 PLN , a za tą kwotę przed świętami można kupić coś fajnego.

 

Edytowane przez szybkicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szybkicus napisał:

 

TOTAL opłat w ASO  - brutto:   485 PLN

Chciał lub nie , ale w kieszeni zostaje prawie 580 PLN , a za tą kwotę przed świętami można kupić coś fajnego.

 

Czyli te 800 ASO ze znizkami nie wygląda tak źle w stosunku do 700 z własnymi gratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JackSet napisał:

No i niestety aku zaczyna słabo ładować więc czeka mnie chyba jego wymiana przed mrozami. Jaki warto kupić? I dlaczego tak drogo?

ja już po wymianie, też miałem problemy co zresztą potwierdziła diagnoza że powoli się kończy jago żywot.Ja sugerowałem się tym testem:

i taki kupiłem https://allegro.pl/oferta/akumulator-moll-oe-efb-74ah-700-amper-start-stop-7913497758 jak ręką odjął problemy, choć przyznam  że dopiero 4 miechy temu. na starym pewnie ze 2 razy już bym był na kasowaniu błędów z nim związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów ma rozpiskę materiałów i czynności do drugiego przeglądu, benzyna?

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może nie benzyna a posiadam diesla zbliża mi się przegląd drugi i taką oto dostałem wiadomość z serwisu:

Niestety z końcem roku 2019  Nissan zmienił politykę gwarancyjną i respektują tylko przeglądu wykonane w ASO na oryginalnych częściach. Jeśli chce Pan przywieź swoje części to niestety może się to wiązać z odmową naprawy gwarancyjnej przy wystąpieniu usterki w Pana samochodzie.

Co o tym myśleć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówić mogą pytanie czy jest to zgodne z przepisami nadrzędnymi mówiącymi np o tym, że przeglądy nie musza być w ASO danego producenta. Sami sobie są winni bo mają cenę części w kosmos zwykle i cenę robocizny też nie mała... A wszystko zwykle trwa długo i jest skomplikowane, zwłaszcza po gwarancji... 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...