Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

I Przegląd 2019r benzyna X-Trail DIG-T 163 (2017- )


Jarek_L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki.

Nissan w ramach przeglądów nie przewiduje wymian filtrów powietrza? Bo tak dość syfnie wygląda ;)

4f6b98bb-5003-43c1-9ece-e311a8cf6ad7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie po roku ani dwóch. Byłem w ostatni piątek i po 24 miesiącach wymiana oleju, płynu hamulcowego i dodatkowo odgrzybianie klimy z filtrem pyłkowym. Ja nie wiem co jest nie tak z tymi serwisami, ale kolejny przegląd i kolejna wtopa. Kart z navi nie mieli na magazynie, a filtr pyłkowy ktoś chyba kijem upychał bo w kłębek zwięty i obudową przytrzaśnięty. Zamiast dmuchać do kabiny, wszystko pod nogi leci. Jadę w poniedziałek do poprawki. 
Ja nie wiem co mnie pokusiło żeby do serwisu jechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Powoli zbliżają się 3 lata i  III przegląd  mojego X-a. (benzyna)  Przebieg magiczny na liczniku prawie 40 k km

Nie byłbym sobą gdybym nie zweryfikował jak co roku zakresu przeglądu i cen w województwie łódzkim;

Na tapetę klasycznie trafiło ASO NISSAN  Łódź Brzezińska i ASO  Emil Frey Rzgów.

Zakres przeglądu:

- filtr oleju

- filtr kabinowy

- olej

- filtr powietrza (oczywiście tutaj klasyka słyszę stary tekst "jak będzie czysty to nie wymieniają")

 

ASO NIssan Łódź / Brzezińska   - robocizna 468 PLN / graty: 780 PLN = total: 1248 PLN  + opcjonalnie czyszczenie klimatyzacji 99 PLN lub ozonowanie 170 PLN

ASO Emil Frey /Starowa Góra     - robocizna 487 PLN / graty: 1060 PLN  (w tym olej za 550 PLN - zapewne  taka cena bo zawiera drobiny  gwiezdnego pyłu :))   / filtr kabina 240 PLN  - tutaj pewnie nano technologia  i sama platyna ;) / powietrza 210 PLN/ olej 50 PLN / podkładka korka 10 PLN= Total: 1547 PLN

Skąd oni mają ceny  tych gratów !!!!!!!! chyba z kosmosu.  

Po chwili zwątpienia odpaliłem kosmiczne wrotki i udałem się do mojego ulubionego sklepiku  gdzie zakupiłem wszystkie części do 3-go przeglądu. 

Ponieważ wyznaję zasadę,  że biednych nie stać na tanie rzeczy  to zakupiłem  to co najlepsze   ceny brutto umieszczam poniżej: 

1) Olej Motul 8100  X-CLEAN EFE 5w30  5 L  = 116 PLN

2) Filtr oleju Man = 15,82 PLN

3) Filtr powietrza MAN = 40,40 PLN

4) Filtr kabina Purflux (węglowy)  = 34,58 PLN

 

Moje GRATY total: 206,80 PLN vs. !!!!!!!! GRATY z ASO =  1060 PLN!!!!!!!!!!

Prosta matematyka to 400 % marży ASO. 

PS. Ja  już mam 850 PLN w kieszeni niby nic,  ale zawsze  to jednak coś :)  .

 

Edytowane przez szybkicus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurde umówiłem się na 1 przegląd mojego Xa i muszę kupić pakiet bo normalna cena jest jakaś chora. Nic w zasadzie nie robią poza olejem i filtrem i filtrem kabinowym a żądają 1350 zł. Gdzie pakiet 3 przeglądów 2590. Olej to widzę kosztuje elf albo total 160 zł ;/ A u nich pewnie z 600. W dodatku powiedzieli, że nowa karta z mapami nie jest dla mnie przewidziana bo mam aktualną. To chyba jakiś żart. Napisałem już do Nissana w tej sprawie. Jak ludzie mają korzystać z ASO jak tak traktują klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.10.2020 o 15:26, Smakor napisał:

Kurde umówiłem się na 1 przegląd mojego Xa i muszę kupić pakiet bo normalna cena jest jakaś chora. Nic w zasadzie nie robią poza olejem i filtrem i filtrem kabinowym a żądają 1350 zł. Gdzie pakiet 3 przeglądów 2590. Olej to widzę kosztuje elf albo total 160 zł ;/ A u nich pewnie z 600. W dodatku powiedzieli, że nowa karta z mapami nie jest dla mnie przewidziana bo mam aktualną. To chyba jakiś żart. Napisałem już do Nissana w tej sprawie. Jak ludzie mają korzystać z ASO jak tak traktują klienta?

Gdzie takie ceny? Już po? Jak wrażenia?
Ja przymierzam się żeby przed I przeglądem po ok. 7-8 tys wymienić olej i filtry (dCi)
i zastanawiam się czy jechać do ASO czy mogę byle gdzie (gwarancja) taki własny przegląd zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopiero byłem. Wrocław, ul. Wilanowska. Kupiłem oczywiście pakiet bo nie chce mi się jechać z własnymi gratami a cena pojedynczego 1 przeglądu gdzie nie za wiele jest do roboty `1350. Zapłaciłem więc 2590 i mam 3 lata z głowy. Wkurzyłem się jednak jeśli chodzi o mapy. To nie jest tak, że jedziesz i Ci wymieniają. Nissan musi konkretnie wskazać Twoje auto po VIN do "kampanii wymiany mapy". Inaczej diler "za swoje" nie wymieni. Masakra. Oczywiście pisałem i dzwoniłem do Nissana przed przeglądem ale sprawa nie potoczyła się do przodu oczywiście. Wiem tylko tyle, że mam wersję V4, a jest już V5. I to tyle. Popatrzyłem przy okazji ceny w salonie Xów i się załamałem. Roczny X z przebiegiem 20 tys km kosztuje więcej niż zapłaciłem za nowy. Przykładowo tekna 1.5 4x4 po rabacie 150 kzł :)

Dzisiaj, 3 dni po wizycie w ASO Nissan mi odpisał, że dodał mój pojazd do programu MapCare. W d*pie mam takie traktowanie klienta. I co teraz mam jechać extra 70 KM, extra się umawiać w ASO,  żeby durną kartę wymienić. Chore.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rok 2020 to był dziwny rok...

w tym roku postanowiłem (po 4 przeglądach ASO, czyli po 5 roku użytkowania) zrobić przegląd nr 5 budżetowo.

Specyfikacja

  • filtr kabinowy MANN anti-smog polifenol (50zł)
  • filtr powietrza FILTRON (30zł)
  • olej Shell 5w30 + filtr (200zł) z wymianą

Razem 280 zł z robocizną. Pewnie min 8 stówek oszczędności.

W dniu 6.11.2020 o 17:30, kolor_pl napisał:

Gdzie takie ceny? Już po? Jak wrażenia?
Ja przymierzam się żeby przed I przeglądem po ok. 7-8 tys wymienić olej i filtry (dCi)
i zastanawiam się czy jechać do ASO czy mogę byle gdzie (gwarancja) taki własny przegląd zrobić.

ASO to koszt pewnie ok 500 a gdziekolwiek to 200 z tym samym olejem...gwarancja nie zabrania wymieniać poza ASO chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JackSet napisał:

Rok 2020 to był dziwny rok...

Chyba normalny i rozsądny. Te same graty + olej Motula + podłączenie kompa na sprawdzenie wszystkiego.Koszt 150 zł z kawą.W ASO mają złote ręce dlatego taki koszt.

 

2 godziny temu, JackSet napisał:
  • filtr kabinowy MANN anti-smog polifenol (50zł)
  • filtr powietrza FILTRON (30zł)
  • olej Shell 5w30 + filtr (200zł) z wymianą

Razem 280 zł z robocizną. Pewnie min 8 stówek oszczędności.

No teraz spojrzałem. Robocizna friko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 u mnie robili ścieżkę zdrowia dla auta z wydrukami i objaśnianiem, ale kolejne przeglądy to chyba już nie tylko olej i filtry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, vahanar napisał:

Chyba normalny i rozsądny. Te same graty + olej Motula + podłączenie kompa na sprawdzenie wszystkiego.Koszt 150 zł z kawą.W ASO mają złote ręce dlatego taki koszt.

 

No teraz spojrzałem. Robocizna friko ?

Robocizna z filrami własna a wymiana oleju 200 zl calosc w malym punkcie wymiany olejów 500 m od domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JackSet napisał:

Robocizna z filrami własna a wymiana oleju 200 zl calosc w malym punkcie wymiany olejów 500 m od domu

Zrobili to inaczej jak w ASO ? Rozumiem tych co mają na gwarancji i ich obawy o utracie. ale nie znam nikogo kto kwestionuje ich koszt i nie patrzy w kieszeń. Czasami brakuje nam rozsądku by opierać się na ich złotych dłoniach. nie odnoszę się do specjalistycznych badań bo nie każdy warsztat ma programy diagnostyczne które  mają ,i wątpię by miały. { choć i na ich podstawie też się gubią}Takie podstawowe czynności obsługowe są jak najbardziej w zasięgu dużo dużo mniejszych kosztów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się żeby wymienić sobie dodatkowo olej i filtr po pierwszych 7 tyś całkowicie poza gwarancyjnym pierwszym przeglądem w ASO - tylko zastanawiam się jak to potem jest z gwarancją - czy na 1 przeglądzie nie bedą krecić nosem ze filtr nieoryginalny itp.
Aktualnie przebywam na Mazurach i nie chch mi sie dygac ponad 100 km do ASO i jeszcze płacić ich stawki za własny spokój i dodatkowe dbanie o auto.
Robił ktoś takie wymiany w okresie gwarancji we własnym zakresie, poza ASO? Mam pod ręką dobry lokalny warsztat i myślę że wymienią mi olej z filtrem za 1/3 ceny ASO i na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podsumowanie przeglądu po 5 roku w wersji "zrób to sam" 1.6 dig-t 54k km przebiegu (270 zł)

  1. filtr kabinowy MANN anti-smog polifenol (50 zł)
  2. filtr powietrza FILTRON (30 zł)
  3. olej Shell 5w30 + filtr oleju (190 zł) z wymianą

Dzwonili do mnie z ASO z przypomnieniem o przeglądzie. Zadałem pytanie o koszt i zakres:

  • full (czyli z filtrem kabiny, powietrza, wymianą świec i płynu chłodnicy i przegląd nadwozia) 2.000 zł (tak wskazuje książka przeglądów)
  • bez kabinowego i nadwozia 1.800 zł
  • bez świec i płynu chłodnicy 1.200 zł
  • sama wymiana oleju i filtra 600 zł

Przy założeniu że mam 20% rabatu wychodzi ze ASO to 260% ceny poza ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JackSet napisał:
  • full (czyli z filtrem kabiny, powietrza, wymianą świec i płynu chłodnicy i przegląd nadwozia) 2.000 zł (tak wskazuje książka przeglądów)
  • bez kabinowego i nadwozia 1.800 zł
  • bez świec i płynu chłodnicy 1.200 zł
  • sama wymiana oleju i filtra 600 zł

bo wszystkie materiały są oznaczone Performance Galactic Magic+ ,czary ,no i złote dłonie i stopy . a na poważnie u mnie wyszło identycznie jak u ciebie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO przynajmniej daje gratis kawę i myje auto :) Ale marne to pocieszenie patrząc na ceny... Na razie mam 3Y pakiet, to cena ujdzie. Potem będę woził swoje graty pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc i Ja mam za sobą pierwszy przegląd po roku. Przebieg 16000. Dowiedziałem się że nissan nie przewiduje zmiany filtra powietrza po roku, po dwóch już tak....cóż.

Gdyby kogoś interesowało to załączam to co dostałem i jak była cena, na szczęście miałem gratis...

20210126_234928.jpg

20210126_235553.jpg

Edytowane przez ArtM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ArtM napisał:

No więc i Ja mam za sobą pierwszy przegląd po roku. Przebieg 16000. Dowiedziałem się że nissan nie przewiduje zmiany filtra powietrza po roku, po dwóch już tak....cóż.

Gdyby kogoś interesowało to załączam to co dostałem i jak była cena, na szczęście miałem gratis...

20210126_234928.jpg

20210126_235553.jpg

Gdzie byłeś? muszę jechać ze swoim X-em. Bliżej mam Powstańców Śląskich ale kupowałem samochód na Jasnogórskiej. Kurcze... mam przebieg  coś koło 4300km... gdzie Ty nim tak szurgasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przegląd na Powstańcöw, tam też kupowałem.

Pandemia jest więc i tak jest nie dużo kilometrów, rozkłada się jakoś na dwa auta:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...