Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Stukot przy przyspieszaniu - prośba o pomoc w diagnozie

Rafal_S

Recommended Posts

Cześć, 

wciąż borykam się ze swoim Patolem, i chciałbym prosić was o zdanie. Dwóch mechaników obstawie coś innego - specjalnie nie mówię co. Samochód stuka przy dodawaniu gazu, zwłaszcza pod obciążeniem. 

Tu jest film. Będę wdzięczny za wszelkie opinie

https://youtu.be/mPIpo6qeRDw

P.S

Oczywiście żadnych błędów nie wysypuje

Edited by Rafal_S

a gdzie ten stukot? bardziej świerszczenie/cykanie ....  bynajmniej to nie panewka na korbowodzie bo to stuka jakby ktoś młotkiem napierd w silnik...nieszczelnosc w układzie wydechowym? klepiący wtrysk?? czy to "stukanie" cichnie po przekroczeniu 2500 obr? jesli tak to wtryskiwacze!

Edited by KrisT

Brzmi jak wtryskiwacze ale sprawdziłbym jeszcze czy nie ma nieszczelności pod samymi wtryskami.

Słychać jakby przedmuch nie stukanie.

Mi jak wtryski stukały, to nie było jak to, też bym obstawial jakiś przedmuch

15 godzin temu, KrisT napisał:

a gdzie ten stukot? bardziej świerszczenie/cykanie ....  bynajmniej to nie panewka na korbowodzie bo to stuka jakby ktoś młotkiem napierd w silnik...nieszczelnosc w układzie wydechowym? klepiący wtrysk?? czy to "stukanie" cichnie po przekroczeniu 2500 obr? jesli tak to wtryskiwacze!

KrisT - właśnie jedna z diagnoz to wtryskiwacze - ale nie cichnie przy 2500 , a mam wrażenie że w okolicach 3000 jest przeskok że nabiera na sile

15 godzin temu, sq9mcs napisał:

Brzmi jak wtryskiwacze ale sprawdziłbym jeszcze czy nie ma nieszczelności pod samymi wtryskami.

Sq9mcs - jestem w stanie sprawdzić to jakoś sam?

2 godziny temu, Coyote024 napisał:

Mi jak wtryski stukały, to nie było jak to, też bym obstawial jakiś przedmuch

Coyote024 - jak sprawdzić czy to przedmuch? Z pod korka oleju na "grzaniu silnika" delikatnie chlapie i czuć jak leci powietrze, ale nie wiem czy to normalne czy nie. Po zdjęciu węża odmy też czuć że tam dmucha, ale nie zauważyłem spalin.

Drugi mechanik obstawiał coś z wydechem - ale też nie był pewien. Staram się doprowadzić auto do ładu po poprzednim właścicielu ale nie chcę też wywalać kasy na niepotrzebne naprawy. 

Jak kupiłem auto na początku listopada to mam wrażenie że większość czasu spędza na naprawach....

wtryskiwacze można wykreslić, pozostaje nieszczelnośc w układzie wydechowym...

sprawdz od kolektora, przez okolice turbiny, katalizator i dalej.... nie pamiętam już , może koledzy wspomogą, czy za katem jest złącze elastyczne? być może tam jest nieszczelność.

szukaj w miejscu nieszczelności będzie widać zabrudzenie sadzą.

Miałem okazję do zapoznania się ze stukami podczas przyspieszania. Okazało się że w plecionce jest kompensator. Przepaliło go i tak jakoś stukalo. 

Może to jest przyczyną? 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Edited by Mleczko

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Sprawdzę wydech i ten łącznik. Dam znać jak już uciszę auto ;-)

• 1 month later...

W końcu miałem chwilę i zdiagnozowałem problem. Okopcony łącznik z kolektorem wydechowym wskazuje że coś tam się dzieje. Pytanie - czy ktoś sam demontował kolektor? Wymieniał uszczelkę? Nie mam dwóch lewych rąk ale chętnie podeprze się wiedzą praktyków nim się za to zabiorę.

Dzięki

Najbardziej newralgiczny problem to śruby. Urywają się. Ja swoje odkręcałem dwa dni, pomału, dużo odrdzewiacza, czasami pepsi i wyszły. Na pocieszenie da się zdemontować bez wyciągania turbiny ale wymaga to trochę kombinacji.

sq9mcs - dzięki - mam wrażenie że wymianiałeś już w Patolu wszystko co możliwe. 

A powiedz - da się to zrobić bez kanału - tylko od góry?

Da się. Ja robiłem turbinę i tutaj też kilka elementów przy kolektorze demontowałem aby miejsce było.

• 3 weeks later...

Kończę wątek. Auto zrobione. Urwane były 4 szpilki od kolektora wydechowego. Stąd był stukot przy przyśpieszaniu oraz falujące obroty tylko na ciepłym(nie gorącym) silniku. 

Może komuś się przyda. 

Dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi

• Upvote 1