Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeci przegląd, gwarancja, plus kilka pytań


grassu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo będę robił trzeci przegląd auta, gwarancja już wygasła więc chyba zrobię przegląd u zwykłego mechanika, co wy na to? I czy wiecie co wymienić przy trzecim przeglądzie? Wiecie może ile litrów oleju napędowego wchodzi do Pulsara 1.2 115 KM? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno robiłem przegląd OT-3 przy przebiegu 46kkm, w ASO ale z własnym materiałem ( olej 5l, filtr oleju, powietrza) zapłaciłem 411 pln za przegląd, około 58 punktów przeglądu. Może jeszcze dojść filtr kabinowy jeżeli nie był wymieniany wcześniej. W książce gwarancyjnej i przeglądów wszystko jest, chyba że kolega nie posiada. Jeśli koledze nie zależy na gwarancji powłoki lakierniczej i wpisach to chyba u mechanika można zrobić taki i pewnie za mniejsze pieniądze, bo zapewne jeśli wyszłyby jakieś uszkodzenia lakieru to  i tak wymyślą że to nasza wina, tak mi nie uznali reklamacji felg tylko na podstawie zdjęć. Pewnie następny przegląd zrobię poza ASO, ale to tylko  kolegi wybór. Pozdrawiam 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 17:06, grassu napisał:

Witam, niedługo będę robił trzeci przegląd auta, gwarancja już wygasła więc chyba zrobię przegląd u zwykłego mechanika, co wy na to? I czy wiecie co wymienić przy trzecim przeglądzie? Wiecie może ile litrów oleju napędowego wchodzi do Pulsara 1.2 115 KM? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Z grubsza co wymienić masz napisane w gwarancji :D ten przegląd to w zasadzie olejowy jest.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 20:28, Nisek napisał:

Witam, niedawno robiłem przegląd OT-3 przy przebiegu 46kkm, w ASO ale z własnym materiałem ( olej 5l, filtr oleju, powietrza) zapłaciłem 411 pln za przegląd, około 58 punktów przeglądu. Może jeszcze dojść filtr kabinowy jeżeli nie był wymieniany wcześniej...

Hej. Czy mógłbyś proszę napisać jakie konkretnie materiały na wymianę przywiozłeś (symbole, oznaczenia) i czy uzgodniłeś z ASO wcześniej, że swój materiał przywieziesz czy z zaskoczenia zadziałałeś? Mój nr silnika 181165.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 20:28, Nisek napisał:

Witam, niedawno robiłem przegląd OT-3 przy przebiegu 46kkm, w ASO ale z własnym materiałem ( olej 5l, filtr oleju, powietrza) zapłaciłem 411 pln za przegląd, około 58 punktów przeglądu. Może jeszcze dojść filtr kabinowy jeżeli nie był wymieniany wcześniej.

Ile wyniósł Cię koszt własnego "materiału" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 350 euro, mieszkam w Niemczech, pasek klinowy doszedł też do tego ogólnie 

Swój miałem olej i filtr Oil 

Ile to kosztowało to nie wiem, teściu mi kupił w pl 

Miałem za free :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzeci miałem na gwarancji jeszcze w pakiecie z wymianą padłego aku. Ale co tam robili to nie wiem. Chyba podpinają do kompa, ogólnie oglądają pewnie podwozie, wymiana filtra powietrza, oleju i olej. Zastanawia mnie jak to robicie, że wychodzą wam przeglądy za 4 stówy. Jak pytałem w aso to nieistotne czy przegląd na gwarancji czy po. Cena stała i podobna do tego co w qq m. in. ze względu na ten sam silnik. Czwarty po gwarancji sobie darowałem. Zrobiłem tylko wymianę rolek z napinaczem i paskami oraz przegląd nadwozia i podwozia przez nich, a olej, filtry, świece sam. Różnica w cenie ok. 700 zł. Jak pytałem czy jak przyniose swoje filtry i olej to powiedzieli ok, ale nie miałoby to wpływu na pozycję "przegląd coś tam qq ekonomiczny" 599 zł. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomkek1912 napisał:

Ja trzeci miałem na gwarancji jeszcze w pakiecie z wymianą padłego aku. Ale co tam robili to nie wiem. Chyba podpinają do kompa, ogólnie oglądają pewnie podwozie, wymiana filtra powietrza, oleju i olej. Zastanawia mnie jak to robicie, że wychodzą wam przeglądy za 4 stówy. Jak pytałem w aso to nieistotne czy przegląd na gwarancji czy po. Cena stała i podobna do tego co w qq m. in. ze względu na ten sam silnik. Czwarty po gwarancji sobie darowałem. Zrobiłem tylko wymianę rolek z napinaczem i paskami oraz przegląd nadwozia i podwozia przez nich, a olej, filtry, świece sam. Różnica w cenie ok. 700 zł. Jak pytałem czy jak przyniose swoje filtry i olej to powiedzieli ok, ale nie miałoby to wpływu na pozycję "przegląd coś tam qq ekonomiczny" 599 zł. 

400 to wychodzi z własnymi materiałami, jak się je doliczy to wychodzi std... no chyba, że ktoś ma jakiś tani olej ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rogu22 napisał:

Cześc, tomkek1912 dlaczego robiłeś wymianę rolek z napinaczem i paskami ?Jaki masz przebieg?

Wg książki serwisowej przy 80k km lub w czwartym roku trzeba zrobić gdyż producent sprawność tego przewiduje na tyle właśnie. Pewnie i by nic się nie stało przez kolejne 80k km, ale do co najmniej 8 roku planuję tak w miarę serwisować, a pózniej to już niespecjalnie. Mam niecałe 80kkm właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lekko odpuściłem po 80000 km i przyznam, że koło 95000 zaczęło mi hałasować i pukać i stukać. Więc albo zbieg okoliczności, albo dobrze wyliczone te 80000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
W dniu 21.02.2019 o 12:28, ExploRer napisał:

Ile wyniósł Cię koszt własnego "materiału" ?

Kupiłem na https://allegro.pl/uzytkownik/FILTRY_Gdansk
komplet wszystkiego co potrzeba, tz. :

FILTR OLEJU FILTRON OE666/3 do DACIA RENAULT SMART (7016870622)

1 sztuka

27,99 zł

FILTRON Filtr Kabinowy K1230A do Nissan (7572620091)

1 sztuka

47,43 zł

FILTRON Filtr Powietrza AP154 do Honda Civic (7566323221)

1 sztuka

29,50 zł

OLEJ ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 5L RN0710 (6017260189)

1 sztuka

99,00 zł

 

Kwota wpłaty

209,91 zł

W tym koszt dostawy

5,99 zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrzej G napisał:

Kupiłem na https://allegro.pl/uzytkownik/FILTRY_Gdansk
komplet wszystkiego co potrzeba, tz. :

FILTR OLEJU FILTRON OE666/3 do DACIA RENAULT SMART (7016870622)

 

1 sztuka

 

27,99 zł

 

FILTRON Filtr Kabinowy K1230A do Nissan (7572620091)

 

1 sztuka

 

47,43 zł

 

FILTRON Filtr Powietrza AP154 do Honda Civic (7566323221)

 

1 sztuka

 

29,50 zł

 

     

 

Ten filtr powietrza z Hondy pasuje ?

Ja mam FILTRON FILTR POWIETRZA NISSAN PULSAR C13 1.2 1.6 kod FTRAP154 za 24,49zł

NISSAN PULSAR liftback (C13) (od 2014)

    1.2 DIG-T 85 kW / 115 hp - 1197 ccm HR12DDT
    1.6 DIG-T 140 kW / 190 hp - 1618 ccm MR16DDT
    1.5 dCi 81 kW / 110 hp - 1461 ccm K9K

Olejowy FILTRON: OE666/3, to kilka innych modeli używa, w końcu to francuz (silnik)...

W zeszłym roku przegląd w ASO (tych kilkadziesiąt punktów) i wymiana filtrów, oleju + przegląd i gwarancja na blachy = 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ja zanim zamówiłem, skontaktowałem się z gościem i podałem co i do jakiego auta potrzebuję. Wysłał mi na maila propozycję i dokładnie to zamówiłem.
Zauważ też, że oznaczenia filtrów powietrza (AP154) i oleju ( OE666/3 ) mamy identyczne, a to że pasują do wielu aut, to chyba nie jest zaskoczeniem.
Dodam, że przed chwilą wróciłem z garażu, bo wymieniłem filtr powietrza - pasuje idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 20:13, Andrzej G napisał:

Ja zanim zamówiłem, skontaktowałem się z gościem i podałem co i do jakiego auta potrzebuję. Wysłał mi na maila propozycję i dokładnie to zamówiłem.
Zauważ też, że oznaczenia filtrów powietrza (AP154) i oleju ( OE666/3 ) mamy identyczne, a to że pasują do wielu aut, to chyba nie jest zaskoczeniem.
Dodam, że przed chwilą wróciłem z garażu, bo wymieniłem filtr powietrza - pasuje idealnie

Jakąś krótka instrukcja jak to zrobić? :)

Próbowałem wczoraj, zdjalem dwa zaczepy metalowe i ani rusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, Bazyli120 napisał:

Jakąś krótka instrukcja jak to zrobić? :)

Próbowałem wczoraj, zdjalem dwa zaczepy metalowe i ani rusz

Odpinasz 2 zaczepy.
Z prawej strony na zagięciu rury dolotowej jest mocowanie amortyzujące - unosisz to lekko w górę i już możesz wyjmować całość (pokrywa filtra + rura dolotowa). By móc wyjąć pokrywę filtra, po zwolnieniu zaczepów pociągasz ją do przodu, a kiedy poczujesz że odskoczyła (wraz z filtrem), unosisz całość do góry.
Jak będziesz to składał z powrotem, to zwróć uwagę, by rura która wchodzi na dół za reflektorem, weszła w tą rurę która jest niżej.
To z grubsza wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw, który wymieniam co 10k po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Zamawiam na Intercars

Filtr oleju PURFLUX L441
Indeks: CEF5A9 (L441)
48,51 zł 1 48,51 zł
Filtr powietrza KNECHT LX 1298
Indeks: 9A90F7 (LX 1298)
40,76 zł 1 40,76 zł
Filtr kabiny FILTRON K1230
Indeks: BE9A67 (K1230)
56,98 zł 1 56,98 zł
Olej VALVOLINE SynPower 5W40, 5 litrów
Indeks: C41972 (SYNPOWER 5W40 5L)
143,47 zł 1 143,47 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ja wczoraj przymierzyłem się do wymiany filtra kabinowego i niestety poległem już przy próbie demontażu schowka przed fotelem pasażera. Po instrukcjach znalezionych na forum, odkręciłem 3 wkręty nad klapą schowka, 3 pod klapą, wysunąłem oba ramiona klapy i ... to wszystko co udało mi się zrobić. Klapy nie dało się oddzielić od schowka, a schowek pomimo że miał wyczuwalny luz, też się zaparł. Czegoś nie dopełniłem ? Jakąś czynność przeoczyłem ?
Mechanikiem nie jestem, ale neptykiem też nie, jednak nie mając pewności w czym rzecz, wolałem nie używać rozwiązań siłowych, licząc że ktoś mi tutaj wskaże, gdzie dałem ciała.
Dodam, że wiem, gdzie znajduje się pokrywa filtra kabinowego. Nawet byłem w stanie ją "namacać". Sądzę że nie byłoby większego problemu z wyjęciem filtra nawet bez demontażu schowka, ale zawsze to lepiej widzieć co się robi.
Liczę na to, że ktoś kto to robił, rozpisze czynność po czynności, jak zdemontować schowek, za co z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty chciałeś wymontować tylką tą część uchylną czy cały schowek? Ja wyciągałem cały. Tam nic nie powinno schowka blokować. Możesz wcisnąć oświetlenie by wyszło z wycięcia w schowku. Przekręcić kluczykiem poduchę też, na wszelki wypadek. Później żeby go wyjąć bardziej można przeciąć trytytkę i wtedy można schowek na kanale środkowym nawet położyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Dzięki serdeczne. Zrobiłem drugie podejście do demontażu schowka i bez mian - kolejny raz poległem.
Ale wśliznąłem się pod schowek, skorzystałem z latarki i lusterka by zlokalizować lokalizację filtra, a następnie bez większego problemu wymieniłem filtr kabinowy. Co prawda musiałem wypiąć 2 złącza, bo kabelek stał mi na drodze do sukcesu, ale najważniejsze, że dałem radę:zwyciestwo2:. Fakt, że łatwiej by było z mniejszym brzuszkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem o kabelkach sterowania dmuchawą. One trochę przeszkadzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymiana filtra po wyjęciu schowka prostsza, choć nie łatwa. W załączeniu zdjęcia z zaznaczonym umiejscowieniem filtra. Czas potrzebny na wymianę do 20 minut. Ps. Te Nissany jakieś takie dziwne,w Primierze P11 miałem podobny patent69525842e180598c084a5b0e7176e070.jpg2d803f658e583ed6b9d2db9b322df375.jpgc3802bb3efd5128e2569df408bf4662a.jpg

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...