Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klapa bagażnika (nie można otworzyć)


Notek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę otworzyć klapy bagażnika... Mój NOTEk ma inteligentny kluczyk (co mnie trochę onieśmiela) i po odblokowaniu zamka wszystkie drzwi się otwierały (do wczoraj). Dziś drzwi (klapa) bagażnika już się nie otwiera. Przy próbie otwarcia "sensor" (mikrowłącznik) w uchwycie klapy (pod gumową membranką) leciutko pstryka (a więc jest chyba sprawny). Czy ktoś może ma doświadczenie z taką sytuacją? Będę wdzięczny za pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli autko ma kilka lat, to najprawdopodobniej ukruszyły się kable w klapie bagażnika. Trzeba od środka dostać się do klapy i ręcznie otworzyć bagażnik. Przewody biegną u góry po prawej stronie w gumowej osłonie. Jak przejrzysz forum na pewno znajdziesz. Tu jest link. strona 2 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na micro włącznik, przerabiałem temat w micrze k12 (częsta przypadłość)

 

 

Wystarczy się dostać od środka i sprawdzić, czy dochodzi napięcie, będzie pewność.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manix napisał:

Ja bym stawiał na micro włącznik, przerabiałem temat w micrze k12 (częsta przypadłość)

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Być może mikro włącznik? On jednak pisze że po naciśnięciu robi klik i nie otwiera. Już dawno temu było to opisywane sam to przerabiałem. Ale nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie możliwości są prawdopodobne, dlatego zdjąć osłonę klapy odkręcić, rozpiąć na kostce, multimetr lub probowka i stanie się jasność. 20 min. roboty.

 

 Switch jak złapał wodę klikał będzie, ale zwiera i doopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za przekierowanie do odpowiedniego wątku. W wyszukiwarce wpisywałem raczej: "zablokowany zamek bagażnika", albo "brak możliwości otwarcia drzwi bagażnika"... i nie trafiłem w odpowiednie miejsce. Już tam przeskakuję prześledzić porady kolegów doświadczonych w tym temacie. Pozdrawiam.:shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...