Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwne dźwięki pod maską


zasciankowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Od jakiegoś czasu, mam przyjemność użytkować po mieście Micrę z 2000roku z motorem 1.3 
No i wszystko fajnie, pięknie, ale ostatnio zauważyłem/zasłyszałem dziwny dźwięk dochodzący z prawej strony komory silnikowej. Delikatny jakby stukot podczas dodawania gazu. Kiedy autko nie przyśpiesza, objaw nie występuje. Jakieś pomysły? Może ktoś tak miał?

Auto ma 167 tys.przebiegu, nigdy nie widziało LPG, olej ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny objaw w swojej micrze, tylko u mnie problem występował przede wszystkim na zakrętach podczas dodawania gazu.

Winną okazała się wewnętrzna lewa półoś. (tzw. przegub wewnętrzny )

Po jego wymianie na inny używany problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukot jest tylko podczas jazdy, czy również podczas dodawania gazu na postoju?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przeguby napędowe/półosie.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeguby i półosie ok. Ale znaczy teraz jeszcze dodatkowo teren. Za alternatorem, wygląda na to że pod rolką paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pod rolką napinacza paska nie ma uszczelniacza. jedyny uszczelniacz jest na kole pasowym. obawiam się wyciągniętego łańcucha rozrządu. może być tak ,że ktoś przed tobą zaglądał do górnej bocznej pokrywy rozrządu . pokrywa jest uszczelniana pastą uszczelniającą. jeśłi masz dodatkow objaw lekkiego falowania wolnych obrotów to pootwierdziłoby tezę rozciągniętego łańcucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...