Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Radio 2 din z GPS


Pieraś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam dla taty radia 2 din z GPS. Czy jest ktoś kto montował u siebie w górnej części deski lub zna model jaki pasuje?

Tutaj foto deski przykładowe Fotka deski.

Ta wnęka ma 178 x 135mm. A radia właśnie bez samej ramki już mają 178mm.

Edytowane przez Pieraś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam planuje kupic....

 

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7507767812

 

 

Ale boje się że ten no name to złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę,  że tam nie podają wymiarów. 

W T30 ramka musi być na równo z obudową by weszło jak "segment" w środek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mieści sie radio 2 din i to raczej kazde chinskie sam miałem jak znajde fotki to podeśle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ono weszlo Ci pomiędzy te plastiki deski?

Pytam, bo ramka zawsze jest tyci szersza niż korpus radia i musiałoby wystawać mocno względem całej deski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem za to uwielbiam ten samochód. Wszystko plug & Play.  Wykrecasz schowek pod radiem i albo ląduje w garażu albo na dół zamiast otwartej półki. W miejsce starego radia i schowka ląduje 2 din jak u mnie.

IMG_20181027_133305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nawet nie wiem jakiś chinol. Ma GPS, kamerę cofania ale nie ma napędu optycznego. Mam go od wakacji jestem mega zadowolony. Kosztował mnie 340 zł kupiony na Aliexpress ale wysyłka była z Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 21:59, grzesiek_1986 napisał:

No problem za to uwielbiam ten samochód. Wszystko plug & Play.  Wykrecasz schowek pod radiem i albo ląduje w garażu albo na dół zamiast otwartej półki. W miejsce starego radia i schowka ląduje 2 din jak u mnie.

IMG_20181027_133305.jpg

Czy możesz mi podpowiedzieć jak zdemontować fabryczne radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę w stanie jak znajdę coś co pasuje i wtedy będę rozpracowywał :)

Na pewno nie jest ciężko ... chęci przede wszystkim i umiejętności majsterkowania ... no i na spokojnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, GRECKY napisał:

Czy możesz mi podpowiedzieć jak zdemontować fabryczne radio?

Prosta sprawa, w prawym schowku na napoje masz śrubę. Odkręcasz ją i reszta jest na zatrzaskach. Szarpiesz całość do siebie tylko uważaj żeby nie robić tego zbyt mocno bo musisz odpiąć kable od włączników. Jak to zdejmiesz to zobaczysz śruby mocujące radio i półkę pod nim.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, grzesiek_1986 napisał:

Prosta sprawa, w prawym schowku na napoje masz śrubę. Odkręcasz ją i reszta jest na zatrzaskach. Szarpiesz całość do siebie tylko uważaj żeby nie robić tego zbyt mocno bo musisz odpiąć kable od włączników. Jak to zdejmiesz to zobaczysz śruby mocujące radio i półkę pod nim.

Dziękuję, właśnie o tej śrubie nie wiedziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 22:35, grzesiek_1986 napisał:

Wiesz co nawet nie wiem jakiś chinol. Ma GPS, kamerę cofania ale nie ma napędu optycznego. Mam go od wakacji jestem mega zadowolony. Kosztował mnie 340 zł kupiony na Aliexpress ale wysyłka była z Niemiec. 

a masz w historii zakupów go jeszcze by dać link do aukcji ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo i oto chodziło :)

Czyli jak Ty jestes zadowolony, to mój tato zapewne też - chodziło właśnie by znaleźć coś co ktoś już zamontował i działa.

Czasem zdjęcie zdjęciem, a ramka szersza niż na tym zdjęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro. Jak ja kupowalem swój to na allegro były dużo droższe a teraz widzę że potaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam u siebie chinola zamontowanego i działa do dzisiaj :)  mało tego, że ma GPS, ma również kamerę cofania w komplecie, więc zamontowałem wszystko. Oczywiście tracisz sterowanie radiem z kierownicy, ale akurat u mnie jest jeszcze mały problem, bowiem albo mam uszkodzony wzmacniacz antenowy, albo te radia kiepsko współpracują z oryginalną anteną x-traila. Rozbierałem to dwa razy i jak podepnę oryginalne radio seryjne to gra wyśmienicie i nie ma zaników czy zakłóceń , podepnę chinola - to znowu mam słaby sygnał.Zakładałem wzmacniacze antenowe itd. - nic nie pomogło. Gdzieś w dużych miastach , gdzie jest mocny sygnał to jeszcze ujdzie, ale w trasie kicha :(  nagrałem więc dużą kartę SD samymi MP3 i tylko to używam, radia niestety nie.

 

IMG_20180215_150833.thumb.jpg.f9b3044fba0071c5db724989065ee294.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kalapan napisał:

Ja też mam u siebie chinola zamontowanego i działa do dzisiaj :)  mało tego, że ma GPS, ma również kamerę cofania w komplecie, więc zamontowałem wszystko. Oczywiście tracisz sterowanie radiem z kierownicy, ale akurat u mnie jest jeszcze mały problem, bowiem albo mam uszkodzony wzmacniacz antenowy, albo te radia kiepsko współpracują z oryginalną anteną x-traila. Rozbierałem to dwa razy i jak podepnę oryginalne radio seryjne to gra wyśmienicie i nie ma zaników czy zakłóceń , podepnę chinola - to znowu mam słaby sygnał.Zakładałem wzmacniacze antenowe itd. - nic nie pomogło. Gdzieś w dużych miastach , gdzie jest mocny sygnał to jeszcze ujdzie, ale w trasie kicha :(  nagrałem więc dużą kartę SD samymi MP3 i tylko to używam, radia niestety nie.

 

IMG_20180215_150833.thumb.jpg.f9b3044fba0071c5db724989065ee294.jpg

Kolego wydaje mi się że masz coś z anteną nie tak. Ja mam całkiem urwany bat od anteny i radio gra całkiem dobrze. A propos oryginalnej anteny od xtraila da się wymienić sam bat? 

I jeszcze jedno pytanie sam wgrywałeś AutoMapa? Ja mam Igo.  Które dostałem od majfrenda w zestawie, kamerę cofania też miałem ale szybko wymieniłem ja na taką o większym polu widzenia bo ta z zestawu była kiepska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak trzymanie ustawien itp?

Pytam, bo widzialem filmimi ze z tym 7021g jest problem z resetem czasu. Wiecej nie czytalem pomijajac ze sporo watkow na youtube jest z bledami w tych modelach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko ok był problem ze zmieniającą się godziną ale pokombinowałem że zmianą strefy czasowej i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grzesiek_1986 napisał:

Kolego wydaje mi się że masz coś z anteną nie tak. Ja mam całkiem urwany bat od anteny i radio gra całkiem dobrze. A propos oryginalnej anteny od xtraila da się wymienić sam bat? 

I jeszcze jedno pytanie sam wgrywałeś AutoMapa? Ja mam Igo.  Które dostałem od majfrenda w zestawie, kamerę cofania też miałem ale szybko wymieniłem ja na taką o większym polu widzenia bo ta z zestawu była kiepska. 

ja też myślałem , że mam coś nie tak z anteną, ale jak już pisałem - jeżeli podłączę fabryczne radio to odbiór i zasięg mam idealny.Już dwa razy to sprawdzałem i zawsze to samo. Ale czaję się żeby wymienić antenę całkowicie na nową, może to coś da.Problem tylko od czego podpasować antenę żeby nie przeciągać nowych kabli. Jeżeli nic nie znajdę to wymienię kompletną antenę i tyle.

Oczywiście automapę wgrałem sam, bo jestem do niej przyzwyczajony. Tego fabrycznego igo nawet nie próbowałem, bo mam igo primo i TomToma w osobnej dodatkowej nawigacji.Podobnie jest z garminem, kiedyś tylko na nim jeździłem, obecnie nieszczególnie.  Ale mimo wszystko na automapie jeździ mi się najlepiej

Ja też zmieniłem strefę czasową i nie mam problemu z godziną. Z resetem czasu to miały problemy radyjka 7020, te 7021 już podobno poprawili.

Ta kamera z kompletu rzeczywiście nie ma zbyt szerokiego kąta, ale mi z biedy wystarcza. Nie ma co narzekać , w sumie radyjko w komplecie kupione za takie grosze, że głowa boli. Ja jestem bardzo zadowolony, kupiłem je za 83,69 $ razem z przesyłką. Obecnie kosztuje u tego samego sprzedawcy 7 dolców więcej. Ale jakby poszukał , to u innego sprzedawcy może by dostał taniej, oni często robią promocje.

https://pl.aliexpress.com/item/7021G-7-Inch-Car-MP5-Player-2-Double-Din-Support-Bluetooth-USB-GPS-FM-Multimedia-Video/32806671429.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2c4e5c0f2d3ksH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kalapan napisał:

.Problem tylko od czego podpasować antenę żeby nie przeciągać nowych kabli. Jeżeli nic nie znajdę to wymienię kompletną antenę i tyle.

Żeby wymienić antenę nie musisz przeciągać nowych kabli. Zdjęcia i opis naprawy anteny są w tym temacie https://forum.nissanklub.pl/topic/99745-naprawa-anteny-radiowej-nissan-x-trail-t30/ może do czegoś się przyda ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Thunder napisał:

Żeby wymienić antenę nie musisz przeciągać nowych kabli

Dzięki wielkie - to się przyda, będzie cieplej to się biorę za robotę :) 

49 minut temu, Pieraś napisał:

a jakie jest wrazenie z uzytkowania? nie zamula, w miare plynnie nawigowanie po opcjach i menu dziala?

Nie odczułem żadnej różnicy między normalną nawigacją, a tą nawigacją w radyjku.Działa dosłownie tak samo. Ale żeby tak było trzeba antenę do  nawigacji wyciągnąć na deskę.Mam ją zamontowaną  na desce przy samej szybie - w takim układzie nawigacja działa bezbłędnie. a korzystam z niej już prawie rok. W opcjach i menu też wszystko normalnie, działa idealnie.

Ja poszedłem jeszcze o krok dalej i nawet nie zmieniałem w radyjku ścieżki dostępu specjalnie do automapy. Zostawiłem ją tak jak była do igo, zmieniłem tylko na karcie pamięci gdzie wgrałem automapę dostęp do danych startowych nie na automapę tylko na igo - tak jak było w radyjku. Tym sposobem automapa chodzi normalnie, a jeżeli bym chciał włożyć kartę z igo to bez żadnych zmian ścieżki dostępu igo odpala automatycznie. Wystarczy tylko podmiana karty i tyle. To samo zrobię z TomTomem, nagram na osobną kartę i dane startowe  i katalog główny zmienię na dane z igo i w razie czego będę mógł tak samo odpalać tomtoma. Tylko zmiany karty :) 

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...