Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Radio 2 din z GPS


Pieraś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelnić masz na myśli obudowę kamery?

Tam w zasadzienie ma co uszczelniać. Jak padnie, trudno.

Otwór w blasze przez który wchodzi przewód jest zabezpieczony reinzosolem. Sama kamera ... trzeba się liczyć z tym, że nie wytrzyma.  Zobaczymy a praktyce,  droga nie jest.

Edytowane przez Pieraś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radar napisał:

I już komplet.... Ja zadowolony sprawdza się i spełnia swoją funkcję.... 

IMG_20190226_150702.jpg

IMG_20190226_150708.jpg

Możesz zrobić foto tego co widzisz na wyświetlaczu? I ile masz przeszkodę od zderzaka jak zaczyna wchodzić na czerwone pole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Radar napisał:

I już komplet.... Ja zadowolony sprawdza się i spełnia swoją funkcję.... 

A ja napiszę tylko tyle - masz kamerkę zamontowaną niezgodnie z przepisami. Żaden element nie może  zakrywać tablicy rejestracyjnej. Niestety w tym układzie  siódemka jest po części niewidoczna. I nie piszę tego  ze swojego "widzimisię". Widziałem na własne oczy jak faceta zatrzymała policja i kazali mu zdemontować kamerkę. Musiał odkręcić i obciąć kable - inaczej mandat. Nie puścili go z tym co miał. Zawsze znajdzie się jeden policmajster, któremu będzie to przeszkadzało. Dlatego właśnie zamontowałem swoją z boku nad PL. Nie będę się w razie złego użerał na trasie z nadgorliwcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rozwiązałem to w ten sposób (foto). Jak zrobi się cieplej to będę musiał troszkę przerobić jeszcze uchwyt bo kamera lekko zawadza o oświetlenie tablicy ale ogólnie idea jest dobra. Plusem takiego rozwiązania jest to że kamera chociaż trochę jest chroniona przez daszek - listwę.

IMG_20190226_151052.jpg

IMG_20190226_151134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ja nad blachą pod klamką nie dałem, bo byłby utrudniony dostęp do klamki - więc taki pomysł całkowicie odpadł.
  • też myślałem  o okolicy żarówki podświetlenia ale jakoś nie chciałem z boku, stąd poszło na dół na środek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak bardzo oddalona od środka i nie przeszkadza to w niczym widok jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tyle obniżyłem całą ramkę że dostęp do klamki jest normalny...  A kamery jeszcze nie ustawiałem tak na tip top.... Zawsze brak czasu na takie duperele...  Jak po ustawiam to zrobię zdjęcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na zdjęciu ,że kamera zlewa się z siódemką. A przepis mówi ,że nic nie może zasłaniać rejestracji  ( nawet jej pustego pola jak policjant będzie czepliwy ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kamera jest z tyłu

jak policjant stojąc przy drodze zauważył to i to tak by zdecydować o zatrzymaniu?

przecież widzi od przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coraz częściej biorą od tylca, sam się o tym przekonałem :(  Jednym słowem biorą i to dwóch na raz ...

 

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiało być przykre....

Ale ja się nie załamuje i nie martwię na wyrost....    Będzie co będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa pech. Jak żyję nie miałem z taką akcją nigdy do czynienia. Nie znam też nikogo kto miał takie zdarzenie. Że im się chciało tracić czas na takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karibox1 napisał:

Że im się chciało tracić czas na takie coś?

e tam, nic im się nie chciało - za szybkość nas obu zgarnęli :( sprawa kamery wyskoczyła już w boju :)  Jedyne pocieszenie, że tamtemu dali więcej, bo mnie jeszcze wyprzedził i tym samym poprawił sobie szybkość, że mu wnet prawko zgarnęli :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej, ma ktoś może rozpiskę tej kostki od radia? Odpowiada ona za sterowanie z kiery i takie tam inne duperele w Ori radiu nissana. Kupiłem chinola, podłączyłem przez adapter ISO i działa idealnie, pozostało się jeszcze pobawić z tą kostką. IMG_20191208_093437.thumb.jpg.b0c3029280fde69d9c8c5a07da134bf1.jpg

IMG_20191208_093445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 22:55, Kalapan napisał:

A ja napiszę tylko tyle - masz kamerkę zamontowaną niezgodnie z przepisami. Żaden element nie może  zakrywać tablicy rejestracyjnej. Niestety w tym układzie  siódemka jest po części niewidoczna. I nie piszę tego  ze swojego "widzimisię". Widziałem na własne oczy jak faceta zatrzymała policja i kazali mu zdemontować kamerkę. Musiał odkręcić i obciąć kable - inaczej mandat. Nie puścili go z tym co miał. Zawsze znajdzie się jeden policmajster, któremu będzie to przeszkadzało. Dlatego właśnie zamontowałem swoją z boku nad PL. Nie będę się w razie złego użerał na trasie z nadgorliwcami.

Jak trafisz na upierdliwego to może i  zabrać dowód za niehomologowane dodatkowe oświetlenie zewnętrzne ( diody w kamerze )

 

Rozpiska kostki jest w serwisówce  tylko trzeba poszukać . Za sterowanie radiem trzy kabelki odpowiadają ale są szanse ,że bez konwertera sterowanie nie zadziała 

Edytowane przez chudson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chudson napisał:

 

 

Rozpiska kostki jest w serwisówce  tylko trzeba poszukać . Za sterowanie radiem trzy kabelki odpowiadają ale są szanse ,że bez konwertera sterowanie nie zadziała 

A potrafisz mi to rozszyfrować?

IMG_20191208_134435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to sterowanie radia podłącza się do modułu kupionego w internecie dedykowanego do marki radia i sposób podłączenia jest nieistotny,  tam sa małe prady sygnałowe. Jak odwrotnie to przyciski będą działały odwrotnie i trzeba je zamienić.

gnd -masa

navi to nawigacja

rem - to remote - załączanie zew urzadzeń  typu wzmacniacz

sp signal to z nawigacji chyba sygnał dzwięku

tel to ładowanie, sygnał, odbiór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi które są od kierownicy. Radio na funkcję przypisania przycisku do funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu różnych materiałów w tym temacie wydaje mi się że sterowanie radiem z kierownicy  tak jak w innych nissanach jest rezystancyjne  i nie potrzeba dodatkowych modułów .

Z tej rozpiski wydaje mi się że za sterowanie radiem odpowiadają piny nr  5,7,14 .

Ale to może potwierdzi ktoś kto lepiej zna to radio albo już zmieniał radio.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MisilYE napisał:

Po przeczytaniu różnych materiałów w tym temacie wydaje mi się że sterowanie radiem z kierownicy  tak jak w innych nissanach jest rezystancyjne  i nie potrzeba dodatkowych modułów .

Z tej rozpiski wydaje mi się że za sterowanie radiem odpowiadają piny nr  5,7,14 .

Ale to może potwierdzi ktoś kto lepiej zna to radio albo już zmieniał radio.

 

 

Co się tak skradasz :D

Dzięki, właśnie o tych pinach myślałem. Znajdę chwilę czasu to pokombinuję. Póki co to trzeba się w pracy odnaleźć po weekendzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...