Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak komunikacji z kierownicą +kontrolka poduszki


Buber1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2 tygodni mam wymarzonego QQ i wszystko byłoby ok gdyby nie kwestia urwanej tasmy pod kierownicą i migającej przy tym kontrolki poduszki powietrznej oraz braku łączności funkcji z kierownicy z komputerem,radiem i klaksonem. Sprzedający mi auto koleś nabrał mnie, że kupno używanej taśmy do tego modelu nie będzie problemem za niedużą kasę, a tu się okazuje,że nie mogę jej nigdzie namierzyć. Owszem do młodszych modeli po lifcie,raczej problemu nie ma,a tu do mojego z 2007 rocznika za cholerę nie mogę dostać. Proszę zatem współbraci o pomoc w znalezieniu tej części. A tak na marginesie to jak ta taśma się fachowo konkretnie nazywa? Większość mówi:taśma, zwijak a ja nie odnajduję nic takiego w częściach do QQ. Aha...elektryk,ktory mi zdiagnozował usterkę,wyjął zerwaną samą taśmę i podał symbol jaką mam kupić wraz z przełącznikami: 25560 JD003.  Przy okazji nasuwa mi się pytanie czy koniecznie musi być kupiona wraz z przełączniakami jako całość czy to może majster chciał sobie robotę skrócić?...  W każdym razie proszę mocno pomoc koledzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam ten sam problem najprawdopodobniej mam uszkodzona taśmę w kierownicy! Przez to nie działa mi prawidłowo tempomat i wysiadł przełącznik od wycieraczek! Mam nissana z 2007 R 2.0 disel i znalazłem taka taśmę w sklepie "Japończyk " w Białymstoku oryginał cena 812 zł jezeli u nich zamówisz możesz dogadać w sprawie płatności przelewem i wysyłki do Twojej miejscowości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem najprawdopodobniej mam uszkodzona taśmę w kierownicy! Przez to nie działa mi prawidłowo tempomat i wysiadł przełącznik od wycieraczek! Mam nissana z 2007 R 2.0 disel i znalazłem taka taśmę w sklepie "Japończyk " w Białymstoku oryginał cena 812 zł jezeli u nich zamówisz możesz dogadać w sprawie płatności przelewem i wysyłki do Twojej miejscowości.

Pozdrawiam

Auto masz od nowości czy kupiłeś używkę. wycieraczki wogóle ci nie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

Autko mam od 3 lat do tej pory nie było żadnego problemu z wycieraczkami.Dopiero po wymianie szyby w sierpniu wycieraczki przestały działać i w serwisie Nissana powiedzieli ze spalił się silniczek od wycieraczek,ale sprawdziłem ten silniczek osobiście i nie było z nim żadnych problemów i po ok 2 dniach podczas deszczu działały na szybkich obrotach i się naprawiły. a teraz znowu nie działają wiec postanowiłem wymienić taśmę w kierownicy ponieważ ani wycieraczki ani tempomat nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

Autko mam od 3 lat do tej pory nie było żadnego problemu z wycieraczkami.Dopiero po wymianie szyby w sierpniu wycieraczki przestały działać i w serwisie Nissana powiedzieli ze spalił się silniczek od wycieraczek,ale sprawdziłem ten silniczek osobiście i nie było z nim żadnych problemów i po ok 2 dniach podczas deszczu działały na szybkich obrotach i się naprawiły. a teraz znowu nie działają wiec postanowiłem wymienić taśmę w kierownicy ponieważ ani wycieraczki ani tempomat nie działa.

A żel przy czujniku deszczu masz? Bo ja też miałem wymienioną szybę i czasówka na wycieraczkach mi nie działała z powodu braku żelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tak myślę. Podczas wymiany kierownicy (poprzednia była bardzo zniszczona) postanowiłem przeczyścić złącza spirali. Wczoraj przeglądałem instrukcje demontażu i okazało się ze nie można tego czyścić środkami w płynie.


Witam.

Wczoraj wymieniłem taśmę za kierownica lecz na wycieraczki nie pomogło, ale na tempomat i przyciski sterowania radiem tak. Za brak wycieraczek odpowiadał silniczek, który był rozebrany przez pana z serwisu i nie złożony poprawnie bo jego zdaniem nie działał. Zardzewiały z mnóstwem zanieczyszczeń i z pękniętym magnesem stojanu został wyczyszczony, nasmarowany i uszczelniony sylikonem. Mam nadzieje, ze podziała jeszcze miesiąc zanim kupie drugi.

Podczas wymiany taśmy znalazłem dziwna kombinacje (zdj.). Oczywiście w serwisie rzekomo podmieniali taśmę z innego QQ i problem z tempomatem nadal występował lecz "przeróbki" nie zauważyli. Teraz wszystko poprawione czekam jeszcze na sondę lambda i Consult III do skasowania błędu. Czasami myślę, ze czytając forum i instrukcje lepiej naprawie auto niż fachowcy z serwisu.

post-44035-0-00023800-1382906935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam 

Autko mam od 3 lat do tej pory nie było żadnego problemu z wycieraczkami.Dopiero po wymianie szyby w sierpniu wycieraczki przestały działać i w serwisie Nissana powiedzieli ze spalił się silniczek od wycieraczek,ale sprawdziłem ten silniczek osobiście i nie było z nim żadnych problemów i po ok 2 dniach podczas deszczu działały na szybkich obrotach i się naprawiły. a teraz znowu nie działają wiec postanowiłem wymienić taśmę w kierownicy ponieważ ani wycieraczki ani tempomat nie działa.

Witam,

od roku jestem posiadaczem, poprzedni właściciel wymieniał szybę przód. Mam problem z wycieraczkami działają mi tylko na szybkich obrotach i to czasami z opóźnieniem od właczenia. Szukam pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od roku jestem posiadaczem, poprzedni właściciel wymieniał szybę przód. Mam problem z wycieraczkami działają mi tylko na szybkich obrotach i to czasami z opóźnieniem od właczenia. Szukam pomocy.

Gdy wyłączysz wycieraczki zatrzymują się na środku szyby czy wracają do pozycji wyjściowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wyłączysz wycieraczki zatrzymują się na środku szyby czy wracają do pozycji wyjściowej? 

Dzieki za wpis. Nie wracają do pozycji wyjściowej. Nie jechałem do Wasilewskiego bo mam mierne zdanie o serwisach. Rozmawiałem już z elektrykiem uważa, że problem tkwi w module i szukam teraz schematów ale z tą informacją w necie jest skromnie. Może coś mi kolego w tym temacie pomożesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak samo i pomogło oczyszczenie silniczka. 

Dzięki piękne. Będziemy działać. Podzielę się uwagami po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Od 2 tygodni mam wymarzonego QQ i wszystko byłoby ok gdyby nie kwestia urwanej tasmy pod kierownicą i migającej przy tym kontrolki poduszki powietrznej oraz braku łączności funkcji z kierownicy z komputerem,radiem i klaksonem. Sprzedający mi auto koleś nabrał mnie, że kupno używanej taśmy do tego modelu nie będzie problemem za niedużą kasę, a tu się okazuje,że nie mogę jej nigdzie namierzyć. Owszem do młodszych modeli po lifcie,raczej problemu nie ma,a tu do mojego z 2007 rocznika za cholerę nie mogę dostać. Proszę zatem współbraci o pomoc w znalezieniu tej części. A tak na marginesie to jak ta taśma się fachowo konkretnie nazywa? Większość mówi:taśma, zwijak a ja nie odnajduję nic takiego w częściach do QQ. Aha...elektryk,ktory mi zdiagnozował usterkę,wyjął zerwaną samą taśmę i podał symbol jaką mam kupić wraz z przełącznikami: 25560 JD003.  Przy okazji nasuwa mi się pytanie czy koniecznie musi być kupiona wraz z przełączniakami jako całość czy to może majster chciał sobie robotę skrócić?...  W każdym razie proszę mocno pomoc koledzy ;)

http://el-cars.pl/ pod tym linkiem wszystko o naprawie taśmy serwis Renault ,ale również taśma Qashqai

http://el-cars.pl/ pod tym linkiem wszystko o naprawie taśmy serwis Renault ,ale również taśma Qashqai

Edytowane przez karo45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Ja rowniez mam problem  z migajaca kontrolka Airbag sprawdzilem wszystkie podlaczenia kostki , zrobilem resety , nawet dostalem sie do tasmy ale i ona nigdzie przerwana nie jest , po zresetowaniu oczywiscie pieknie zgasla ale tylko po ruszeniu kierownica zaraz mruga . Prosze o jakies rady co jeszcze sprawdzic musze to zrobic przeglad mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za odpowiedz sprawdze jeszcze raz dzis ,kupilbym te tasme ale nie jestem pewien czy to naprawde ona bo poza tylko mruganiem tej kontrolki wszystko jest ok. a tasma do najtanszych nie nalezy . Po zresetowaniu jak jest opisane wyzej gasnie ale tylko jak rusze kierownica odnowa zaczyna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Jako że jestem nowy na forum, to z wyszukiwarki skorzystałem, tematu nie znalazłem, więc pisze bo  sprawa zrobiła się poważna.

Qashqaia 1.6 benzyna z 2007 roku kupiliśmy ponad rok temu i w zasadzie od początku ( ok 30 min. jazdy po pożegnaniu się ze sprzedawcą) zaświeciła się kontrolka poduszki. Po jakimś czasie odkryłam, że nie działają niektóre przyciski w kierownicy ( podgłośnienie radia nie działa, ściszanie -działa)  i zmiana kanałów radia "w górę" (w "dół" - działa). Sprawy rodzinne nie pozwalały odstawić auta do warsztatu, z ww. mankamentami dało się jeździć. Aż jakiś tydzień temu nastąpił całkowity brak komunikacji kierownicy z resztą samochodu, nawet brak klaksonu. Co ciekawe, kiedy kierownica jest skręcona w lewo - wszystko działa - klakson, przyciski sterowania radiem itp. A kiedy ustawiona na wprost lub w prawo - brak komunikacji i klaksonu. Obstawiam usterkę taśmy  - czy czeka mnie wymiana zwijaka, czy też szukać usterki gdzie indziej. Na obecną chwilę wymontowałem zwijak. Poradźcie proszę, bo wolałbym nie kupować na próżno nowego zwijaka. Pozdrawiam. Michał

Pozdrawiamy Michał. Temat podpięty pod istniejący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mfac napisał:

Witam.

Jako że jestem nowy na forum, to z wyszukiwarki skorzystałem, tematu nie znalazłem, więc pisze bo  sprawa zrobiła się poważna.

Qashqaia 1.6 benzyna z 2007 roku kupiliśmy ponad rok temu i w zasadzie od początku ( ok 30 min. jazdy po pożegnaniu się ze sprzedawcą) zaświeciła się kontrolka poduszki. Po jakimś czasie odkryłam, że nie działają niektóre przyciski w kierownicy ( podgłośnienie radia nie działa, ściszanie -działa)  i zmiana kanałów radia "w górę" (w "dół" - działa). Sprawy rodzinne nie pozwalały odstawić auta do warsztatu, z ww. mankamentami dało się jeździć. Aż jakiś tydzień temu nastąpił całkowity brak komunikacji kierownicy z resztą samochodu, nawet brak klaksonu. Co ciekawe, kiedy kierownica jest skręcona w lewo - wszystko działa - klakson, przyciski sterowania radiem itp. A kiedy ustawiona na wprost lub w prawo - brak komunikacji i klaksonu. Obstawiam usterkę taśmy  - czy czeka mnie wymiana zwijaka, czy też szukać usterki gdzie indziej. Na obecną chwilę wymontowałem zwijak. Poradźcie proszę, bo wolałbym nie kupować na próżno nowego zwijaka. Pozdrawiam. Michał

Pozdrawiamy Michał. Temat podpięty pod istniejący.

Wymiana albo regeneracja zwijaka na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sto procent naprawa zwijaka pod poduszka airbag - mialem identyczne objawy - pod koniec zywotnosci zwijaka klakson potrafil przy skrecie sam trabic.

Polecam zwijaka zapakowac i wyslac w miejscowosc Kaczory-portal olx. tam znajdziesz namiary.

Ja jestem swiezo po naprawie wlasnie u nich i dziala multi kieorwnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokładnie tak.Wysyłka do Kaczory lub przyjazd autem do nich i taśma będzie trwalsza niż oryginał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...