Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
Greg110773

Swiecace kontrolki

Rekomendowane odpowiedzi

Greg110773

Witam mam problem w moim pacie mianowicie po przejechaniu kilkunastu km zapalaja sie kontrolki abs, 4wd,esp i symbol poslizgu jaka moze byc tego przyczyna po zgaszeniu auta kontrolki gasna i jak wyzej po paru przejechanych km znow swieca Prosze o pomoc i dobra rade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Papa78

Zacznij od sprawdzenia czujników ABS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bobek428

U mnie ostatnio było to samo. Powodem byla powódź w kostce od jednego z czujników abs. Rozłączenie, wyczyszczenie i osuszenie rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Greg110773
Napisano (edytowane)

Dzieki za podpowiedz uszkodzony prawy tylny czujnik abs co zostalo sprawdzone tylko ze lewy i prawy podlaczony jest do jednej kostki czyli wymienia sie oba tak? 

Edytowane przez Greg110773
Dopiska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coyote024

Jesteś pewny że czujnik jest walniety? Mi tez pokazywalo że czujnik nawet jadąc stałą prędkością i podłączony skaner pokazywał stale prędkości z 3 kół a z tego jednego nie ,upewnij się że kable idące do tego czujnika całe, bo to jest stały problem ,tak z tylu są dwa czujniki do jeden kostki .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Greg110773

Tak bylo wszystko sprawdzane miernik przewodzi impuls na kablach a czujnik martwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzemik
Napisano (edytowane)

Zmierz rezystancję czujnika w dwie strony . Gdzieś na forum są podane rezystancję czujników.

Było coś ostatnio robione przy tylnych kołach? jezdzisz dużo po drogach szutrowych ? Może wystarczy wyjęcie czujnika i czyszczenie.

Możesz mieć przetartą izolację albo utleniony przewód wewnątrz izolacji ( tego nie widać). Po uruchomieniu silnika jest ok, wpadniesz w dziurę , wjedziesz w kałużę i znowu to samo.

Edytowane przez dzemik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Greg110773

A wiec tak komputer podpiety pokazywal prawy czujnik kable sprawdzone czujniki zalozone nowe i po paru km to samo swieci zobacze jeszcze jak skasuje mi bledy moze siedzi cos w pamieci komputera sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Greg110773
Napisano (edytowane)

I nic szukam dalej ciagle to samo chyba wymienie jeszcze kable na nowe czy ma ktos moze schemat elektryki czujnika abs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NissanFun

A błąd tylnego czujnika nadal wypluwa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Greg110773

Nie idzie sygnal widocznie gdzies kabelek zlamany jak podpial miernik akurat byl sygnal widocznie poruszal kablami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi