Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TEKNA 1.3 DIG-T 140KM Spalanie


winiasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KM - nie km (kilometr).

Turbo ma być gorszy od wolnossącego... hahahaha

Już nigdy nie będziesz chciał wrócić do jakiejkolwiek wolnossącej padaki. To tak jakby teraz w dieslach nie montować turbo - niewyobrażalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo o różnicy ok. 15-25 KM bez problemu łyka wolnossący lub ma niemal identyczne osiągi. Tak więc podejrzewam, że zarówno sprint od 0-100 będzie podobny lub na korzyść turbo, a i prędkość maksymalna będzie podobna. Przykład 1,2 w qq II, a  2.0 w QQ1. 25 kucy różnicy, różnica momentu ok. 5-6 niutów, sprint niecała sekunda, a prędkość Maks mniej niż 10 km/h różnicy. Gorzej na pewno nie będzie, a przynajmniej nie tyle by szło to zauważyć w eksploatacji.  Natomiast różnicę robi trwałość i spalanie, z 1,3 za wcześnie by stwierdzić cokolwiek. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karminadel napisał:

KM - nie km (kilometr).

Turbo ma być gorszy od wolnossącego... hahahaha

Już nigdy nie będziesz chciał wrócić do jakiejkolwiek wolnossącej padaki. To tak jakby teraz w dieslach nie montować turbo - niewyobrażalne.

Tak nie do końca.

Proponuję przejechać się Mazdą CX-5 z wolnossącym benzyniakiem 2.5L... ;) 

Dodatkowo tam gdzie kończy się kosiarka, i zaczyna ledwo zipać, tu zaczyna się zabawa z ww. "padaką" 

Czysta liniowa moc, czym więcej obrotów tym fajniej jedzie. Nie ma "szukania biegu" aby jakoś jechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo silnik albo navi... decyzja należy do Ciebie ;) 

Nie no te 1.3 pewnie też nie są złe. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał silnik, a radio można wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie za 2 dni musze postanowic jakie autko wybrac. 1.3 140 lub 160km -2019r albo 1,6 163km 2017-108. Jakie sa wasze odczucia?

Pytanie jest jeszcze czy w budzie przed czy po lifcie?

QQ po lifcie to nie tylko radio ale i lepsze wyciszenie, lepsze zawieszenie, pełna elektryka szyb i kilka jeszcze różnic na plus dla QQ po liftingu.

W 2017 były przedliftowe i poliftowe.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybor padl na 1.3 160KM nc zima styl 2019. Wrażenia super, odczuwalna roznica miedzy 140 KM ale to nie przepasc :) Nowa nawigacja i caly system bez porownaia ze stara wersja :) Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde wrażenia na nowym są super. Oby  tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartek81 napisał:

Wybor padl na 1.3 160KM nc zima styl 2019. Wrażenia super, odczuwalna roznica miedzy 140 KM ale to nie przepasc :) Nowa nawigacja i caly system bez porownaia ze stara wersja :) Polecam!

No i git! :)

Szerokości

P.S.

Ciekawy jestem czy jest jakaś odczuwalna różnica pomiędzy starym 1.6 DiG-T a 1.33 160KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy.

Ale nie tej papierowej wyrażonej w koniach mechanicznych tylko tej realnej w nitonometrach.

:-)

Moment obrotowy to odczuwalna moc silnika.

Każdy kto jeździł dieselem rozumie tą różnicę.

Z przypiętej do małego silniczka turbiny cudów nie oczekuj. Jak nie ma pojemności to moment jest lipny.

A już nie mówię o jeździe pod górkę albo przyspieszaniu przy dużych prędkościach. Ale to tylko moja opinia, jestem zdecydowanym przeciwnikiem downsizingu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam w d ten ich downsizing i dlatego nie kupiłem kolejnego Nissan-a.

Miał być X, ale tam te silniki to dopiero lipa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiałem pomiędzy benzyniakami 1.2 Tekna plus a 1.6 Accenta + pakiet zimowy, 
gdzie ten pierwszy był tylko trochę droższy a więc dużo bardziej korzystny cenowo zważając na wyposażenie - pomimo niełatwej decyzji wybrałem ten drugi.
 

Też nie jestem zwolennikiem downsizingu szczególnie ekstremalnego, co nie oznacza, że jestem przeciwnikiem silników turbodoładowanych.
Dopóki turbina w silniku o normalnej pojemności jest elementem dodatkowym, który nie wymusza zawsze pełnej mocy i momentu na silniku, a który zmniejsza zużycie paliwa, podnosi osiągi, poprawia elastyczność a więc ułatwia np wyprzedzanie to OK.
Natomiast obecnie silniki po prostu mają na tyle małą pojemność, że bez ciągłego pełnego doładowania nie osiągną na tyle mocy i momentu żeby w ogóle jakoś pojechać. 

QQ jeszcze nie jest taki duży i ciężki więc z perspektywy wcześniejszego 1.2 to 1.33 powinien być OK, ale myślałem że chociaż X-traila oszczędzą z tym 1.33

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 19:39, elsebo napisał:

No i git! :)

Szerokości

P.S.

Ciekawy jestem czy jest jakaś odczuwalna różnica pomiędzy starym 1.6 DiG-T a 1.33 160KM?

Jechalem 1,6 163 KM ale 2017r 80tys przebiegu i wg mnie jest roznica na plus dla 1.3 160KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bartek81 napisał:

Jechalem 1,6 163 KM ale 2017r 80tys przebiegu i wg mnie jest roznica na plus dla 1.3 160KM.

A na autostradzie też? Da się wyprzedzać przy prędkościach  ~140km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tych niutonach, mocy, wyprzedzaniu, że zastanawiam się gdzie wy tym qq jeździcie i ile ciśniecie na zegarach? Ja co widzę jakiś qq, a wiadomo, że widzę je wszędzie to oceniam że 9 na każde 10 ma styl jazdy emeryta. To już w micrach k14 choćby po A4 widzę, że jeżdżą szybciej. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomkek1912 napisał:

Tak piszecie o tych niutonach, mocy, wyprzedzaniu, że zastanawiam się gdzie wy tym qq jeździcie i ile ciśniecie na zegarach? Ja co widzę jakiś qq, a wiadomo, że widzę je wszędzie to oceniam że 9 na każde 10 ma styl jazdy emeryta. To już w micrach k14 choćby po A4 widzę, że jeżdżą szybciej. 

Mikry są kupowane na samochody flotowe, lub służbowe, a przedstawiciele handlowi mają ciężkie stopy. Natomiast QQ z reguły to auta prywatne. Sam jeżdżę zgodnie z przepisami, ale jak trzeba wyprzedzić to jedzie się znacznie szybciej jak ograniczenia prędkości. Wtedy te Nm i KM się przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1912, mocy używam przy każdym dodawaniu gazu a kręcę go na obroty przy wyprzedzaniu.

Myślałem, że samochód jest do jeżdżenia a nie bicia rekordów oszczędności.

Ale może się mylę.

Kiedy trzeba to jadę spokojnie ale kiedy chcę przyspieszyć to silnik ma to zrobić a nie żebym oceniał "zdążę czy nie zdążę".

Gdybym chciał oszczędzać to nie kupował bym najmocniejszego, dostępnego w QQ silnika.de3ea768237f8b261c2f06d7dd578695.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariat w Tecnie :D  i jeszcze zdjęcia robi! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Tak piszecie o tych niutonach, mocy, wyprzedzaniu, że zastanawiam się gdzie wy tym qq jeździcie i ile ciśniecie na zegarach? Ja co widzę jakiś qq, a wiadomo, że widzę je wszędzie to oceniam że 9 na każde 10 ma styl jazdy emeryta. To już w micrach k14 choćby po A4 widzę, że jeżdżą szybciej. 

Mój 1,5dci nie daje zbyt wiele możliwości, ale jak jest okazja, to jeżdżę troszkę szybciej

IMG_20190924_093331.jpg

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wariat w Tecnie   i jeszcze zdjęcia robi!

 

Mam jeszcze jedno ale już na letnich oponach.14f9ccc2ea8c00dd09f2a3720a3e2432.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MirekCC napisał:

Gdybym chciał oszczędzać to nie kupował bym najmocniejszego, dostępnego w QQ silnika.

 

[pół-żarcik]

A na wrzuconym zdjęciu pachnie typową cebulą - szkoda było pieniążków na oryginalne felgi czy choćby czujniki ciśnienia, hę? ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...